Jump to content

Zmiany u Pereza - oświetlenie


Perez666

Recommended Posts

Wprowadzam kilka zmian w swoim baniaku, jedną z nich jest światło.

Do tej pory mam belkę podwieszaną 2x54 T5 + 2×150W HQI(10000K)

Przyszła pora na moduły led.

Wiem dokładnie które zastosuje, problemem jest ich ilość.

Planuję je zamknąć w 2 metrowych alu profilach. 

Dwa rzędy białych po 12 modułów i 1 rgb 12 modułów.

Pytanie czy będzie to wystarczająca ilość na szkło 320x80x60 ?

Link to post
Share on other sites
deccorativo

Jeśli się godzisz by zejść z siłą światła  z

2xhqi 150W = 2x9000lm + 2xT5 = 2x 3500lm   czyli suma sumarum = 25 000 lm na  jakieś 3000lm czyli 8mio krotnie mniej  światła - to rób.

 

Link to post
Share on other sites
JemioloSeba

Perez a które moduły masz zamiar używać?

Ja u siebie przy 2 metrach mam 20 bialych samsung 5630 potrójne i 16Rgb samsunga. Białe skręcone na sterowniku do 50% bo o wiele za jasno było. Przy Twoich rozmiarach szkła uderzał bym w podobną ilość.

Link to post
Share on other sites
JemioloSeba

Jeśli to są te moduły co ma Stan to nie chce mi się wierzyć, że to 5050. Pewnie jak zwykle błąd w opisie i są to 5630. Nie zmienia to faktu, że warto i czekam na efekt końcowy.

Link to post
Share on other sites
28 minut temu, Perez666 napisał:

Czyli mniej więcej dobrze to zaplanowałem, tylko rgb więcej upchnąć muszę...

Dobrze, tzn. 12 czy 20? U siebie mam 12 białych i 12 rgb wszystkie czterodiodowe i chyba dołożę białych bo jest ciemno. Stan w 120cm ma chyba 16szt., więc u ciebie 20 szt., to chyba minimum. No chyba, że lubisz ciemny klimat?

Link to post
Share on other sites
JemioloSeba

Napisał 2 rzędy po 12szt - czyli 24 białe.

Godzinę temu, Perez666 napisał:

Dwa rzędy białych po 12 modułów i 1 rgb 12 modułów.

 

Link to post
Share on other sites
JemioloSeba

To może być faktycznie problem tak samo jak w przypadku RGB. Długość 12 modułów (nie ciętych) chyba nie przekroczy 1,5m. Zostaje cięcie co 2-3 i wstawianie przedłużki.

Myślałeś o tym Perez?

 • Dziękuję 1
Link to post
Share on other sites

Niewiem jak długi jak odstęp między modułami, przyjąłem 10cm więc do profila 2m wejdzie te 12 szt.

Zawsze można je "ścisnąć" i dać więcej np. 16 szt na 2m.

Są jeszcze profile trzy metrowe i do nich by weszło po 17 szt. modułów na luźno, wiēc można spokojnje upchnąć 20 szt.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page. • Posty

  • Jelonek
   Ryby kupione wczoraj, w hodowli Pana Rafała z Dudków koło Częstochowy. Serdecznie pozdrawiam, polecam i dziękuję Panu Rafałowi za możliwość obejrzenia całej hodowli. Ryby piękne i zdrowe, mają się świetnie. Udało się nabyć Saulosi F1 i Hary F1, oprócz tych zaplanowanych wziąłem też Labeotropheus trewavasae MC. Kulfonom nie mogłem się oprzeć choć wiem że 120cm zbiornik to dla nich trochę za mało. Zobaczymy jak się dalej sprawy potoczą, ale u mnie Malawi jest tematem rozwojowym 😁. Zanim dorosną pewnie i tak postawię większe akwa. Po nowych Saulosi widzę że są inne niż te poprzednie, co uświadcza mnie że tamte to jednak coral. Kilka fotek maluchów:
  • sabotage
   Tło ma świetna strukturę z duża ilością dużych szczelin, spróbuje porobić zdjęcia z innej perspektywy. Tło grubości od 5 cm do 20 cm. W szczeliny włożę spokojnie cała dłoń. Co do obsady. Wleci Synodontis, wleci jakiś drapieżnik w niewielkiej ilości. Mysle tez, o jakimś dodatkowym „naskalniaku”, ale to zobaczę, jak będzie wyglądać po zarobieniu zbiornika.
  • darianus
   Bardzo mi się podoba aranżacja i obsada 👍💪 Co do synodontisów to zapewnij im jakieś szczeliny między kamieniami żeby mogły się tam chować. No i do takiego szkła minimum z 15 sztuk, żeby czuły się swobodnie. Przy małej ilości bedą wiecznie pochowane. Ja bym już innych gatunkow nie dodawał, no może jakiegoś drapola 😉 
  • sabotage
   Cały zestaw przygotował @timi-akwaria.pro  Tło modułowe @ Tła akwarystyczne, moduły, zabudowy pod każdy wymiar na FB Oświetlenie modułowe + LedDimmerPro V5 Filtracja oparta na sumpie z gąbkami 45ppi oraz komorze z K1, całość napędzana Jebao DCP8000 + SLW 30. Akwarium wystartowane na WA + prodibio na początku września tego roku. Planowana obsada: 1)Placidochromis phenochilus Mdoka 2)Labidochromis caeruleus 3)Otopharynx tetrastigma/ Copadichromis borleyi Obsadę rozszerzę o dodatkowe trzy gatunki w tym jeden z tanganikańskich Synodontis    
  • triamond
   Myślę, że swobodny spływ da radę jak medium dojrzeje. Ale wydajność może być mniejsza niż w rozwiązaniach z dobrą cyrkulacją. Przy większych przepływach samo się mieszało (bez dziur) ale z kolei przywierało do gąbki. Rurka nawiercona żeby część wody zamiast lecieć do akwarium mieszała k1 w filtrze. Na spływie to nie pomoże, ale może ukierunkować przepływ. Może kolanko na wylocie ? Zamiast napowietrzania cyrkulator ? Wrzuciłem dla eksperymentu cyrkulator 5000l/h - doskonale miesza złoże, ale trochę się wloty otaczają K1. Zamówiłem jeszcze 2000l/h jak będzie cichy to może zostanie. Najlepiej byłoby cyrkulować z otworów...  może się uda. Będę eksperymentował. Woda w akwarium 21 stopni, woda na podmianie (53l/h) - 18-19 stopni. Wymiennik działa. Ale przepływ za duży. Więc będzie chyba ciągła podmiana.
  • Olsztynianin
   Dziś zrobione testy  Amoniak 0 No2 0 No3 10 Ph 7.5. Tak to wygląda dziś rano.  Pozdrawiam.  Pulpet nie ma problemu. Przyjedzie nitrivec to się go kiedy# zużyje. Pozdrowionka i dziękuję za rady. 
  • sabotage
   Dobre! Spróbuje przełożyć k1 do komory z rewizją i powrotem, też nawiercę rurki. Pytanie, czy fizyka (swobodny opad wody) da rade mieszać złożem? Aktualnie siedzi w komorze do której woda wpada górą (miesza może 30% złoża) i efekt jest mizerny. Kupiłem ultra cichą pompkę napowietrzająca, która okazuje się też być ultra słabą wydajnościowo.   Mogę też temat olać i liczyć, że po "obsadzeniu" złoże zacznie lepiej lawirować.
  • ziemniak
   Bardzo dziękuje. Czyli w moim przypadku - NIE DOTYCZY
  • Pikczer
   A kto im grzebie w akwarium itp? Kto karmi? Kto się najwięcej na ryby patrzy?  Wiedzą na kogo mają reagować. Bardzo inteligentne są. 
  • darkon
   Pokrętło służy do regulacji prędkości i częstotliwości wytwarzanej przez falownik fali.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.