Skocz do zawartości

Moje Malawi 375l


Bohusz

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólna charakterystyka akwa:


- 150x50x50 producent Wiwal

- pokrywa Aguael Classic - belka wymontowana założone 2 naświetlacze halogenowe led po 10W

- szafka standardowa Wromak

- filtr zewnętrzny JBL E900 z biologią (ze starego akwa)

- filtr wewnętrzny Aquael Circulator chyba 1000 ( ze starego akwa)

- piasek do piaskownic


Planowana przeze mnie obsada:


- Copadichromis borleyi (prawdopodobnie Kadango) 2+4

- Otopharynx Lithobates (prawdopodobnie Zimbawe Rock) 1+3

- Aulonocara Baenschi

post-15232-14695722516968_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ;)

Powiem tak, wystroj akwa to zecz gustu. Wazne ze Tobie i rodzinie sie podoba, bo wy befziecie na to patrzec.

Co do filtracji nie wiem czy nie przymaly masz filtr zewnetrzy. Ja w 100 cm baniaku mam jbl 1500e i nie wszystko zbieta do czysta.


A co do montarzu Ferplast Bluewave 07 sproboj kupic przyssawki z przelotem i dac rurke na sztywno, ja bym tak zrobil najszybciej ;)


Co do oswietlenia, hmmm dla mnie strasznie szcztuczne (mi sie nie podobo, bo to kwrstia gustu) .

Ale w galeri jest pare zdjec z tak zrobionym oswietleniem.


Powodzenia i milej zabawy w akwarystyke ;)


Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nt. obsady (ale to tylko moje zdanie;) ):

1/ Copadichromis raczej za duży

2/ wszystkie gatunki z brzydkimi samicami

3/ raczej trzy gatunki

Pozdrawiam przyszłego Non-Mbumowicza:)



Tom przyznam, że Twój artykuł na temat non-mbuna był dla mnie przełomowym i głównym źródłem informacji. Co byś zaproponował ?.



A co do montarzu Ferplast Bluewave 07 sproboj kupic przyssawki z przelotem i dac rurke na sztywno, ja bym tak zrobil najszybciej


Przepraszam, ale nie bardzo rozumiem to rozwiązanie, gdzie miałbym dać tę rurkę na sztywno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki troche zakrecilem. Chodzilo mi zeby samemu zrobic przyssawki dwustronne. Dac przyssawke z przelotem wlozyc w nia rurke na sztywno a druga przyssawke w druga strone


Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2



Ha! Jakie to proste, że tez na to nie wpadłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Copadichromis borleyi (prawdopodobnie Kadango) 2+4

- Otopharynx Lithobates (prawdopodobnie Zimbawe Rock) 1+3

- Aulonocara Baenschi�*1+3

- Aulonocara German Red 1+3�*


Twoi ulubieńcy, po odrzuceniu za dużego Copadichromisa:

- Otopharynx Lithobates (prawdopodobnie Zimbawe Rock)

- Aulonocara Baenschi

- Aulonocara German Red

Co byś zaproponował ?.

1/ Skoro czytałeś artykuł, to wnioskuję, że nie przypadła Ci do gustu żadna w quasi-stadnych rybek "A". Z "Twoich" trzech gatunków zdecydowanie największe szanse na wielosamcowość, z satysfakcjonującym wybarwieniem samców, są u żółtej aulonki. Niestety samice brzydkie wyczerpują już limit na później. Czyli pierwszy gatunek:

Aulonocara Baenschi 3+4


2/ Pomyślałeś o Aulonocara German Red (zapewne jako o czerwonej rybce) i Otopharynx Lithobates. Oba gatunki z brzydkimi samicami, a tych powinniśmy już unikać - czyli "poznerowy" i "eljotowy" Otopharynx z czerwonym i z średnioładnymi samicami:

Otopharynx tetrastigma 1+2/3


3/ Teraz przydałby się harem, najlepiej toniowy, niebieski, z niebrzydkimi samicami:

a/ Copadichromis azureus ( niebieski, toniowy, ale brzydkie samice)

b/ Sciaenochromis fryeri (niebieski, ale nie toniowy i brzydkie samice)

c/ Protomelas sp.”johnstoni solo” (wszędobylski, ładne pasiaste samice, ale nie niebieski)

d/ Placidochromis phenochilus Mdoka white lips (niebieski, ładne niebieskie samice, ale niekoniecznie toniowy) - jeśli Mdoka:D to zrobiłbym pętlę i tu dałbym stadko 2+3 (bo to większe ryby niż Aulonki), a A.Baenschi 1+2


Życzę akwarystycznego nosa:)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium z non mbumą może zniechęcić, ryb dwadzieścia a ładne trzy, ja bym proponował więcej gatunków w układzie 1+2. Z niebieskiego może Aulonocara Nyassae, piękny samiec a samice nie aż tak brzydkie a dla urozmaicenia Fire Fish i Jacobfreibergi. Sory, my tu o obsadach zaraz dostaniemy joby.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.