Skocz do zawartości

840 czernego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!


Jestem Czerny i tak mnie zwią od dawien dawna. Jestem z Rudy Śląskiej mam 29 zimek i za mało czasu na wszystko co chciał bym zrobić.

No dobra tyle o mnie. Czytam forum Malawi od dłuższego czasu, nie mogę powiedzieć że przeczytałem wszystko wzdłuż i wszerz, ale szukając tematów, zagadnień które mnie interesują nie znalazłem odpowiedzi na niektóre moje zmartwienia, a pół mojej rodziny tak samo jak ja nie wie jak je rozwiązać. Z tego co czytałem to ktoś już coś takiego przerabiał i zna kilka odpowiedzi, ale to było kilka lat temu teraz więcej ludzi ma takie i większe zbiorniki więc może będzie więcej opini.

Uff jak już czytając to doszliście dotąd to z górki… .


Moje akwarium to standart 240

filtry wew- aquael turbo 2000, kubeł tetra tec ex700 starej gen(ten cieknący, znam go na pamięć:) ) wysypany ceramika

oświetlenie 5 metrowa taśma led o ciepłej barwie

piach ze 40kg z castoramy jakieś kamienie sam nie wiem co to


to akwarium które będzie musiało powędrować do innego bloku, moje pytanie jest takie

Czy mogę zbierać sobie wodę w 5litrowych butelkach po Wodzie mineralnej?

Żeby potem nie było problemu z zalewaniem zbiornika wyleję z butelek i co najwyżej wyrównam świeżą. Czy będzie problem z parametrami?

Ale to najmniejszy problem.

Posiadam akwarium 840 litrów w standardowych rozmiarach które aktualnie jest w piwnicy i to ma się zmienić gdyż docelowo ma stanąć na nowym mieszkaniu. Piszę że „ma” bo nie wiem czy nie przesadziłem z rozmiarami. Będę mieszkał na 4 piętrze w bloku z około 1980-1985 tak mniej więcej bo wtedy robili bloki z płyt. Tutaj może wypowie się ktoś kto już ma od jakiegoś dłuższego czasu tyle Afryki w bloku


Wiadomo postawię je przy ścianie nośnej zrobię wylewkę poziomującą, myślałem żeby dać jakiś druty zbrojeniowe połączone ze ścianą czy coś, sam już nie wiem co…. Może po prostu za bardzo panikuję. Tak samo mam problem ze półką pod te akwa. Chciał bym mieć stelaż gdyż już robi mi się narurowiec, ale rozmawiałem z gostkiem który spawa to powiedział że ” cena przerasta przeznaczenie” czy jakoś takoś, ale dalej nic dokładnie nie wiem. Myślałem o takich czterech podporach w równych odległościach ze jakiś cegieł, pustaków czy czymś takim. Na to blat 3 cm może grubsze jak są lub podwójny dla pewności. Całość bym obił jakąś płytą i na początek by było ok. Tylko tu się robi problem ze przelotem rur pod narurowca.


No i jeszcze jeden mały szkopuł – jak to wnieść da te 4 piętro myślałem o jakimś podnośniku, jak wkładaliście takie zbiorniki do mieszkań? Co myślicie o zrobieniu szkieletu z drewnianych listewek w rozmiarze akwarium i przejscie tym czymś przez klatkę schodową, jak wejdzie to potem kombinacje alpejskie ze szkłem.


Pozdrawiam

PS. jeżeli napisałem nie w tym miejscu to proszę o przeniesienie, nie chciałem łamać regulaminu, ale to takie moje pierwsze Malawi oraz gdy troche chaotycznie napisane ale sam się tego boję


pozdrawiam Czerny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę zbierać sobie wodę w 5litrowych butelkach po Wodzie mineralnej?


Witaj Czerny!

Odpowiem Ci tylko w tym zakresie co zaznaczyłem a to z prostego powodu: nie dane jest mi jeszcze posiadanie takiego litrażu. A szkoda:)


Nie widzę tu sensu "zbierania" wody i trzymania jej bez filtracji dopóty , dopóki nie przeniesiesz tej 240 do nowego mieszkania. Lepiej będzie jak już zbierać butelki i w momencie przeprowadzki wlać do nich wodę i ją przenieść ( tu nic się nie stanie bo dziś przenosisz , dziś wlewasz i załączasz filtr). Aczkolwiek i tak wolałbym to zrobić w jakiś większych pojemnikach bo tych butelek wyjdzie Ci po prostu bardzo dużo.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wody to tsk jak powiedzial andrzej nie może stać za dlugo bez ruchu bo Skisnie. Przelej wodę z akwa do butelek w dniu przeprowadzki.

Co do akwa większego. Blok to spokojnie wytrzyma. Był projektowany pod większe obciążenia ciągle.

Co do 'stolu'pod akwa. Ktoś ma już tak zrobione.chyba sir yaro, ale postaram się później poszukać i podeślę tutaj link.

Co do wniesienia. To musisz sam poradzić. Faktycznie zrobienie stelaża z listew kto ciekawy pomysł, ale obie go jeszcze kartonem żebyś widział czyli na zakrętach dobrze wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj "czerny"

Gdzie dokładniej mieszkasz na Rudzie bo jak niedaleko od 41-608 Św-ce

to mógł bym Ci pomóc w zależności kiedy się przeprowadzasz (a raczej wprowadzasz akwarium do nowego mieszkania).

Na dniach odpalam zbiornik grubo ponad 1,5 tony wody , pond 1700l w obiegu .

Załatwimy beczkę 300-setkę + 2 kursy do Ciebie i masz około 600 litrów .

Co do reszty z Twoich pytań sam zobaczysz ocenisz funkcjonalność a efekty .

Co do wylewk zbrojeń przesadzasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.