Skocz do zawartości

Gąbki


eazeo83

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie te gąbki? Takie jak można było kupić u wodatech?

 

25x7cm 45ppi?

 

Czy jakieś dokładniejsze?

Michale udało się mi namówić Wodatech Teraz Galeria Zoo aby zrobili gąbki na trzpień od sznurka do korpusu narurowego. Zebrało się nas kilkunastu i zamówilismy gąbki idealnie docięte w kolorze niebieskim 45PPI o wymiarach 7.5cm x 26cm z otworem 32mm po dlugosci. Mam je u siebie już założone i powiem że efekt jest mega.

Spróbuj do nich napisać:

Biuro@galeriazoo.pl

Prosiłem aby nacieli ich więcej aby było dla innych.

83be2cc4ee133845004514808aff8a50.jpgd904ef5e0842dbfc4ca1c78a569afbfb.jpg

 

Wysłane z mojego Samsung Galaxy S8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michal_j napisał:

Mam dokładnie takie gąbki już jakiś czas (zamówione w wodatech), ale sprawują się gorzej od wkładu sznurkowego 50 mikron).

Rozwiniesz myśl? Mają gorszą efektywność filtrowania, mniejszy przepływ czy też zapychają się szybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu Thursday, January 11, 2018 o 22:31, michal_j napisał:

Gąbka: mniej tłumi przepływ, zapycha się znacznie wolniej, u mnie dawała gorszą klarownosc wody

 

Sznurek: mocniej tłumi przepływ (ale i tak mniej niż wkład piankowy), zapycha się co tydzień, daje bdb klarowność

 

Piankowy: tłumi przepływ najmocniej ze wszystkiego co testowałem, zapycha się dosłownie po 3-4 dniach, daje najlepsza klarowność ze wszystkiego co testowałem

 

Owata: tłumi przepływ nieznacznie mocniej od gąbki, wytrzymuje około dwa tygodnie, klarowność lepsza od gąbki

Tak z czystej ciekawości. U siebie planuje dac prefiltr narurowy. Co byś proponował włożyć do środka jako mechanik? Mam sznurki 100 mikronów lub mogę nawinac wate JBLa. Dopóki nie przeczytałem Twojego posta wydawało mi się że wata daje lepszą klarownosc niz sznurek. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam ponieważ aktualnie mam do dyspozycji trzy wkłady:

- pianka;

- sznurek;

- wata;

Z założenia prefiltr ma być wpiety przed unimaxem 500. 

Po Twoich przemyśleniach na początek spróbuję ze sznurkami 100 mikronów. Pianka pewnie będzie za bardzo spowalniala przeplyw. Zależy mi na klarownosci wody dlatego też na wate zawsze mogę zamienić. 

Dzięki za dokładną analizę. Podziękował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.