Jump to content

wielogatunkowo


krzysow
 Share

Recommended Posts

Akwarium 200 litrów, obsada pojedyncze rybki dorosłe tu już do średniej wielkości:

aulonocara calico

pseudotropheus elongatus mphanga

pseudotropheus crabo

pseudotropheus acei

pseudotropheus maingano

metriaclima zebra

metriaclima estherae red

Na pewno kontrowersyjne ale przemyślane ... nie chodzi mi o hodowlę ryb a o efekt wizualny - akwarium dekoracyjne.

Krzysztof

Link to comment
Share on other sites

cześć

widzę że przemyślałeś wielogatunkowy komis rybny.POWODZENIA!!!

Link to comment
Share on other sites

slawek gorol

Czesc. Na wstepie mam pytanie ? Czemu na sluzyc twoj post ? To prowokacja? Obsade wypisujemy w galerii pod fotka baniaka.

Masz ryby niedobrane pod wzgledem wielkosci, diety, agresji.

Zycze Ci kolego powodzenia, gdyz bedzie Ci potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

No jakieś ryby w jakimś akwarium, ale dlaczego ta informacja ma byc wazna, chwalisz się że się da czy co? Nie łapię tego.

Link to comment
Share on other sites

Obsada bardzo zła i tyle.


Nie ma sensu pisać dlaczego itp. , wszystko już było.PS.Admin powinien zareagować na taki SPAM...

Tak jakbym sobie wziął , założył temat z pierwszym postem:

Mam saulosi i acei , jest dobrze. !! :shock:

Link to comment
Share on other sites

Szczegolny efekt wizualny da ci 16cm crabo ,ktory nie dosc ze skarlowacieje w tym baniaku to pozabija wszystko inne robiac sobie rewir z calego zbiornika,chcesz miec ladnie i kolorowo kup sobie saulosi z maingano.

Link to comment
Share on other sites

Perez666
obsada pojedyncze rybki dorosłe


Mamy rozumieć że to zbiornik typu all male tank?


pseudotropheus crabo


Chodzi chyba o crabro?Jeśli tak to w tym baniaku nawet płetwą nie machnie a już będzie musiał zawracać...


metriaclima zebra


Jaka?Tylko nie mów że chilumba...jeśli tak to j.w.


pseudotropheus maingano


A raczej Melanochromis cyaneorhabdos,imo jedyna ryba nadająca się do tego baniaka...

Link to comment
Share on other sites

widze że niektórzy lepiej traktują ryby niż swoją starą hahaha mam glonojada z pyszczakami od roku i tyle mi pozytecznego wniósł aniby nie ten biotop ,panowie troche luzu palikot nową partię zakłada.pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam prośbę do Administratora żeby zmienił tytuł na Trolownia i niech każdy sfrustrowany posiadacz nie do końca przemyślanych pomysłów wstawia je tu - tak chyba będzie najlepiej dla wszystkich i dla forum jako takiego....

Link to comment
Share on other sites

nikt nie jest sfrustrowany klub malawi to nie PiS USZANUJCIE KAZDEGO KTO CHCE CHODOWAC TE WSPANIAŁE RYBY BEZ WZGLEDY CZ KTOS MA 200L CZY 450L

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Tomasz78
   U mnie takie same plastikowe nogi utrzymują ciężar 375l od ponad roku.
  • Bezprym
   Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
  • triamond
   Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
  • Bartek_De
   Na Twoim miejscu bralbym 1500, bo roznica w cenie niewielka, albo dołóż 2 stówki i weź 2000. Nadfiltracja nie zaszkodzi, a jak zechcesz w przyszłości zmienić akwa na większe to zaoszczedzisz na kupnie nowego filtra.
  • Andrzej Głuszyca
   Pewnie chodzi Tobie o test paskowy. Jest sposób. Albo cierpliwie czekać tak jak powiedział @Bartek_De , albo przeczytaj poniższy temat:   Jeżeli możesz to odłącz tę rurkę ( nie wiem czy można , bo w AT1500 czy  2000 można)  a zyskasz na wydmuchu. Napowietrzanie zrób w ten sposób aby wylot z filtra albo   cyrkulatora łamał lustr wody. W tej chwili te bąbelki wg mnie uroku nie dodają.
  • marcin73m
   Okrzemki po kilku tygodniach znikną, ale w to miejsce pojawią się glony. I najlepiej się z tym pogodzić, bo to cecha charakterystyczna tego biotopu i rzecz jak najbardziej korzystna z punktu widzenia naszych podopiecznych.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.