Jump to content

Witam


acid
 Share

Recommended Posts

Dopiero zaczynam przygodę, posiadam akwarium 150x40x50 dopiero zalane, aktualnie szukam informacji jaką obsadę tam wpuścić.


Akwarium zalane 2 dni temu... więc troszkę czasu na decyzję jeszcze mam

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca

.....witam na forum! Fajnie jakbyś coś więcej o akwa napisał i jak możesz to fajnie też by było jakieś zdjęcie wrzucić. Byśmy wiedzieli co mamy chwalić:)

Link to comment
Share on other sites

Witaj.

Masz fajne akwarium, mogłoby być szersze, ale trudno :) Możesz tam trzymać ryby z grupy mbuna i z grupy non mbuna. Kurcze, opcji jest tak wiele, że nie wiem co Ci doradzić.

Tutaj masz propozycje obsad. Jeśli nic Ci nie mówią nazwy tych ryb, poszukaj opisów w necie.

http://forum.klub-malawi.pl/artykul-wybor-obsady-non-mbuna-akwarium-t21020.html

http://forum.klub-malawi.pl/obsady-zbiornikow-2013-t21076p3.html

http://forum.klub-malawi.pl/piekno-zbiornikow-2014-sondaz-t24565p4.html

Poznawaj i w razie wątpliwości pytaj.

Link to comment
Share on other sites

Witam,


akwarium narazie wygląda tak:2015-11-21%2000.07.03.jpg


2015-11-20%2022.41.51.jpg


2015-11-20%2022.41.51.jpg


Wczoraj doszło trochę piasku (płukanie tego dzisadostwa to jakaś masakra jest)


Półkę robiłem własnoręcznie.


Dzisiaj będe budował pokrywę, oświetlenie będzie Aquastar + Hangen Power-Glo. T8 36W.

Link to comment
Share on other sites

tv nad akwarium?

nie boisz się o parowanie i uszkodzenie elektroniki?będzie powód do kupna nowego telewizora :D będzie klapa dobra wentylacja, nie przypuszczam aby się coś miało złego dziać

Link to comment
Share on other sites

Hej. Witaj. Fajne szkiełko.

Mam nadzieję że ustawiałeś najpierw kamienie, a potem zasypałeś piachem? Pamietaj, że pysie to kopacze i przeorganizują piach w 2 dni. Kamień ustawiony na piachu może się obsunąć i katastrofa gotowa.

Link to comment
Share on other sites

Hej. Witaj. Fajne szkiełko.

Mam nadzieję że ustawiałeś najpierw kamienie, a potem zasypałeś piachem? Pamietaj, że pysie to kopacze i przeorganizują piach w 2 dni. Kamień ustawiony na piachu może się obsunąć i katastrofa gotowa.hej, kamienie są na piachu, ale pod piachem jest płyta z plexi więc powinno być to dodatkowe zabezpieczenie dla szkła.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • Bezprym
   @Pikczer po 5 dniach od podmiany. 
  • Pikczer
   Może jestem jakiś niekumaty, ale z tym Protocaps M nie rozumiem instrukcji.  W sobotę podałem rozpuszczone tabletki, po 3 dniach czyli wypadło na wtorek robię podmianę wody i zrobiłem.  A "po 5 dniach postępowanie powtórzyć". Czyli w czwartek znowu tabletki i w niedzielę podmiana? Czy to za szybko? Czy po 5 dniach licząc od dnia dzisiejszego?  Proszę mnie oświecić 😜
  • ziemniak
   @Bezprym to co napisał to IMO kończy temat tego wątku. Przemyśl te trzy gatunki i tyle. Każdy z tych trzech gatunków był zaprezentowany na forum jednogatunkowo i to było naprawdę wow.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @Andrzej Głuszyca i @Bartek_De za kolejne propozycje. Bateria jest stojąca, wychodząca ze zlewu. Zaglądałem pod szafkę co tam się kryje i mam dwa osobne zawory na wodę ciepła i zimną z której dodatkowo jest odejście na zmywarkę. Mało miejsca, mało ruchu. Ciężko byłoby coś jeszcze upchać ponieważ wjeżdża  tam na styki szuflada z koszami. Przy wymianie musiałbym mieć wyciągnięte kosze, wysuniętą szufladę, a to blokuje trzy pozostałe szuflady. 🙂 Tak to wygląda: Na tą chwilę chyba najbardziej skłaniałbym się do wersji gdzie wykręcam ręcznie sitko, wkręcam przejściówkę 24mm na 3/4 + redukcja 3/4 na 1/2 i do tego już wspomniane przyłącze z gwintem wewnętrznym. No chyba, że znajdę lokalnie jedną przejsciowke z 24 mm na 1/2 to będzie mniej skomplikowane. Co do szczelności połączenia nie ma to takiego znaczenia ponieważ całość będzie nad zlewem, może coś tam kapać. 😉
  • Ziemiojadek
   Gdybym nie fiksowal się na żadną rybę z listy. Po prostu mogę wrzucić do akwarium każdą rybę jeden lub dwa gatunki. Całkowicie jestem otwarty na sugestie. 
  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.