Jump to content

Młode a dorosłe pyszczaki


gasperro
 Share

Recommended Posts

gasperro

Witam Forumowiczów :)


Powoli przygotowuję się do wyboru i zakupu rybek do zbiornika 120x40.

Nie mam jeszcze sprecyzowanych gatunkow jakie chcialbym mieć, jednak zastanawiam się nad zakupem już dorosłych ryb. Co o tym myslicie? Lepiej.zakupić mlodziaki i czekac dluga, aż urosnal czy od razu dobrac dorosłe gatunki?

Czy ryby muszą byc wpuszczane.stopniowo z racji, że to nowy.zbiornik?

W planach mam zakup w sklepie DISCUS ZOO w Warszawie, szczerze to nie znam innych miejsc z pysiami w Warszawie.

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Wszystko kwestia gustu.

Ja chciałem zawsze oglądać jak ryby mi dorastają, akwarystyka i cierpliwość idą w parze, jednak to na co Ty masz ochotę My nie zdecydujemy.

Do dojrzałego zbiornika i prawidłowo wystartowanego można spokojnie dać całą obsadę, będą wahania parametrów ale to naturalne i łatwe do opanowania.

Link to comment
Share on other sites

Pleziorro

W planach mam zakup w sklepie DISCUS ZOO w Warszawie, szczerze to nie znam innych miejsc z pysiami w Warszawie.

Pozdrawiam :)Hej kolego, w Discusie cena wysoka, a oferują kundelki. Proponował bym zamówić ryby z hodowli, przesyłką konduktorską. To na prawdę nie jest kłopot, ryby przyjadą w idealnym stanie, będziesz miał pięknie wybarwione F1, jak wybierzesz w promocji np. w Tan malu to będziesz miał w tej samej cenie co za niepewne kundelki w Discusie.

Link to comment
Share on other sites

egon44

Zakupując młodziaki,moim zadaniem będziesz miał więcej satysfakcji z obserwacji ryb tj.dorastanie,ustalanie hierarchii w stadzie,pokazy walk,wybarwianie,pierwsze tarła itd...


Sam tak zakupiłem swoje ryby,i nie żałuje decyzji ;) ...

Link to comment
Share on other sites

pozner
Hej kolego, w Discusie cena wysoka, a oferują kundelki. Proponował bym zamówić ryby z hodowli, przesyłką konduktorską. To na prawdę nie jest kłopot, ryby przyjadą w idealnym stanie, będziesz miał pięknie wybarwione F1


W Discusie nie mają wysokich cen i mają nie tylko kundelki. W hodowli też takie możesz kupić (hongi sweden, saulosi coral, fryeri iceberg, ff). Jeśli to masz na myśli, bo prawdziwych kundelków nigdy tam nie widziałem. Jeśli wiesz co kupujesz, to nie ma znaczenia gdzie.

Kupienie dorosłej obsady jest praktyczniejsze, ale na pewno droższe. No i trudniejsze :)

Link to comment
Share on other sites

Pleziorro

Na moje zapytanie o pochodzenie i jakość ryb, odpowiedzieli, że mają różnych dostawców ryb, a za Saulosi chcieli 12zł. Wtedy zdecydowałem się poszukać ryb z innego źródła.

Link to comment
Share on other sites

Nie zawsze droższe, kupujesz już dobrany ilościowo harem i nie musisz dokupować co rusz ryby, by dopasować ilość tak by pasowało, jednak zakupy zawsze są loterią.

Link to comment
Share on other sites

pozner

Generalnie zaopatrują się na giełdzie w Łodzi, ale na pewno mają też innych dostawców. Sam pozbywałem się u nich swoich ryb :)...i kupowałem też :) Jest to na pewno jeden z najlepszych sklepów wyspecjalizowanych w pielęgnicach i nie jest to kryptoreklama :)

12zł. to nie jest dużo. Za potwierdzone!!! F1 musisz zapłacić ok. 40zł.

Link to comment
Share on other sites

Pleziorro

Za potwierdzone F1 - rodowód imienny na moje nazwisko zapłaciłem w promocji po 12zł od sztuki, dostałem 3 sztuki w gratisie więc 36zł do przodu. Także 12zł za ryby z niewiadomego pochodzenia, a właśnie potwierdziłeś, ze od Ciebie (niczego nie ujmując Twoim rybom) także wzięli ryby, więc sprzedają co popadnie i od kogo się trafi, to troszkę wysoka cena. Kundelki można kupić także na OLX za 5-6zł.

Link to comment
Share on other sites

pozner
a właśnie potwierdziłeś, ze od Ciebie (niczego nie ujmując Twoim rybom) także wzięli ryby, więc sprzedają co popadnie i od kogo się trafi, to troszkę wysoka cena.


Nie kupują kota w worku, więc nie można powiedzieć, że kupują co popadnie. Rozmawiałem wielokrotnie ze sprzedawcami. To naprawdę są fachowcy, nie tylko sprzedawcy.

Wracając do tematu, masz gasperro sklepik na ul. Radzymińskiej, przy Ząbkowskiej. Podobno właściciel sprowadza ryby na zamówienie. Był jeszcze, bo nie wiem czy jest, sklep na Ursynowie, w którym można było trafić na ciekawe pyszczaki. Może kolega Pleziorro coś więcej wie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • Bezprym
   @Pikczer po 5 dniach od podmiany. 
  • Pikczer
   Może jestem jakiś niekumaty, ale z tym Protocaps M nie rozumiem instrukcji.  W sobotę podałem rozpuszczone tabletki, po 3 dniach czyli wypadło na wtorek robię podmianę wody i zrobiłem.  A "po 5 dniach postępowanie powtórzyć". Czyli w czwartek znowu tabletki i w niedzielę podmiana? Czy to za szybko? Czy po 5 dniach licząc od dnia dzisiejszego?  Proszę mnie oświecić 😜
  • ziemniak
   @Bezprym to co napisał to IMO kończy temat tego wątku. Przemyśl te trzy gatunki i tyle. Każdy z tych trzech gatunków był zaprezentowany na forum jednogatunkowo i to było naprawdę wow.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @Andrzej Głuszyca i @Bartek_De za kolejne propozycje. Bateria jest stojąca, wychodząca ze zlewu. Zaglądałem pod szafkę co tam się kryje i mam dwa osobne zawory na wodę ciepła i zimną z której dodatkowo jest odejście na zmywarkę. Mało miejsca, mało ruchu. Ciężko byłoby coś jeszcze upchać ponieważ wjeżdża  tam na styki szuflada z koszami. Przy wymianie musiałbym mieć wyciągnięte kosze, wysuniętą szufladę, a to blokuje trzy pozostałe szuflady. 🙂 Tak to wygląda: Na tą chwilę chyba najbardziej skłaniałbym się do wersji gdzie wykręcam ręcznie sitko, wkręcam przejściówkę 24mm na 3/4 + redukcja 3/4 na 1/2 i do tego już wspomniane przyłącze z gwintem wewnętrznym. No chyba, że znajdę lokalnie jedną przejsciowke z 24 mm na 1/2 to będzie mniej skomplikowane. Co do szczelności połączenia nie ma to takiego znaczenia ponieważ całość będzie nad zlewem, może coś tam kapać. 😉
  • Ziemiojadek
   Gdybym nie fiksowal się na żadną rybę z listy. Po prostu mogę wrzucić do akwarium każdą rybę jeden lub dwa gatunki. Całkowicie jestem otwarty na sugestie. 
  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.