Jump to content

Najlepszy filtr wewnętrzny


Saulosi
 Share

Recommended Posts

Jaki jest waszym zdaniem najlepszy filtr wewnętrzny z przepływem 2000-4000l/h?

Co myślicie o weipro TC 3500?


Szukam dobrego filtra wewnętrznego,ponieważ prawdopodobnie będzie to tylko jeden filtr w akwarium :wink:

Link to comment
Share on other sites

Kroczek33

No ja mam Resuna B 2000 , ale go raczej nie polecam , często burczy.


Ps. ja w akwa mam filtr wew. sam od 4 miesięcy i żadna ryba nie zdechła , rosną wszystkie i czują się dobrze.

Link to comment
Share on other sites

danielj
No ja mam Resuna B 2000 , ale go raczej nie polecam , często burczy.


Ps. ja w akwa mam filtr wew. sam od 4 miesięcy i żadna ryba nie zdechła , rosną wszystkie i czują się dobrze.Pewnie , zdechnąć nie zdechła , we Wiśle też żyją ryby , jakie duże nawet rosną :mrgreen:

Poza tym 4 miesiące to kawał czasu, u niektórych nawet akwarium nie dojrzało , a Ty swoje dajesz za przykład.


Wiesz co , już nawet nie na naszym Forum gdzie staramy się przestrzega jakości wody , ale na wszystkich forach akwarystycznych to herezja jest.

Link to comment
Share on other sites

Jarosław Woźniak

Ja w mojej 500-setce mam weipro 3500.Pracuje on od dłuższego czasu,i nic złego o nim nie moge powiedzieć.Czyszczę go raz lub dwa razy w tygodniu,i za każdym razem dolna gąbka jest na maxa oblepiona kupskami :D ,a pozostałe 3 gąbki drobnym syfem.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja w mojej 500-setce mam weipro 3500.Pracuje on od dłuższego czasu,i nic złego o nim nie moge powiedzieć.Czyszczę go raz lub dwa razy w tygodniu,i za każdym razem dolna gąbka jest na maxa oblepiona kupskami :D ,a pozostałe 3 gąbki drobnym syfem.

pozdrawiamCzyli polecasz ten filtr?

Link to comment
Share on other sites

ŁUKASZ SZIN

A JA używam ATMANA At-203 38 W 2000 l/h . Jestem z niego bardzo zadowolony bardzo ładnie zbiera cały syf w akwarium. Czyszczę gąbkę 1-2razy z tygodniu.

Głowica jest znana wszystkim bardzo dobrze, szczególnie na tym forum sporo osób ją używa .

Link to comment
Share on other sites

A ja miałem AT-203 i wkurzało mnie jego wibrowanie. Wytrzymaliśmy razem prawie dwa lata po czym wyleciał z akwa. TC-3500 IMO będzie lepszym wyborem.


Łukasz Szin : popraw podpis pod wypowiedzią zgodnie z nowym regulaminem

Link to comment
Share on other sites

Perez666

A myślałeś o narurowcach?Możesz na nim oprzeć filtrację mechaniczną jak i biologiczną,a w akwa więcej miejsca i nie maczasz łap co tydzień...

Link to comment
Share on other sites

Jarosław Woźniak

No tak......kol:Perez666 ma rację,zyskasz na miejscu w akwa,no i nie będziesz stresował ryb przy cotygodniowym moczeniu rąk,aby wyjąć mechanika celem czyszczenia.Ja niebawem przechodzę na narurowce,co nie znaczy wcale że mam dość weipro.Do końca jestem z niego zadowolony,lecz doszedłem do wniosku że chcę coś zmienić :!:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
  • triamond
   Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
  • Bartek_De
   Na Twoim miejscu bralbym 1500, bo roznica w cenie niewielka, albo dołóż 2 stówki i weź 2000. Nadfiltracja nie zaszkodzi, a jak zechcesz w przyszłości zmienić akwa na większe to zaoszczedzisz na kupnie nowego filtra.
  • Andrzej Głuszyca
   Pewnie chodzi Tobie o test paskowy. Jest sposób. Albo cierpliwie czekać tak jak powiedział @Bartek_De , albo przeczytaj poniższy temat:   Jeżeli możesz to odłącz tę rurkę ( nie wiem czy można , bo w AT1500 czy  2000 można)  a zyskasz na wydmuchu. Napowietrzanie zrób w ten sposób aby wylot z filtra albo   cyrkulatora łamał lustr wody. W tej chwili te bąbelki wg mnie uroku nie dodają.
  • marcin73m
   Okrzemki po kilku tygodniach znikną, ale w to miejsce pojawią się glony. I najlepiej się z tym pogodzić, bo to cecha charakterystyczna tego biotopu i rzecz jak najbardziej korzystna z punktu widzenia naszych podopiecznych.
  • teller
   Dziękuję za odpowiedź. Ten parametr pewnie jest winą filtra paskowego, która ma taką skalę. Zaopatrzę się w lepszej jakości testy. Jak długo jeszcze może potrwać wysyp okrzemek? Czy nie mam wyjścia i co tydzień muszę wymywać wszystkie kamienie i czyścić szybę? Czy jest jakiś sposób, żeby temu zaradzić? Filtr przestaje funkcjonować, miałem na myśli, że zapycha się i przestaje wdmuchiwać powietrze do akwarium.  Podjąłem decyzję, żeby zaopatrzyć się w Aquael ultramax 1000. Zastanawiałem się też nad Aquael Turbo 1500, ale obawiam się, że to może nie wystarczyć do utrzymania czystości wody na dłuższy czas.  
  • Bartek_De
   Nic nie musisz robić, wysyp okrzemek to normalne w świeżych akwariach. Martwi mnie natomiast wynik No2. Jesteś pewien, że 5? Może 0,5, a może 0,05? Osobiście nie widziałem testów ze skalą do 5 z tym parametrem. Doprecyzuj to i zaopatrz się w testy kropelkowe, paskowe są mało dokładne.  Co do filtracji to faktycznie jest mizerna i dlugo na tym nie pociągniesz. Dołożenie kubełka to konieczność w Twoim przypadku. Filtr moze stać na podłodze obok, jeśli Tobie to nie będzie przeszkadzać. Co masz na myśli pisząc, że filtr przestaję funkcjonować po kilku dniach?
  • teller
   Cześć wszystkim, założyłem miesiąc temu nowe akwarium z Malawi. Miałem do dyspozycji stary zbiornik 120 l. Około 10 dni od wpuszczenia domowników pojawił się rdzawy nalot na kamieniach, na szybie, w niektórych miejscach pod powierzchnią piasku. Wymiana 30% zbiornika co tydzień nie pomaga. Wciąż po kilku dniach pojawia się nalot, a filtr przestaje funkcjonować. Co może wyeliminować ten nalot i zachować czystą wodę na dłużej?   Parametry wody w momencie największego wysypu: NO3 - 50 NO2 - 5 GH - 8d KH - 20d pH - 8.0 Cl2 - 0.8 Chcę kupić nowy, bardziej wydajny filtr. Czy zewnętrzny może stać na ziemi obok akwarium? Niestety komoda ma zbyt niskie szuflady, żeby zmieścić go do środka. Bardzo proszę o pomoc.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @pulpet za tak wartościowy opis Twoich obserwacji i spostrzeżeń. Teraz już chyba nie ma wątpliwości co do płci danego osobnika. Poobserwowałem go dokładniej i jak się okazało pojawiła się u niego na płetwie odbytowej jedna, dość duża, chociaż jeszcze nie tak mocno wyraźna atrapa jajowa (myślę, że proces jeszcze trwa).  Mamy więc samca 😁👍. Wariat jest bardzo ruchliwy i ciężko mu zrobić wyraźne zdjęcie. Coś tam jednak na nim widać, patrząc przez szkło nie ma wątpliwości. Żaden z pozostałych 13 Saulosi nie ma jeszcze atrapy.    
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.