Skocz do zawartości

Moje pierwsze Malawi 240l


calibra7

Rekomendowane odpowiedzi

Przymiarka do pierwszego Malawi. 

Szkiełko standard 240l (120x40x50). Przód i boki opti white.

Spienione PCV na dnie, na nim piasek aragonitowy 0,8-1,5mm.

Tło wewnętrzne wykonane z kamieni i silikonu.

Filtracja: biolog Aquel Ultramax 1500:  gąbka, AZOO Bio-Glass i ceramika Aquela, 1l Matrixa i na końcu wata akwarystyczna. Mechanik: cyrkulator Aquel 1500 z gąbką.

Grzałka: Eheim 200w

Oświetlenie: Marcin Sienkiewicz Great-Design. 32 moduły białe 9000k, 16 niebieskich i 8 czerwonych. Symulacja świtu i zmierzchu oraz księżyca.

Jeszcze będzie dodane dużo więcej gruzu.

Zbiornika czeka na dwa gatunki: Pseudotropheus Johanni i Cynotilapia Lion Lion's Cove.

120030325_249823779746129_567377036011608490_n.jpg.404fd4ba73bc4d304787717e12f33c64.jpg

Następny update za jakiś czas.

Pozdrawiam

Edytowane przez calibra7
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. kolejny update.

Niestety zaszła zmiana z obsadą bo nie mogłem dostać lionków i johanów.  Poszedłemw klasykę i w baniaku od niedzieli pływa młodzież w skłądzie: saulousi, rdzawe i elegantusy. ryby czują się dobrze. Karmię trzy razy dziennie oczlikiem mrożonym i Tropical Malawi płatkowany.

chyba ściemnię światło w czasie dnia 

Edytowane przez calibra7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Bezprym said:

Z tym oczlikiem nie musisz tak dowalać, dodawaj tylko jako urozmaicenie. Dokup jeszcze spirulinę. 

Hej. Oczlik idzie oczywiście tylko raz dziennie, a Tropical zmieszany jest ze spiruliną. W moim komantarzu tak zabrzmiało jakbym pasł je samym oczlikiem ....sorry :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Hej.

Od ostatniej aktualizacji mojego baniaka minęło ponad 3 miesiące.  Najważniejsze ze zmian to eksperyment z dodaniem yellowków i i dwóch giętkozębów oraz zmiana aranżacji.  Yellowki dodałem aby zobaczyć jak zachowują się te piękne ryby i czy mogą funkcjonować z pozostałymi gatunkami. Sumiki jako eksperyment. 

Postanowiłem dodać dużo gruzu pomalować je "glonami". Okrzemki znikły i po zwiększeniu białej barwy światła i tygodniowym lekkim przekarmianiem uzyskałem efekt jak na zdjęciach. Szkiełko nazwałem "Malawi Dwie Wieże". Ryby karmię w 65 % pokarmem roślinnym w 35% zwierzęcym (dla yellowków). Ryby są już podrośnięte i w akwarium widać rewiry 2 samców, środek zaanektował "Koralik"(saulousi coral?), a przy lewej wieży miejscówki broni "Elegancik" (Elongatus mphanga). Nie zauważyłem nienaturalnych zachowań wśród ryb.

Obecnie pracuję nad wykonaniem paru modułów aby 'pochować" filtrację i grzałkę a przy o

kazji upiększyć zbiornik.

Z tego miejsca chciałbym prosić Was o pomoc. Jakie zmiany czekają mnie w obsadzie ryb? 3 gatunki w 240 to samobójstwo, będę musiał zredukować ilość ryb. Jakie Waszym zdaniem będzie najlepsze rozwiązanie?

Z poważaniem Kazimierz Hermansdorfer

WhatsApp Image 2021-02-07 at 14.40.32.jpeg

WhatsApp Image 2021-02-07 at 14.40.33 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-02-07 at 14.40.33.jpeg

WhatsApp Image 2021-02-07 at 17.06.48 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-02-07 at 17.06.48 (2).jpeg

WhatsApp Image 2021-02-07 at 17.06.48 (3).jpeg

WhatsApp Image 2021-02-07 at 17.06.48 (4).jpeg

WhatsApp Image 2021-02-07 at 17.06.48 (5).jpeg

WhatsApp Image 2021-02-07 at 17.06.48.jpeg

Edytowane przez calibra7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, calibra7 napisał:

Z tego miejsca chciałbym prosić Was o pomoc. Jakie zmiany czekają mnie w obsadzie ryb? 3 gatunki w 240 to samobójstwo, będę musiał zredukować ilość ryb. Jakie Waszym zdaniem będzie najlepsze rozwiązanie?

Załóż nowy temat w dziale OBSADA podając wielkość zbiornika! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.