Skocz do zawartości

Wkład gąbkowy do filtra narurowego.


Olsztynianin

Rekomendowane odpowiedzi

Czy orientujecie się Państwo czy można kupić gąbki na wymiar aby pasowały do korpusu a dokładniej do filtra narurowego. Włóknina zapycha się szybko i co tydzień musze wymieniać wkłady. A gąbeczkę pod wodę i pewnie ze 2 tygodnie spokój. 

Pozdrawiam. 

Edytowane przez Olsztynianin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie kupisz gotowych. http://www.bogmar-lodz.pl/ ta firma wycina na zamówienie, robią także walce z otworem w środku. Kontaktował się z nimi @aurban6 i na tą chwilę nie mają ppi 45 bo takie nas interesowały i ostatecznie nie zamówiliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od czasu do czasu jest zainteresowanie gąbkami na rurkę do korpusu narurowego.

Przesyłam Wam swój projekt i korespondencję z firmą Bogmar (http://www.bogmar-lodz.pl/), która chwali się, że docina gąbki na różne wymiary i kształty.

Zapytałem o wycenę 20 sztuk jak na obrazku.

1073997570_gbka_ppi45.png.7a2b6c558845a58d225869a7f5582a6c.png

Otrzymałem ofertę (wycinek oferty)

image.png.27cb94db516aa9ea42bd5c3c8d923a64.png

Następnie po zatwierdzeniu oferty otrzymałem maila z datą realizacji na 15.10.2021

Pierwszego października dostałem informację

image.thumb.png.4e2be0551d7e1142514fe440d3ed16db.png

Nie bardzo pasuje mi 30PPI tak więc umówiłem się z gostkiem, że cyklicznie około 1mc będę wysyłał zapytanie o dostępność gąbki 45PPI.

Dokładnie 4 dni temu otrzymałem wiadomość, że nadal nie posiadają gąbki filtracyjnej 45PPI.
Trzeba czekać, taki mamy klimat :) :) :) (prawdziwemu akwaryście się nie spieszy)

Jak tylko będę wiedział, że mają już materiał i można zamawiać napiszę tą informację w tym wątku.

Edytowane przez aurban6
  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie pytanko mam ponieważ muszę przerobić narurowca. Czy na rurkach fi 20 filtr będzie dobrze funkcjonował? Będzie tak: do pomy fi 32 za pompą fi 20 bo chce zrobić z baypasem ponieważ przepływ słaby a tak zawory na korpusach lekko skręcę a baypasem będzie duży przepływ. Pozdrawiam. 

Edytowane przez Olsztynianin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Olsztynianin napisał:

Panowie pytanko mam ponieważ muszę przerobić narurowca. Czy na rurkach fi 20 filtr będzie dobrze funkcjonował? Będzie tak: do pomy fi 32 za pompą fi 20 bo chce zrobić z baypasem ponieważ przepływ słaby a tak zawory na korpusach lekko skręcę a baypasem będzie duży przepływ. Pozdrawiam. 

Temat dotyczy wkładów do filtra narurowego, a nie jego konstrukcji. Załóż nowy temat lub zapytaj w już istniejącym temacie dotyczącym filtracji narurowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.12.2021 o 23:11, aurban6 napisał(a):

Od czasu do czasu jest zainteresowanie gąbkami na rurkę do korpusu narurowego.

Przesyłam Wam swój projekt i korespondencję z firmą Bogmar (http://www.bogmar-lodz.pl/), która chwali się, że docina gąbki na różne wymiary i kształty.

Zapytałem o wycenę 20 sztuk jak na obrazku.

1073997570_gbka_ppi45.png.7a2b6c558845a58d225869a7f5582a6c.png

Otrzymałem ofertę (wycinek oferty)

image.png.27cb94db516aa9ea42bd5c3c8d923a64.png

Następnie po zatwierdzeniu oferty otrzymałem maila z datą realizacji na 15.10.2021

Pierwszego października dostałem informację

image.thumb.png.4e2be0551d7e1142514fe440d3ed16db.png

Nie bardzo pasuje mi 30PPI tak więc umówiłem się z gostkiem, że cyklicznie około 1mc będę wysyłał zapytanie o dostępność gąbki 45PPI.

Dokładnie 4 dni temu otrzymałem wiadomość, że nadal nie posiadają gąbki filtracyjnej 45PPI.
Trzeba czekać, taki mamy klimat :) :) :) (prawdziwemu akwaryście się nie spieszy)

Jak tylko będę wiedział, że mają już materiał i można zamawiać napiszę tą informację w tym wątku.

Kolego Udało Ci się zamówić te gąbki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ponownie wysłałem do nich maila o wycenę ale nie pasowała mi cena. Gdzieś w którymś innym wątku na forum była podobna dyskusja i tam przedstawiłem ofertę jaką dostałem.

 

Edytowane przez aurban6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.