Jump to content

Akwarium opti czy float ?


szczep85
 Share

Recommended Posts

Witam,

Stoje przed wyborem zbiornika marzen i nie wiem co wybrac czy brac float i czarny silikon czy z transparetnym. Czy baniak z przednia i bocznymy szybami opti. Roznica w cenie jest dość spora.

Akarium bedzie zabudowane tak ze beda widoczne 3 szyby.

Zabudowa akwarium w białym polysku.

Mam kilka pytan do was

Czy ma ktoś zdjęcia spoin szkła float z transparetnym silikonem?

Czy transparetny silikon z czasem nie zachodzi glonem tak aby tracil swoja transparetnosc i wyglądał nie estetycznie

Jestem otwarty na wasze propozycję.

Link to comment
Share on other sites

Jak zawsze w takich sytuacjach decyzja zależy od tego do czego akwarium potrzebujesz ;)

Jeżeli jesteś zainteresowany biologią zwierząt i akwarium jest dla Twoich obserwacji to wiedz, że szkło opti i transparentny silikon w żaden sposób nie polepszy Twoich wrażeń z oglądania życia w akwarium.

Jeżeli zaś masz dizajnerskie zapędy i nie wyobrażasz sobie, że coś w Twoim salonie do czegoś nie pasuje lub też chcesz zrobić wrażenie na odwiedzających Cię znajomych to jak najbardziej opti czy transparentny silikon będzie Ci potrzebny :)

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca
Czy baniak z przednia i bocznymy szybami opti. Roznica w cenie jest dość spora.

...powiem tak. W akwa z naszym biotopem nie zauważysz zdecydowanych różnic na korzyść OW. Gdyby to było roślinne akwa to bym Ci polecił bez mrugnięcia okiem. Chyba ,że w przyszłości zamierzasz zmienić zbiornik na jakiś roślinny wtedy tak. Ale jeżeli nie zamierzasz to szkoda po prostu pieniędzy.

Link to comment
Share on other sites

Również uważam, że silikon tylko czarny. Transparentny wygląda efektownie tylko "jakiś " czas. Później już tylko gorzej (mam na myśli właśnie te brzegi). Co do szyby; zastanawiam się dlaczego szyba opti ewentualnie przy roślinnym. W swoim akwarium front mam z opti. Moim zdaniem wygląda lepiej niż w poprzednim zbiorniku z szybami float. Ale oczywiście to moje subiektywne zdanie. Zwłaszcza, że kosztowało więc trzeba widzieć różnicę ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam ,

Również twierdzę że czarny silikon ma swój urok , gdy zbiornik sklejony jest „ładnie” równe proste czarne spoiny .

Ale mam małe ale co to wzmocnień wzdłużnych , poprzecznych tu czarna spoina wizualne tworzy jak by „klatkę” .

Obecnie wstawiałem nową frontową szybę oraz wszystkie wzmocnienia .

Długo nie mogłem się zdecydować co do koloru spin w końcu wybrałem .

Front wstawiłem na czarnym a „stabilizatory” na bezbarwnym akwarium jakby się otwarło .

Zmieniłem nieco sposób rozmieszczenia wzmocnień , wzdłużne dałem przez całą dł zbiornika

łącząc z szybami bocznymi .

Wywaliłem dwa poprzeczne ze środka , poprzeczne mam zaraz przy szybach bocznych i jeden 15cm w

Środku zbiornika .

O wiele bardzie mi się podoba góra zbiornika na bezbarwnym , tym bardziej że zbiornik będzie bez korony z podwieszoną od sufitu lampą 160cm .

Link to comment
Share on other sites

deccorativo

szczep ja twoje pytanie odbieram jak pytanie czy lepsza brunetka czy blondynka:D


Jak będziesz miał syf w baniaku to nie ważne jaki silikon i nawet float będzie git - mniej będzie widać:rolleyes: .

Natomiast jeśli oczekujesz argumentów za i przeciw to polecę tylko tak.


Baniak grubaśny więc szyba zapewne 12 a może i 15mm a to wtedy widać wyrażnie różnicę jakby patrzeć przez Heinekena:D szczególnie jak masz dostęp jak i ja z obu boków baniaka i spojrzysz przez dwie szyby i 2,2 m wody. i czy roślinne czy Malawi kolorki jakby zielonkawe bez opti.

Jak nie będziesz usuwał humusu z DOC - wtedy brązowy kolorek wody więc daj float bo i tak wyjdzie jak butelka od EB:D


Jak ci się nie chce czyścić szyb z glonu to wtedy czarny silikon ale jak czyścisz szyby to i spoinę bezbarwnym silikonem przelecisz:D ( czyścik ma do tego takie półokrągłe wyprofilowanie ) a na pewno będziesz miał i poprzeczne spinki więc by nie było wielkich czarnych placków z góry to polecam jednak bezbarwny.


Więc jak to pytanie o brunetkę i blondynkę temat jest nierozwiązywalny a ostatecznie decyduje portfel i nasza pycha oraz chwilowa moda :D więc ja mam wszystkie trzy baniaki z front OW i silikon bezbarwny:D na boki z OW nie poszedłem bo dziwnie bardzo zdrożało z taką opcją, ale przez 1,5m wody i dwie boczne float widzę wyrażną różnice.

Nie martw się zaczynałem od szyby okiennej i ramki spawanej z kątownika oraz kitu szklarskiego czerwonego z minją ołowianą ( to tlenek ołowiu:D a rybom nie szkodził:D ) a ty doczekasz całego baniaka odlewanego z akrylu:D i problem sam się rozwiąże:D Teraz idz na maxa:D a co ?

Link to comment
Share on other sites

Co ma być to będzie.

Decyzja podjęte bedzie 220x60x70 przód i boki opti white klejone transparetnym silikonem.

Teraz tylko dokonczyć formalnosci z Przemkiem Akwarium Szczecin i uzbroic sie w cierpliwość na oczekiwanie za zbiornikiem i stelazem :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.