Jump to content

HQI

eljot
 Share

Recommended Posts

Napisz do nich I zapytaj czy stosowane przez nich rozwiazanie (czyli zwykla oprawa halogenowa z zarnikiem HQI) posiada certyfikat CE.

Nie chodzi w tym przypadku o to czy kazda czesc z osobna ma certyfikat tylko czy zastonowane rozwiazanie (polaczenie wszystkiego tego w kupe) posiada takowy.

Jezeli ma atest (w co szczerze watpie) to mozesz kupic bo bedzie to oprawa bezpieczna w uzytkowaniu, jezeli nie ma to mozesz I'm odpisac ze nie moga tego sprzedawac na terenie UE.

Kupiłem, sprawdziłem, nic nie zapaliło się. Żarniki dają lubiane przeze mnie światło, rośliny rosną, oprawy funkcjonują i nie wybuchły przez pół roku. Zestaw wygląda na zrobiony solidnie na grubych kablach,oprawy przeżyły pochlapanie wodą z węża...To mogę stosować bo Kunta mówi,że nie? :P

Nebe ja nie mowie ze nie, tylko z opisu mi to wyglada na jakas samorobke.

Zastanowil mnie fakt czy sprzedawane badz co badz na duza skale oprawy maja wymagane certyfikaty bezpieczenstwa.

W domu mozesz sobie zrobic cokolwiek chcesz, mozesz okrecic koncowki zarnika nieizolowanym drutem I tak to doprowadzic do ukl. Zaplonowego to to Twoj do I Twoje ryzyko ze pozabijasz siebie I najblizszych. Inaczej sytuacja wyglada kiedy kupujesz dany produkt w sklepie - nie wiem jak Ty ale ja jak kupuje cokolwiek chce miec pewnosc ze jest to bezpieczne I nic mi nie grozi podczas uzytkowania.

eljot

Nabe aktualny zbiornik (ten z galerii) masz nimi oświetlony?

Co do atestów to chyba mają skoro sprzedają, wszak RP to już nie taki trzeci świat :)

Wysłałem pytanie o certyfikat bo mi to wygląda na chałupniczą samoróbke.

Zobaczymy co odpiszą...

Odpisali I tak jak myslalem - robia to sami i kazda rzecz z osobna ma certyfikat, ale jako calosc niestety nie czyli wszystkie sa bezpieczne jezeli stosuje sie je zgodnie z przeznaczeniem.

Podejrzewam ze oprawy tez nie sa przystosowane do zarnikow HQI bo to zwykle oprawy halogenowe.

To tak jak z kazdym sprzetem - odkurzacz jest bezpieczny w uzytkowaniu jezeli pracuje w warukach do tego przeznaczonych, lecz gdy do odkurzacza na 230V podlaczymy 400V to juz niezupelnie jest to bezpieczne.

Czyli sumujac - mozesz sobie zrobic cos takiego sam w domu z jednakowym efektem I pewnie takiej bedzie.

Eljot: tak, używam tych lampek w tym właśnie akwarium.Miałem złożyć takie coś samemu,ale już był u nich gotowiec.wklej.jpg[/attachment:2pti5b4k]

post-7260-14695712551283_thumb.jpg

eljot

Dzięki za informację. Pewnie bym dał radę złożyć samemu ale chyba też zdecyduję się na gotowca :wink:

Skoro wątek o HQI już jest to może się podepnę...

Widzę u Ciebie Nebe nieobudowane oprawy nad akwa - jak to się ma do zwykłego użytkowania tego pokoju?

Chodzi mi o to czy mocno oświetlają pokój?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• triamond
      Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
    • Bartek_De
      Na Twoim miejscu bralbym 1500, bo roznica w cenie niewielka, albo dołóż 2 stówki i weź 2000. Nadfiltracja nie zaszkodzi, a jak zechcesz w przyszłości zmienić akwa na większe to zaoszczedzisz na kupnie nowego filtra.
    • Andrzej Głuszyca
      Pewnie chodzi Tobie o test paskowy. Jest sposób. Albo cierpliwie czekać tak jak powiedział @Bartek_De , albo przeczytaj poniższy temat:   Jeżeli możesz to odłącz tę rurkę ( nie wiem czy można , bo w AT1500 czy  2000 można)  a zyskasz na wydmuchu. Napowietrzanie zrób w ten sposób aby wylot z filtra albo   cyrkulatora łamał lustr wody. W tej chwili te bąbelki wg mnie uroku nie dodają.
    • marcin73m
      Okrzemki po kilku tygodniach znikną, ale w to miejsce pojawią się glony. I najlepiej się z tym pogodzić, bo to cecha charakterystyczna tego biotopu i rzecz jak najbardziej korzystna z punktu widzenia naszych podopiecznych.
    • teller
      Dziękuję za odpowiedź. Ten parametr pewnie jest winą filtra paskowego, która ma taką skalę. Zaopatrzę się w lepszej jakości testy. Jak długo jeszcze może potrwać wysyp okrzemek? Czy nie mam wyjścia i co tydzień muszę wymywać wszystkie kamienie i czyścić szybę? Czy jest jakiś sposób, żeby temu zaradzić? Filtr przestaje funkcjonować, miałem na myśli, że zapycha się i przestaje wdmuchiwać powietrze do akwarium.  Podjąłem decyzję, żeby zaopatrzyć się w Aquael ultramax 1000. Zastanawiałem się też nad Aquael Turbo 1500, ale obawiam się, że to może nie wystarczyć do utrzymania czystości wody na dłuższy czas.  
    • Bartek_De
      Nic nie musisz robić, wysyp okrzemek to normalne w świeżych akwariach. Martwi mnie natomiast wynik No2. Jesteś pewien, że 5? Może 0,5, a może 0,05? Osobiście nie widziałem testów ze skalą do 5 z tym parametrem. Doprecyzuj to i zaopatrz się w testy kropelkowe, paskowe są mało dokładne.  Co do filtracji to faktycznie jest mizerna i dlugo na tym nie pociągniesz. Dołożenie kubełka to konieczność w Twoim przypadku. Filtr moze stać na podłodze obok, jeśli Tobie to nie będzie przeszkadzać. Co masz na myśli pisząc, że filtr przestaję funkcjonować po kilku dniach?
    • teller
      Cześć wszystkim, założyłem miesiąc temu nowe akwarium z Malawi. Miałem do dyspozycji stary zbiornik 120 l. Około 10 dni od wpuszczenia domowników pojawił się rdzawy nalot na kamieniach, na szybie, w niektórych miejscach pod powierzchnią piasku. Wymiana 30% zbiornika co tydzień nie pomaga. Wciąż po kilku dniach pojawia się nalot, a filtr przestaje funkcjonować. Co może wyeliminować ten nalot i zachować czystą wodę na dłużej?   Parametry wody w momencie największego wysypu: NO3 - 50 NO2 - 5 GH - 8d KH - 20d pH - 8.0 Cl2 - 0.8 Chcę kupić nowy, bardziej wydajny filtr. Czy zewnętrzny może stać na ziemi obok akwarium? Niestety komoda ma zbyt niskie szuflady, żeby zmieścić go do środka. Bardzo proszę o pomoc.
    • KapitanCzysty
      Dzięki @pulpet za tak wartościowy opis Twoich obserwacji i spostrzeżeń. Teraz już chyba nie ma wątpliwości co do płci danego osobnika. Poobserwowałem go dokładniej i jak się okazało pojawiła się u niego na płetwie odbytowej jedna, dość duża, chociaż jeszcze nie tak mocno wyraźna atrapa jajowa (myślę, że proces jeszcze trwa).  Mamy więc samca 😁👍. Wariat jest bardzo ruchliwy i ciężko mu zrobić wyraźne zdjęcie. Coś tam jednak na nim widać, patrząc przez szkło nie ma wątpliwości. Żaden z pozostałych 13 Saulosi nie ma jeszcze atrapy.    
    • marcin73m
      Jak ja kleiłem swojego narurowca, to zgrzewane rury miały mniejszą średnicę wewnętrzną. To też był jeden z argumentów na "nie".
    • marcin73m
      o masz, faktycznie umknęło mi to 🙈 dzięki za poprawkę 👍
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.