Jump to content

Filtracja


Pudlarz
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie Szanowne Koleżanki i Kolegów !!! Tak na prawdę zastanawiam się czy te wszystki dyskusje o filtrach idt to nie jest przerost formy nad ... Sam nie wiem ale jest to wszystko miłe i spprawia przyjemność a o to przecież chodzi. Zwracam się do was dożo bardziej doświadczonych. W moim mieszkaniu stoi akwarium 240l typowe wymiary. Pracują dwa filterki: EHEIM PROFESSIONEL 2228 i Aqua-Szut 750. Ale chyba ten ostatni nie do końca się sprawdza - trochę odchodów jednak zostaje. Zastanawiam się nad Aquaclear Power Head 50 - turbina Przepływ bez powietrza: 1022l>h. Przepływ z powietrzem: 946l>h990 l/h - 12W, Aquaclear Power Head 70 Przepływ bez powietrza: 1514l>h. Przepływ z powietrzem: 1324l>h - 20W. Wiem że popularne są Atmany ale jakoś nie mam zaufania, poza tym ciągną jak ... dzięki za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Wedlug mnie jezeli zostaja odchody jest to tez winna nieodpowiedniej (czyt. za slabej) cyrkulacji wody.Sprobuj pokombinowac z ustawieniami wylotow.Co do mechanika to bierz ten mocniejszy.Pamietaj ze przeplyw podany przez producenta jest zawsze troche "na wyrost"

Link to comment
Share on other sites

Wedlug mnie jezeli zostaja odchody jest to tez winna nieodpowiedniej (czyt. za slabej) cyrkulacji wody


zła interpretacja. Nieodpowiednia nie zawsze znaczy słaba. Cyrkulacja to nie zawsze siła dmuchania pomp. Jeśli pompy są źle ustawione, to syf będzie krążył po całym akwa i nic nie da dorzucenie kolejnej pompy - jeśli prąd wody będzie turbulentny i się wzajemnie znosił.


W swoim akwarium usunąłem jeden cyrkulator, zmieniłem kąt wylotu z drugiego i wreszcie porządek a rachunki za energię są mniejsze.

Link to comment
Share on other sites

Za tą cenę (165zł. :shock: )nie kupiłbym...

Na początek może kup sam cyrkulator,jeśli to dalej nie wystarczy wtedy pomyśl nad mocniejszą głowicą.

Dlaczego nie masz zaufania do atmanów.IMO najlepsze filterki jakie miałem...

Link to comment
Share on other sites

Witajcie ponownie. Powiedzcie więc jak powinny być ustawione filtry, w których częściach akwa. Ja na bocznej ściance mam deszczownie. w rogu blisko deszczoni zasys od 2228 i mechanika. jak to więc ustawić by było ok.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zalezy tez od tego jak masz poustawiane dekoracje.Generalnie postaraj sie tak ustawic aby dwa wyloty z filtrow nie dmuchaly na siebie, wzajemnie sie eliminujac.Sprobuj wymusic obieg wody w akwa w jednym kierunku lub tak aby nieczystosci zostawaly zdmuchniete w strone filtra mech.Moze warto pomyslec o jakiejs malej pomce cyrkulacyjnej.

Link to comment
Share on other sites

Chyba już ktoś próbował, ale kubeł będzie na to za cienki (mała moc pompy) wyjdzie relatywnie drogo i na mechaniczny często otwierany filtr się nie nadaje. Wyloty z filtra są do ustawienia indywidualnie w każdym akwarium z uwagi na wymiary, dekoracje itp. Dobra praktyka to wlot i wylot z kubła po przeciwnej stronie akwarium i obieg wody np. wzdłuż przedniej szyby. Ale możesz mieć kamienie inaczej poukładane i brudy będą się zatrzymywały gdzieś, czyli trzeba pokombinować samemu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.