Jump to content

Obsada w 240L 95x50x50


Bloniu89
 Share

Recommended Posts

Bloniu89

Witam!


U mnie dojrzewa ładnie baniaczek o wymiarach 95x50x50. Po dogadaniu się z jednym z użytkowników forum dostanę od niego:


1. 5 szt Pseudotropheus saulosi coral - jeszcze nie wybarwione


2. 5 szt Labidochromis Caeruleus ( dwa samce i 3 smice)


3. 6 szt Melanochromis cyaneorhabdos


Moje pytanie brzmi do jakiej ilości w przyszłości powinienem zredukować obsadę, aby mogły normalnie funkcjonować w takim zbiorniku?

Link to comment
Share on other sites

MatiK

Witaj, problem Twojego baniaka leży w jego długości, myślę, że jest on za krótki żeby trzymać w nim Yellow, które rośnie do około 14 cm... Niestety litraż to w tym biotopie nie wszystko, liczy się powierzchnia dna. Zastanów się nad samymi Saulosi albo Saulosi z Iodotropheus Sprengerae. Niby masz 50cm szerokości, ale 3 gatunki będą miały raczej ciasno... I tak poza tematem, Maingano zaliczany jest teraz do gatunku Pseudotropheus ;)

Link to comment
Share on other sites

Zostaw Saulosi i Maingano.Yellow'y nie potrzebne-żółty zapewnią samice Saulosi;)Obydwa gatunki jednosamcowo oczywiście!

Link to comment
Share on other sites

Bloniu89

Więc zostanę przy Pseudotropheus saulosi coral 1+4 oraz Pseudotropheus maingano 1+4 :) Dzięki za wyprostowanie mnie w tej kwestii

Link to comment
Share on other sites

marcin1ja1
Więc zostanę przy Pseudotropheus saulosi coral 1+4 oraz Pseudotropheus maingano 1+4 :) Dzięki za wyprostowanie mnie w tej kwestii


Aby z sukcesem stworzyć harem 1+4 to trzeba zainwestować przynajmniej w 10 szt każdego gatunku. Jak ryby podrosną trudniej będzie dobrać brakujących dorosłych samic. Proponuje wybrać zwykłego Saulosi. Wersja Coral to mieszaniec, który nie zawsze się udaje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.