Jump to content

rozwiązanie skimmera


asdef
 Share

Recommended Posts

Witam,


posiadam filtr multikani i zastanawiam się nad filtracją powierzchni wody - chodzi o ten efekt filmu na powierzchni wchodzący po 2 dniach od zwalczenia go ręcznie...

Irytuje mnie już ściąganie tego ustrojstwa... doraźnie zastosowałem swój moduł DIY z końcówki od odmulacza dna - ale on działa słabo. Film ściągany jest tylko z części zbiornika.


zastanawiam się teraz nad kupnem gotowego modułu do kubełków, czy może waszym zdaniem zastosować skimmer dołączony z kaskadą (jakąś najtańszą), czy lepiej gotowy skimmer montowany na wlot filtra kubełkowego?


media filtracyjne: zeolit, bio-ceramika, gąbka wata...


chodzi mi o dobre działanie

Link to comment
Share on other sites

dzięki za odp.


właściwie chciałem uniknąć wewnętrznych silników, bo myślę w przyszłości o strukturalnym tle które i tak już zabiera tonie w zbiorniku - dlatego więc myślałem o kaskadzie, lub modół do kubełka

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca

..on jest naprawdę mały. Umieścisz gdzieś w rogu a swoją robotę zrobi. Mam taki sam..gdybyś się zdecydował to niech pracuje na najmniejszym przepływie.

Link to comment
Share on other sites

Zamiast tego eihema można zrobić skimmer za 15 zł z najmniejszego chińczyka był taki temat w dziale DIY

Link to comment
Share on other sites

Mam taki zrobiony faktycznie zbiera w 15 min ale po wyłączeniu film spowrotem nachodzi, czy on powinien chodzić cały czas.

Link to comment
Share on other sites

egon44
Mam taki zrobiony faktycznie zbiera w 15 min ale po wyłączeniu film spowrotem nachodzi, czy on powinien chodzić cały czas.


Tak musi pracować cały czas...

Link to comment
Share on other sites

szczis83

JBL TOPCLEAN - SKIMMER - FILTR - AKWARIUM 60-600L (5403250288) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img20.allegroimg.pl/photos/400x300/54/03/25/02/5403250288@@AMEPARAM@@20@@AMEPARAM@@54/03/25/02@@AMEPARAM@@5403250288

A co powiecie o czymś takim bo zastanawiam się nad kupnem skimmera.
Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca

...fajny i nawet przeznaczony do większego litrażu jak ten co ja pokazałem w poscie nr2. Nie podają ile ma poboru mocy. Zaletą jest to ,że jest jednocześnie prefiltrem. No i akwa powinno mieć minimum 35 cm wysokości.

Link to comment
Share on other sites

Raciczka
A co powiecie o czymś takim bo zastanawiam się nad kupnem skimmera.


Poszukaj opinii o tym skimmerze. Jest sporo niepochlebnych niestety.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • novi
   Tak, to tzw sump, przy czym u mnie w zb.pod kominem komory filtracyjne mają przelew boczny a nie góra-dół (taki labirynt patrząc z góry - gąbki (20x40x5cm) oddzielają cztery komory).  Gąbki-2szt., w 1-ej komorze czyszczę co 2-3mce, w pozostałych jest po 1-ej gąbce oddzielającej plus wypełnienie. W ostatniej pompa - na wylocie pompy grzałka narurowa. Mam też w narożniku i tam jest usytuowany komin. To zwijanie/rozwijanie mnie kilkanaście lat temu zniechęciło. Teraz mam spokój. Tak dopływ leci wężykiem RO - 2xok15mb, a odpływ wężykiem zbrojonym fi wewn.1cm. Wszystko zmieści się w peszlu zaraz nad listwą przypodłogową, taki na przewody elektr. 1,5x3,5cm (tam też leci kabel antenowy u mnie). Na wlocie do odpływu obowiązkowo zgrubna gąbka, mała. Raz na rok można odkamienić odpływ octem. Zastanów się - potem trudno zmienić a to duże ułatwienie.  
  • makok
   O znalazłem coś lepszego - działa bez zapisywania się https://api.met.no/weatherapi/sunrise/2.0/.json?lat=-11.964871&lon=34.514558&date=2022-11-29&offset=+02:00   tu doku Routeforecast (met.no)
  • Vrzechu
   @przemo-h dzięki za przekazanie Twoich sposobów  Z tym karmieniem ręki na początku praktykowałem i niestety przestałem (w sumie nie wiem dlaczego). Teraz faktycznie jak grzebię w baniaku to ryby się chowają. Muszę wrócić do podkarmiania z ręki. No i metoda z siatką też całkiem spoko  
  • pulpet
   A ja, z racji niewielkich jak na Malawi rozmiarów zbiornika, poszedł bym w jeden gatunek. Kolorystycznie atrakcyjniejsze są Saulosi. Przy jednym gatunku 2-3 samce i 10-12 samic. Fajna aranżacja, dobre gatunkowo ryby i masz zbiornik pierwsza klasa.
  • Pikczer
   Jak pilnuje cwaniara:) 
  • aurban6
   Eno, eno ja naprawdę kibicuje i 3mam kciuki. Nie mam zamiaru Ciebie zniechęcać. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
  • makok
   Ludzie więcej wiary 🤣 Nie odwiedziecie mnie od pomysłu i tak i tak. Na to ego jest za duże, to wiedzą Ci którzy wiedzą już od lat.   @triamond ndal myślisz za wąsko... że chmura ma X cień... A gdyby chumra miała taki cień na jaki pozwal rozdzielczość lampy? Albo chmura miaa 20km cień który przelatywał by nad 2m akwa z prędkością 200m/s? Kaman, precież byłeś nad morzem, chociaż raz.
  • Bartek_De
   @KapitanCzysty mov to mp4😉
  • KapitanCzysty
   To moja jest pewnie tych „twardszych”, tak jak Twoja Kadango. 🙂 Tak to obecnie wyglada: IMG_9432.MOV   Jakość kiepskawa, ale muszę przerabiać video żeby wrzucić na forum.
  • Andrzej Głuszyca
   Witam na naszym forum! Jak najbardziej. Ja proponuję Tobie trochę inny układ w ramach gatunków , które wybrałeś. Chindongo Saulosi 1+7/8 i Iodotropheus Sprengerae 1+ 6/7.  Jeżeli trafi Ci się układ z dwoma samcami w jednym jaki i w dugom układzie  to warto na początku spróbować . Co najwyżej samce same się zredukują. Ale warto próbować.  W mojej propozycji dołożyłem więcej samic do samca saulosi z tego względu, że to są ryby stadne . Zbyt mała ilość samic bez wielu kryjówek spowoduje to , że samiec zajedzie je szybko ( ciągłe gonitwy do tarła). Na początek kup po 10/15 sztuk i potem redukuj.  Podejrzewam , że i tak trafisz na więcej samców .  Możesz też kupić dorosłą obsadę ale wtedy wiele tracisz na obserwacji dorastających ryb.  Ale jak pomyślisz to z takiej sytuacji jest wyjście.  
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.