Jump to content

Gotowana miruna dla Saulosi

Grzesiek
 Share

Recommended Posts

marcin1ja1

Saulosi to przedstawiciel mbuny, czyli zje nawet kotleta w podwójnej panierce jak im podasz. Nie wydaje mi się aby był to dobry pomysł. Nie jest to drapieżnik ani typowy mięsożerca aby podawać mu mięso ryby.

MALAWI MBUNA WORLD

W niewielkich ilościach i jako urozmaicenie pokarmu - nie powinna zaszkodzić.

Ja bym podał surową i skrobaną.

piotriola

Trochę mnie zaskoczyłeś tym gotowaniem. Ja stosuję w diecie przetarte ryby i krewetki ale w stanie surowym.

Rozumiem że będzie to niewielki dodatek do pokarmu roślinnego ?

Ta ryba kalorycznie wypada podobnie jak krewetka, to czemu nie .:D

Grzesiek

Gotowaną też zjadły, wrzuciłem im z ciekawości jedząc sam tą rybkę na obiad :D, ale ok będę czasem wrzucał surową oczywiście jako dodatek do roślinnego, bo na co dzień podaje spirulin ę OSI, JBL, tropical 36 (3 rodzje spirulin dla urozmaicenia), do tego JBL novo color, wodzeń, kryl, kasze manną.

harisimi

Unikaj karmienia peryfitonożernego saulosi czymś takim jak inna ryba. Generalnie nie musi jej to zaszkodzić gdy będzie to sporadyczne ale czasem ryba obciąży układ pokarmowy na tyle mocno, ze pojawi się bloat. Jednak mieso ryby to nie jest cos tak lekkiego jak artemia czy wodzień. IMHO zbyt duże ryzyko w przypadku tego gatunku.

MALAWI MBUNA WORLD
... wrzuciłem im z ciekawości jedząc sam tą rybkę na obiad :D

...

... jak ta rybka była duszona w ziołach, to musiała im wybitnie smakować ... :)

harisimi

Ja mam nadzieje, że to było tylko gotowana ryba bez przypraw bo jeśli z talerza to pomysł zupełnie karkołomny.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Announcements

• Bezprym
      @Pikczer po 5 dniach od podmiany. 
    • Pikczer
      Może jestem jakiś niekumaty, ale z tym Protocaps M nie rozumiem instrukcji.  W sobotę podałem rozpuszczone tabletki, po 3 dniach czyli wypadło na wtorek robię podmianę wody i zrobiłem.  A "po 5 dniach postępowanie powtórzyć". Czyli w czwartek znowu tabletki i w niedzielę podmiana? Czy to za szybko? Czy po 5 dniach licząc od dnia dzisiejszego?  Proszę mnie oświecić 😜
    • ziemniak
      @Bezprym to co napisał to IMO kończy temat tego wątku. Przemyśl te trzy gatunki i tyle. Każdy z tych trzech gatunków był zaprezentowany na forum jednogatunkowo i to było naprawdę wow.
    • KapitanCzysty
      Dzięki @Andrzej Głuszyca i @Bartek_De za kolejne propozycje. Bateria jest stojąca, wychodząca ze zlewu. Zaglądałem pod szafkę co tam się kryje i mam dwa osobne zawory na wodę ciepła i zimną z której dodatkowo jest odejście na zmywarkę. Mało miejsca, mało ruchu. Ciężko byłoby coś jeszcze upchać ponieważ wjeżdża  tam na styki szuflada z koszami. Przy wymianie musiałbym mieć wyciągnięte kosze, wysuniętą szufladę, a to blokuje trzy pozostałe szuflady. 🙂 Tak to wygląda: Na tą chwilę chyba najbardziej skłaniałbym się do wersji gdzie wykręcam ręcznie sitko, wkręcam przejściówkę 24mm na 3/4 + redukcja 3/4 na 1/2 i do tego już wspomniane przyłącze z gwintem wewnętrznym. No chyba, że znajdę lokalnie jedną przejsciowke z 24 mm na 1/2 to będzie mniej skomplikowane. Co do szczelności połączenia nie ma to takiego znaczenia ponieważ całość będzie nad zlewem, może coś tam kapać. 😉
    • Ziemiojadek
      Gdybym nie fiksowal się na żadną rybę z listy. Po prostu mogę wrzucić do akwarium każdą rybę jeden lub dwa gatunki. Całkowicie jestem otwarty na sugestie. 
    • makok
      Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
    • Pikczer
      Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
    • Bezprym
      Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
    • pulpet
      Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
    • Ziemiojadek
      Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.