taorosek

Nierówna podłoga

Recommended Posts

taorosek

Cześć Koledzy, mam mały lub duży problem :D  a mianowicie mam nierówną podłogę w pokoju, przez co szafka wraz z akwarium stoi krzywo. Na poziomicy było niemal ze równo gdy zalałem pod samą górę to widać różnice (pokazuje w załączonych zdjęciach) Oprócz zasad bezpieczeństwa dochodzi wersja estetyczna, która mnie drażni. Chciałbym spuścić wodę i coś podłożyć. Posiadam szafkę diversa 150x50 ma ona 10 plastikowych nóżek, posiadam podkład  pod panele (taki jak w załączonym zdjęciu) czy jest szansa podłożyć tym szafkę, może macie inny pomysł i jak podkładać co by się szafka nie wygięła? Jeszcze jedno pytanie jak to się ma z biologią, jestem w trakcie cyklu azotowego, czy jak spuszczę wodę a nic innego nie będę ruszał i zaleje świeżą wodą to zaburzę cykl?

Wiem że to temat na inny dział, ale nie chciałem pisać nowego posta i zaśmiecać forum.

98365723_2776938422411244_3087822529360822272_n.jpg

99361471_268789597598244_4224394789983879168_n.jpg

99388657_293035865193358_6665248403930218496_n.jpg

TOMEKSIEDLCE

Odlej trochę wody z akwarium do wiaderek i podłóż pod nóżki szafki panele albo płytę .

Po jakimś czasie może dojść do tragedii ,o biologie się nie  martw  wodę powrotem wlej do akwarium .

taorosek
42 minuty temu, TOMEKSIEDLCE napisał:

podłóż pod nóżki szafki panele albo płytę .

Powiedz mi jak podłożyć, mam 10nózek (jak w załączonej grafice z painta :D  widok z góry) bo domyślam się ze jak podłoże panele tylko pod dwie nóżki od strony tam gdzie spad jest największy to dwie kolejne nóżki będą wisiały w powietrzu lub będzie wyginało szafkę

spód szafki.jpg

Tomasz78

Miałem podobny problem :) , akwa 450l więc spory ciężar. Pod szafką na akwa miałem takie małe krążki/nóżki , było ich 6 albo 8, a może tyle co u Ciebie, nie pamiętam. Zalałem akwa wodą na 10 cm, patrzę a tu z jednej strony jest 15cm a z drugiej 5cm, tak mniej więcej :D  , do tego akwa rusza się na wszystkie strony :D , jak dam podkładkę pod jeden krążek/nóżkę to drugi wisi w powietrzu i tak podkładam raz tu raz tu, w końcu zaczęliśmy się śmiać że w końcu z podkładek wybudujemy wieżowiec pod sufit a akwa dalej się chwieje i krzywo stoi :D . Więc zlałem wodę , przeniosłem akwa w inne miejsce , zabrałem szafkę i po prostu zrobiłem wylewkę z jakiejś zaprawy na podłodze w miejscu gdzie miało stać akwa i tyle. Ale i tak mi krzywo wyszło, po zalaniu do pełna z jednej strony było 1,5cm wyżej słupa wody :D .  Ale przynajmniej stało na wszystkich nóżkach i się nie chwiało na wszystkie strony ;) , a że było lekko przechylone to mi nie przeszkadzało i nie było tego widać.

Diablo8210

Kolego musisz mieć różnej grubości te podkłady pod nóżki,wyreguluj skrajne nóżki z każdej strony to środek już będzie łatwiej.

Ja u siebie też mam podłogę nierówną że między tyłem a przodem jest z półtora centymetra różnicy tylko u mnie z tym dobrze że mam nóżki regulowane

Ogólnie zabawy będzie żeby równo stało ale to podstawa żeby potem tragedii nie było

Powodzenia😉