Jump to content

Dobór dekoracji

rychu222
 Share

Recommended Posts

Witam czy ktoś ma ciekawe propozycje do doboru dekoracji do mojego akwarium kamienie i piasku ??

posiadam zbiornik 150 cm

450l zdjęcie w temacie przedstaw swoje akwarium

proszę o linki z np aukcji

dziękuje

moja propozycja to biały piasek i biały łupek ??

moja propozycja to biały piasek i biały łupek ??
IMHO najgorsza z opcji ;)

Piasek budowlany najtańszy (szaro-bury)

Kamienie do wyboru, byle spore bryły: serpentynit, wapień (nie filipiński), piaskowiec, otoczaki ...

Ok, przede wszystkim pozbądź się glonojadów! To nie ten biotop. Wyjmij też kokosy ponieważ zakwaszają wodę, a schronienie z nich żadne. Doniczki też możesz się wywalić, reszta, tak jak napisał kolega eljot, piach kwarcowy, najlepiej o gradacji 0,8-1,2mm (te kamyczki, które masz są nieodpowiednie dla pyszczaków!), do dekoracji użyj sporych kamieni, jako tło możesz wykorzystać czarne, spienione pcv, albo jakieś tło strukturalne imitujące skałę... Najlepszym rozwiązaniem będzie jak wejdziesz w galerię forum i poprzeglądasz akwaria, może coś Cię zainspiruje.

piasek mozesz kupic zwykly w Brico lub Hubo - tylko patrz zeby byl rzeczny nie z morza . Ja swoje kamienie mam z Oostende obok mola zrobili falochron z kamieni i powybieralem te mniejsze ;)

myslalem o roznicy zasoleniu wody w morzu/oceanie a w rzekach/kanalach ktore tutaj wystepuja. Wg mnie, nie jestes w stanie wyplukac calkowicie soli z piasku - zawsze bedzie wieksza zawartosc jej w takim piasku. Chcialem zaproponowac bardziej neutralny piasek

Wg mnie, nie jestes w stanie wyplukac calkowicie soli z piasku - zawsze bedzie wieksza zawartosc jej w takim piasku.

Nie zgodzę sie w tej kwestii ale nawet gdybym się mylił, to ta znikoma ilość która ew. zostanie nie ma żadnego znaczenia. Sól dodaje się również do akwa słodkowodnych np. w celach wspomagających leczenie ryb.

Zamieszczone przez rychu222

moja propozycja to biały piasek ??

IMHO najgorsza z opcji ;)

...

eljot trochę dokładniej czemu nie biały piasek? mit o stresie znam,a jest coś jeszcze?

spiochu

Gówienka kiepsko wyglądają na białym ;)

A i biały po jakimś czasie biały juz nie jest i tez kiepsko wygląda. ;)

Wysłane z telefonu