Skocz do zawartości

Malawi 200L 100x40x50


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem Rafał , użytkownikiem na forum jestem od kilku dni ,gdyż potrzebowałem wielu rad na temat Malawi.

Akwarystyka cieszy mnie od dziecka (aktualnie mam 24 lata), zaczynałem od zbiornika 25L i bojownika, po czym przeszedłem na 112l ogólne. Wiadomo apetyt rośnie w trakcie jedzenia przez co ,zmieniłem na 200L 100x40x50. Ogólnie początkowe założenie do zrealizowania miał być holender, ale nie wyszło z roślinnością dla tego że zakładając akwarium nie czytałem i nie pytałem, po czym wyszło jak wyszło plaga glonów, tym razem było inaczej znalazłem KM przez YT i tu zadałem wszystkie nurtujące mnie pytania, wielkim dla mnie zdziwieniem była szybka odpowiedź i zaangażowanie się użytkowników do pomocy , oraz wyczerpujące wypowiedzi. Dziękuję wszystkim za pomoc!!!!

Przejdźmy może do aktualnego stanu.

Filtracja: Aquael Unimax 500 (Biolog), Aquael powerhead circulator 650 (Mechanik)

Oświetlenie: Belka 3x24W plus Ledy.

Ogrzewanie: Aquael Comfortzone Gold 300W

Podłoże: Piasek Coralowy

Dekoracja: Łupek Dolomit + Otoczaki z ogródka

Obsada: Docelowo będzie Maingano 8szt i Chindongo Saulosi 8szt.

Zdjęcia: (Będą aktualizowane na bieżąco)

57be8d9cd9bb.jpg

 

 

Edytowane przez rav211093
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rav211093 napisał:

Zmierzyłem parametry wody w zbiorniku. Wczoraj rano zalewałem baniak. 

PH. 8

Kh.7

No2. 0.025

No3. 1 skoczyło trochę do góry z 0.5

Nh4. 0.05 

Temperatura wody 28

Jutro powtórka testów jeżeli nic się nie zmieni jadę po rybki ?

witam czekaj poczytaj sobie doświadczonych kolegów z biotopu,nie spiesz się wcale będzie więcej problemu :)

Malawi liczy się robić powoli dojdziesz szybciej do celu ,pospiech problem murowany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, TOMEKSIEDLCE napisał:

witam czekaj poczytaj sobie doświadczonych kolegów z biotopu,nie spiesz się wcale będzie więcej problemu :)

Malawi liczy się robić powoli dojdziesz szybciej do celu ,pospiech problem murowany

 

Kolega @rav211093zapomniał wspomnieć o swoim temacie. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jerry_jerry napisał:

Kolega @rav211093zapomniał wspomnieć o swoim temacie. ;)

 

 

11 godzin temu, rav211093 napisał:

Cześć jestem Rafał , użytkownikiem na forum jestem od kilku dni ,gdyż potrzebowałem wielu rad na temat Malawi.

Wspomniałem na samym początku i potem trochę dalej dziękując za wszystkie porady. Ale fakt mogłem dać odnośnik do tamtego tematu. Mój błąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, raiders napisał:

Witaj

Ależ masz różową landrynę w zbiorniku :) to światełko tak cały czas  czy tylko tak do fotki złapałeś ?

 

Jakie bakterie podajesz ?  ja ci zaproponuje Prodibio Biodigest i bio trace , startowałem na nich swoją trzysetkę  (jak inne wcześniejsze zbiorniki)  zakup sobie 4x biodigest  i 2 x bio trace   a jak akawa dojrzeje  później dowolne bakterie  raz na tydzień

Ja mam filtr dojrzały po poprzedniej aranżacji. Więc chyba bakterie już w nim są. 

Mam pytanie jaka pompa cyrkulacyjna (falownik) do mnie wystarczy bo myślę że 5000 to zdmuchnie ryby. Myślałem o 2500 gdyż 3000 nie ma na allegro za nie duże pieniądze. 

Ogólnie światło jest takie. Gdyż do zdjęcia nie było włączonych białych ledów. 

5658891394e8.jpg

Edytowane przez rav211093
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, rav211093 napisał:

Mam pytanie jaka pompa cyrkulacyjna (falownik) do mnie wystarczy bo myślę że 5000 to zdmuchnie ryby. Myślałem o 2500 gdyż 3000 nie ma na allegro za nie duże pieniądze. 

Ja w takim samym litrażu wcześniej używałem JVP 100A i od bidy dawał radę.Gdybym miał wybierać to brałbym JVP-101B http://allegro.pl/happet-falownik-jvp-101b-i7149887973.html

Jedyna wada tych falowników była taka że na początku ładnie,cicho pracowały ale potem zaczęły strasznie buczeć mimo że czyściłem je co jakiś czas a ośkę oraz wirnik smarowałem wazeliną...

Aktualnie posiadam Jebao/Jecod RW-4 i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @TomekT takie plany długoterminowe plany zazwyczaj się nie spełniają, lepiej kuć żelazo póki gorące.
    • Sprzedam książkę Pielęgnice Jezior Tanganika i Malawi (1 wydanie) . Książka w bardzo dobrym stanie + autograf współtwórcy Wojtka Sierakowskiego 🙂  Cena razem 100zł z wysyłką do paczkomatu Inpost.  Zainteresowane osoby zapraszam na priv.
    • Jednak zbyt dużo jest pięknych ryb, by wybór był prosty, dlatego myślę o opcjach, jak poniżej. 🤔 Wydaje mi się, że takie drapieżniki wagi średniej byłyby odpowiednie do akwarium o długości ca 220 cm.  Dimidiochromis strigatus / Exochochromis anagenys / Lichnochromis acuticeps Stigmatochromis tolae Lethrinops lethrinus / Trematocranus placodon / Cheilochromis euchilus Placidochromis milomo Nie ukrywam, że chciałbym obsadę nietuzinkową. Nie mam zamiaru silić się na sztuczną oryginalność i wymyślać jakieś cuda - ale nie powiem, zależałoby mi na szkle, w którym będzie pływać coś rzadziej spotykanego. Stąd szczególnie interesuje mnie np. Trematocranus placodon. Ładna, ciekawa i majestatyczna ryba. Raczej mniej popularna, w forumowym dziale Grafika wyszukań mało, w zasadzie prawie tylko autorstwa Kolegi @stan. Rośnie spora, do 25 cm, ale w necie różnie można wyczytać co do agresywności. Widzę, że jest dostępna w Tan-Mal. Może ktoś miał/ma i podzieli się obserwacjami.
    • Dzięki. Faktycznie, we wspomnianej książce proponowane do M. mchuse gatunki zarówno nie przekraczają go wielkością, jaki i nie są też określane jako agresywne. Słusznie, w związku z delikatnością M. mchuse zacznę w takim razie od 4 gatunków i zobaczymy, jak się sytuacja rozwinie; doświadczenie z obserwacji też coś podpowie. Trzymam kciuki za nowy zbiornik, Patryka oczywiście też. 👍😉
    • U mnie w module jako wloty robią: szczelina wycięta "fabrycznie" na etapie budowy modułu (mniej więcej w połowie wysokości modułu, niewidoczna patrząc od przodu), nawiercony przeze mnie wlot w dolnej części modułu zakończony kratką wentylacyjną o średnicy 45 mm oraz dwa nacięcia w górnej części modułu, przez które przelewa się woda - działa jednocześnie jako skimmer. Na późniejszym etapie kratkę nieco zmodyfikowałem, wycinając z niej trochę plastiku, przez co zwiększyła się powierzchnia zasysu.
    • Możesz śmiało podłączyć do p415 https://allegro.pl/oferta/driver-p4115adj-led-200ma-700ma-pwm-lin-adj-7411714739 Prąd ustawisz na 700mA rezystorami jak fabrycznie nie jest i wydaje mi się że śmiało ten led będzie świecił. Nie będzie świecił pełną mocą ale moze wystarczy. Jedna uwaga, sygnał PWM do 5,5V a sterownik chyba potrzebuje większym napięciem być zasilony, stąd musisz sobie wyprowadzić te sygnały ze sterownika, ponieważ jak podłączysz PWM wprost to spalisz driver. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
    • Ja mam u siebie zasys poziomy przodem. Raczej mało jest widoczny, ale jak ktoś się uprze, to go zobaczy i będzie mu przeszkadzał. Wymiary zasysu sprawdzone pod moją pompę 3000l - 0.5x20cm. U mnie się to sprawdza. Piotr, jeżeli chcesz zrobić podobny zasys do mojego, to warto szczelinę wyciąć wyższą i od środka zamontować na wklejonych szynach ruchomą przesłonę. Bo dobrze dobrać wielkość zasysu, to podstawa przy tego rodzaju filtracji - no ale ja mam typową kasetę, zabudowaną w tle 
    • @pablomas dzięki. Tak sobie właśnie myślałem, że mocna filtracja biologiczne likwiduje błonę. Ja właśnie "tworzę" taką hybrydę. Narożną kasetę w kształcie hmf ale w sposobie działania modułu Czyli przód będzie cały z pvc. U góry nacięcie jako skimmer. Zastanawiam się tylko nad wlotem @jaras @marcin73m jak macie zrobione wloty do modułu? Myślałem nad wpuszczeniem poziomo nawierconej rury z zewnątrz zabezpieczonej czymś takim. Myślę, że spowodowało by to równiejszy przepływ wody przez gabkę Tylko czy ta rura jest potrzebna? Może wystarczy tylko ponawiercać dziurki jako wlot?  
    • Powinno działać daj tylko czas u mnie po ok 6tyg zniknął, brak biofilmu od dwóch lat. Zobacz mój wątek Hmf w filtrze Juwel.
    • Moja wpłata nie dotarła? @yaro sprawdź proszę
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.