Skocz do zawartości

200l - problem z obsadą


Kraki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Temat pewnie oklepany, jednak mam problem. W internecie znalazłem kilka propozycji odnośnie obsady do 200L. Nie mogę się na nic zdecydować stad ten post.

Zacznę od tego że jestem początkujący jeśli chodzi o biotom Malawi, wcześniej gustowałem w Azji - czas na zmiany. Padło na Malawi z paru powodów:

1. Głównym atutem były pięknie wybarwione rybki (pewnie z tego powodu cały czas szukam czegoś dla siebie)

2. Temat skał mało roślin - odwrotność Azji

3. Dziewczyna nalega na "coś" kolorowego...

Myślę, że woli wstępu tyle :)


Wracając do tematu: tak jak wspomniałem chciałbym mieć 2 gatunki w akwarium (szczerze mówiąc nie wiem czy można więcej?). Niektóre moje strzały mogą być nie trafione ale wypisze rybki które z wyglądu przypadły mi najbardziej do gustu:

Labidochromis caeruleus

pseudotropheus saulosi

pseudotropheus flavus

pseudotropheus demasoni

aulonocara fire fish

aulonocara baenschi


Najbardziej podobają mi się aulonocara fire fish + Labidochromis caeruleus lub pseudotropheus saulosi, co sądzicie o tym? Takie połączenie gatunków może w ogóle być?

W załączniku wstawiam zdjęcie baniaka.

Pozdrawiam.

post-16518-14695724762839_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu: tak jak wspomniałem chciałbym mieć 2 gatunki w akwarium (szczerze mówiąc nie wiem czy można więcej?). Niektóre moje strzały mogą być nie trafione ale wypisze rybki które z wyglądu przypadły mi najbardziej do gustu:

Labidochromis caeruleus

pseudotropheus saulosi

pseudotropheus flavus

pseudotropheus demasoni

aulonocara fire fish

aulonocara baenschi


Najbardziej podobają mi się aulonocara fire fish + Labidochromis caeruleus lub pseudotropheus saulosi, co sądzicie o tym? Takie połączenie gatunków może w ogóle być?

W załączniku wstawiam zdjęcie baniaka.

Pozdrawiam.



Witam :) fajnie że zaczerpnąłeś porad na forum KM ;).....co do rybek wyżej wymienionych to oprócz Pseudotropheus saulosi,Labidochromis caeruleus,to reszta rybek niestety nie nadaje się do twojego zbiornika ze względu na rozmiary do jakich dorastają i temperament zachowania jak i wyżywienie...............Zastanowił bym się na obsadą Pseudotropheus Saulosi 1 samiec+4/5 samic+ Pyszczak rdzawy (Iodotropheus sprengerae) 1 samiec+4/5 samic................możesz tez spróbować iść w układ wielosamcowy jeśli chodzi o saulosi np 2 samce+6/7 samic+rdzawy 1 samiec+4/5 samic i już masz trzy kolory rybek..................Oczywiście możesz też mieć inną obsadę np Cynotilapia Zebroides red top likoma 1 samiec+4/5 samic +Saulosi 1 samiec+4/5 samic lub zamiast saulosi to rdzawego lub Pseudotropheus cyaneorhabdos''maingano'' w tym samym układzie 1+4/5...........................Są też inne ryby do twojego litrażu ale to zapewne inni koledzy ci napiszą ;) ...Dodam jeszcze że sam posiadam baniak 200l a w nim mam Pseudotropheus saulosi 3 samce(z tego jeden idzie do oddania)+7 samic+10szt (Iodotropheus sprengerae oczywiście po redukcji zostanie 1 samiec+4/5 samic jeśli się uda )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybka odpowiedź :)

podoba mi się połączenie Cynotilapia Zebroides red top likoma 1 samiec+4/5 samic +Saulosi 1 samiec+4/5 samic. Cynotilapia Zebroides red top likoma -> bardzo ładnie wybarwiona rybka. Saulosi jako kontrast do niej może wyglądać naprawdę ciekawie.

Podoba mi się wspomniany przez Cienie układ wielosamcowy, czy w tym przypadku również się sprawdzi ?

Jeśli chodzi o wystrój w baniaku będzie odpowiedni do tych gatunków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybka odpowiedź :)

podoba mi się połączenie Cynotilapia Zebroides red top likoma 1 samiec+4/5 samic +Saulosi 1 samiec+4/5 samic. Cynotilapia Zebroides red top likoma -> bardzo ładnie wybarwiona rybka. Saulosi jako kontrast do niej może wyglądać naprawdę ciekawie.

Podoba mi się wspomniany przez Cienie układ wielosamcowy, czy w tym przypadku również się sprawdzi ?

Jeśli chodzi o wystrój w baniaku będzie odpowiedni do tych gatunków ?



Miło mi że spodobała się tobie moja propozycja obsady do twojego litrażu baniaka ;).................Co do układu wielo-samcowego w tym przypadku to dwóch samców zebroidesa nie polecam w akwarium poniżej 120cm... Co do wystroju baniaka...nie obraź się ale ale te skały koralowe nie bardzo pasują do naszego biotopu bardziej do klimatu morskiego to tylko moje zdanie i mam nadzieje że cię nie uraziłem tym...Ważne że tobie się podoba ;)...Ogólnie to bym proponował inne kamienie np. otoczaki,serpentynit itd i ułożył bym je w dwa gruzowiska bo bokach żeby samce wyżej polecanej obsady mogły obrać rewiry i mieć swoje groty jako kryjówki....Jeśli chcesz zostawić aranżację jak masz teraz to jest ok według mnie ewentualnie zobaczysz w praniu co będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chdzi o zebroidesa to samiec umaszczeniem podobny jest do samca saulosi, co może rodzić problemy. W pierwszym poście zaznaczyłeś, że ważna jest kolorystyka. Niestety samice zebroidesa nie są zbyt kolorowe. Nie wiem czy brałeś pod uwagę Cynotilapię harę Gallireya Reef, ma ładne, niebieskie samice. Kolega egon wspomniał już o maingano, też ładnie by się prezentował z saulosi. Jest jeszcze Labidochromis chisumulae Chizumulu, z pięknymi perłowymi samicami.

Co do wystroju, to może nie w klimacie Malawi, ale jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Przepraszam, że dopiero teraz odpisuje ale nie miałem wczoraj dostępu do kompa.

Tak jak pisałem, jestem początkujący jeśli chodzi o pyszczaki. Pozner masz racje nie spojrzałem na samice zebroidesa są nijakie.

Przed sekundą obejrzałem oba gatunki, które zaproponowałem i rzeczywiście dość ciekawie prezentuje się Cynotilapia hara Gallireya Reef, klejam link żeby mieć pewność, że o tym samym rozmawiamy

http://www.malawi-dream.info/Images/Malawi/Cynotilapia%20sp%20hara/Cynotilapia%20sp%20hara%20Gallireya%20male1%20800.jpg

To jest samica czy samiec ?

Jeśli chodzi o Labidochromis chisumulae Chizumulu wydaje się być podobna z tyn, że tutaj od razu znalazłem zdjęcie samca i samicy.

http://www.ems-vechte-aquaristik.de/assets/images/db_images/db_Labidochromis_chisumulae_31.jpg


Jeśli chodzi o obsadę:

Cynotilapia hara Gallireya Reef 1/5 + pseudotropheus saulosi 1/4 lub 5, żółte saulosi mogły by fajnie wyglądać w takim stadku, był by jakiś kontrast. Co sądzicie ?

Jeśli chodzi o kamienie zawsze można zmienić :) zobaczę jak rybki będą się czuły w tym układzie przez parę tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tak wiec nie brniemy dalej w temat Cynotilapia Hara. A co z Labidochromis chisumulae Chizumulu ? Ale szczerze mówiąc muszę zobaczyć na żywo samice bo zdjęcia nie pokażą wszystkiego...

Reasumując do 200l, rybki które spełniają kryteria to zostają:

- pseudotropheus saulosi, fajna rybka, myślę, że się nada do mojego baniaka.

- Iodotropheus sprengerae, rdzawy mógłby pasować do saulosi,

- maingano, podobne do saulosi,

demasoni - dziś skakałem trochę po necie i wpadła mi w oko co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Iodotropheus sprengerae, rdzawy mógłby pasować do saulosi,

- maingano, podobne do saulosi,

demasoni - dziś skakałem trochę po necie i wpadła mi w oko co sądzicie ?



Rdzawy nawet na pewno pasuje do Saulosi, kilka osób ma tu takie zestawienie i są bardzo zadowoleni ;) Maingano nie jest taki podobny... Pamiętaj, że tylko samce Saulosi są niebieskie, ponadto mają pionowe pasy, a Maingano poziome... Co do Demasoni to w takim baniaczku chyba tylko jednogatunkowo, to agresywna ryba, jest mniejszych rozmiarów, ale trochę miejsca dla siebie potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.