Jump to content

Jeden pokarm dla roslino mieso i wszystkorzerca

pabloski76
 Share

Recommended Posts

pabloski76

Co sadziecie na ten temat ja swoje ryby karmie kilkoma pokarmami hakira-tetra-sera i new lifwe spectrum.Wlasnie ogladalem wideo na temat pokarmu New Life Spectrum i tam twierdzom ze tym jednym pokarmem mozna karmic Carnivores -Herbivores I Omnivores co wy na to? Czy karmia tym jedeniem mozna miec roslinorzerne i miesorzerne w jednym baniaku?a tu link do video http://nlsfishfood.com/index.php?option ... &Itemid=42

Byłbym skrajnie ostrożny wobec takich zapewnień. Faktem jest że można stworzyć pokarm zawierający i składniki roślinne, i ryby, i skorupiaki (np hikari exel) który można bezpiecznie podawać wszystkim rybom (w sensie wszystkim pyszczakom) ale to nigdy nie będzie pokarm idealny, tylko jakiś tam kompromis. Żywienie ryb jest niestety często pomijanym aspektem udanej hodowli (nawet rozpatrywanej w aspekcie czysto wizualnych efektów) i moim zdaniem nie powinno się rezygnować z potencjalnych korzyści jakie daje dokładny i przemyślany dobór pokarmu do konkretnej obsady.

pabloski76

Ja pokarmie rybki tylko tym pokarmem i mrozonkami przez 3 tygodnie i zobacze jak to zadziala.Zapewniaja ze sa w nim wszystko co niezbedne dla ryb.A ryby mam mlode to bedzie widac po kolorach jak ta karma na nie dziala

trzy tygodnie to dużo za krótko. Bardziej trzy miesiące. Z reszta i tak musiałbyś mieć grupę kontrolna żeby mieć porównanie.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• Andrzej Głuszyca
      Skoro producent dedykuje pod akwa to spokojnie da radę.
    • Piotr775
      U mnie tak jak u kolegi. Miałem przez 2 lata 375 l na szafce z 2 takimi nogami  po bokach i  było oki.
    • teller
      Bardzo Wam dziękuję za wszystkie uwagi! Kupiłem Aquael ultramax 1500. Będę go instalował od razu jak przyjdzie. Jak się do tego przygotować, żeby odbyło się to bezpiecznie dla domowników? Przenieść ryby na jeden dzień do innego zbiornika i dać filtrowi przefiltrować wodę? Muszę też doczyścić szybę i wyparzyć kamienie. Zapewne podmianka 40 litrów.  
    • Tomasz78
      U mnie takie same plastikowe nogi utrzymują ciężar 375l od ponad roku.
    • Bezprym
      Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
    • Kondikus
      Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
    • Ludwik
      Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
    • triamond
      Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
    • Ludwik
      Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
    • triamond
      Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.