Jump to content

Swietlówki t8 w satndardowej pokrywie problem...

tablo888
 Share

Recommended Posts

Witam mam problem z świetlówkami w standardowej pokrywie wromak zakupionej z akwarium 120cm t8 2 swietlówki 2stateczniki. Po zapaleniu świetlówki nie załączają się nie swiecą:/ Akwarium ma 5lat świetlówki wymieniane bodajże 3lata temu aqua glo power glo 36w. Po przekręceniu świetlówką w obudowie świeci do momentu wyłączenia przyciskiem.Startery nowe zakupione. Po włączeniu jedna mruga druga wogóle się nie pali gdy poprzekręcam świetlówki w obudowie to świecą jakiś czas i gdy wyłączę to już się nie zapalają co może być przyczyną takiego stanu. Czy świetlówki się skończyły czy startery felerne(nowe zakupione) czy może te nie wiem jak je nazwać w pokrywie są dwa takie chyba przekaźniki są uszkodzone.Rybki chwilowo bez światła:< Pomocy pozdrawiam jutro postaram się wstawić zdjęcia pokrywy

deccorativo

Jeśli startery nowe to raczej zużyte już świetlówki , te przekażniki:D to dławiki i one najmniej podejrzane.

2 godziny temu, deccorativo napisał:

te przekażniki:D to dławiki i one najmniej podejrzane.

Te „dławiki” :D to stateczniki - „miszczu” a jeśli kolega pisze o starterach to są nawet magnetyczne .
Co do starterów to oba powinny mieś symbol  S-10 (4-65Watt) 

spiochu

Dziwne,że świetlówki niby zużyte ale jak pogmeram w pokrywie poprzekręcam świetlówkę to świeci normalnie do wyłączenia pstryczkiem....Zastanawiam się nad oświetleniem LED zamiast kupowania kolejnych świetlówek może ktoś coś doradzi tak do 100zł. Pozdrawiam

spiochu

Może spróbuj odłączyć od prądu, wyjąć świetlówki i wyczyścić i podgiąć blaszki w mocowaniach świetlówek?

Wysłane z telefonu

Rozkręciłem wyczyściłem i nadal to samo Ta jedna świetlówka praktycznie w ogole nie była używana bo jedna starczała. Jeszcze spróbuje kupić inne startery może to coś da. Teraz są philipsa s10 4-65wat a świetlówki 30w.Mnie się wydaje tak jak by one chciały wystartować ale nie mogą. Startery pstrykają i świetlówki mrugają. A jeśli chodzi o oświetlenie LED czy do 100zł coś kupie takie w miarę rozsądnego? 

marcin73m
45 minut temu, tablo888 napisał:

Zastanawiam się nad oświetleniem LED zamiast kupowania kolejnych świetlówek może ktoś coś doradzi tak do 100zł.

Moim zdaniem bardzo słusznie, choć za stówkę szału nie będzie - tyle kosztuje w zasadzie sam sterownik, który oczywiście nie jest niezbędny, ale daje wiele ciekawych możliwości. W podanej cenie zmontujesz takie oświetlenie, jak ja mam obecnie tj. 2 x naświetlacz LED. Szału nie czyni, ale w mojej ocenie daje radę i w takim budżecie raczej nic lepszego nie znajdziesz.

Mógłbym jakieś linki prosić na taki gotowy zestaw do max 200zł nie chce niczego składać tylko zamówić i podłączyć tak aby świeciło najlepiej na biało w akwaium yelow i cynotilapia afra hara geile reef.

marcin73m

Z tego, co ja poleciłem, to gotowców jako takich nie ma. Minimum inicjatywy trzeba wykazać, choćby w temacie przylutowania kabla zasilającego.. ;-) Kupujesz na Allegro 2 x naświetlacz LED 10W najlepiej w wersji SLIM, światło białe zimne (zapewne będą 6500K, czyli w rzeczywistości jakieś 5500-6000K max, co z barwą zimną ma niewiele wspólnego, ale diody możesz później niedużym kosztem wymienić, a na początek wystarczy), do tego 2x przewód dwużyłowy zakończony wtyczką (są gotowe - będzie mniej roboty). Lutujesz jedno z drugim, naświetlacze przykręcasz "jakoś" do pokrywy, wtyczki do kontaktu i działa :) Nie kupuj super taśm led zatopionych w plastikowych rurkach i temu podobnych wynalazków.. strata kasy. 

A ja na Twoim miejscu bym uzdatnił póki co te świetlówki i zaczął zbierać kasę na oświetlenie na modułach LED ze sterownikiem.. ;)

Edited by marcin73m