Skocz do zawartości

Filtr zew aquael ultramax 1000


ArturSwiderski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przesiadam się 200l szkiełka na 450l. Moje pytanie czy filtr zew aquael ultramax 1000 z wbudowanym prefiltrem wystarczy. Media w nim to kosz ceramiki, kosz Matrix, purigen, dwa kosze gąbki.

Falownik 2000l/H czy nie jest za słaby? Dł szkiełka to 150cm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływ 1000 l/h samej pompy, więc pewnie połowa ze wszystkimi wkładami, może trochę więcej. Za słaby na 450 l z flejtuchami z  Malawi. Jeśli myślisz o Aquaelu, to lepszy będzie Ultramax 2000, bo pompa znacznie mocniejsza i jeszcze 2 koszyki ekstra.

W Ultramax 1000 masz 3 koszyki, w Ultramax 2000 5 koszyków.

Edytowane przez gienq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr już posiadam aquael 1500 ultramax, troszkę źle opisałem sprawę i mało precyzyjnie i dokładnie za co bardzo przepraszam. Nie chce go zmieniać i zastanawiam się czy mam coś dorzucić jakoś filtracje mechaniczną. Czy media w nim w tej konfiguracji dadzą rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobór filtra zależy od wielkości zbiornika jak i ilości ryb. Dopóki ryby będą małe ten filtr będzie sobie dawał radę z pomocą dobrego falownika. Wraz ze wzrostem ryb pewnie zauważysz że w którymś momencie filtr jest za słaby i wtedy będzie musiał pomyśleć o jakimś mechaniku np JBL e1502 lub zamienić istniejący na FX-6 z prefiltrem.

Do tego filtra który masz teraz też polecam założyć prefiltr na zasys.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ten ultamax jako biolog da radę ale dałbym jeszcze jakiegoś mechanika typu AQUAEL TURBO 2000 plus falownik. Ja w akwa 450 l mam 2 filtry AQUAEL TURBO 2000 ( jeden jako biolog drugi mechanik) plus falownik JVP 102 o przepływie 5000l.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr już posiadam aquael 1500 ultramax, troszkę źle opisałem sprawę i mało precyzyjnie i dokładnie za co bardzo przepraszam. Nie chce go zmieniać i zastanawiam się czy mam coś dorzucić jakoś filtracje mechaniczną. Czy media w nim w tej konfiguracji dadzą rade.
Media na pewno dadzą radę i ten filtr na luzie pociągnie Ci biologię. Natomiast musisz pomyśleć nad filtracją mechaniczną. Rozwiązań jest wiele, od filtra wewnętrznego typu Aquael Circulator po filtrację zewnętrzną, którą opisałem w poniższym artykule.

http://forum.klub-malawi.pl/topic/22594-wydajna-filtracja-mechaniczna-z-wykorzystaniem-korpusu-narurowego/

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.