Skocz do zawartości

Problem z nową lampą


Mróz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jak w tytule mam problem z nową lampą zmajstrowaną własnoręcznie na modulach led.

Specyfikacja lampy:

Sterownik TC420

1 kanał: 11000k x 5szt. po 2,16W

2 kanał: 9500k x 12szt. po 1W

3 kanał: niebieskie x5szt. po 0,72W

4 kanał: czerwone x5szt. po 0,72W

Podsumowując W ledów wychodzi 30W, zasilacz mam 60W więc 50% zapasu mam.

Problem polega na tym, że przy ustawieniu na sterowniku mocy świecenia na nieco ponad 50%, światło zaczyna się włączać i wyłączać (jak by ktoś bawił się wyłącznikiem 😉). Dodam, że ledy są IP68, połączenia kabli mam bardzo dobrze zabezpieczone, pod pokrywą działają wentylatory i jest suchutko - więc opcja z wilgocią odpada.  Zasilacz delikatnie jakby syczy/piszczy - przy poprzednim oświetleniu z mniejszą ilością ledów tego nie było na tym samym zasilaczu i sterowniku.

Nie wiem co teraz robić, niby świeci w miarę, ale nie mam możliwości dania na 100% a chciał bym w głównej części dnia tak świecić. Pytanie czy to 50% zapasu na zasilaczu to za mało i kupić mocniejszy?? Czy też może sterownik się "kończy" i należy wymienić na nowy?

20190828_180849.thumb.jpg.49b7a8cc6598e5e0105dd5ab7720f810.jpg

Edytowane przez Mróz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Bezprym napisał:

U mnie podobna była dyskoteka i okazało mi się że problem był wmiejscu łączenia kabli. po prostu słabo zlutowałem i były zakłócenia. 

Również to samo podejrzewam u kolegi @Mróz .

2 godziny temu, Mróz napisał:

Podsumowując W ledów wychodzi 30W, zasilacz mam 60W więc 50% zapasu mam.

Ile amperów ma zasilacz? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, egon44 napisał:

Ile amperów ma zasilacz? 

Screenshot_20191223-143244_Allegro.thumb.jpg.43eb8eea282e608525dd84d7ea728ecc.jpg

2 godziny temu, bobasxx napisał:

A miga na wszystkich kanałach? Próbowałeś odpalić jeden kanał na maksa? 

Miga na pewno na pierwszych dwóch tam gdzie białe ledy są bo tam chciałem ustawić największą moc. Na jednym jeszcze nie próbowałem. Jedno co zauważyłem że podczas samoczynnego zgaszania się światła dioda na zasilaczu gaśnie - tak jakby on się wyłączał bądź jakieś przeciążenia były.

Edytowane przez Mróz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bobasxx napisał:

Spróbuj poszczególne kanały załączać z maksymalną mocą, najpierw osobno, później razem (dokładać kolejny). Pozwoli to zawęzić krąg poszukiwań. 

Dobry trop, ale to już po świętach bo nie starczy czasu 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2019 o 19:15, bobasxx napisał:

Spróbuj poszczególne kanały załączać z maksymalną mocą, najpierw osobno, później razem (dokładać kolejny). Pozwoli to zawęzić krąg poszukiwań. 

Zrobiłem testy kanałów. Każdy kanał z osobna może świecić na 100% bez przerywania. Odczytuje to tak, że połączenia kabli w każdym kanale mam dobrze zrobione i zabezpieczone. Wymienię chyba zasilacz na mocniejszy ( choć mam zapas 🤔) i zobaczę czy pomoże.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.