Jump to content

Moje pierwsze Malawi [240]

Senser
 Share

Recommended Posts

Witam!

Pokrótce przedstawię się. Na imię mam Piotr, mam trzydziestoletni PESEL i pochodzę z kresów Polski, krainy Wielkich Jezior :)

Akwarystyką zajmuję się jak pamiętam od dziecka z mniejszymi i większymi przerwami. W akwariach pływały „różności” oraz w późniejszym wieku doczekałem się 10-cio letnich pielęgnic pawiookich, później nastała przerwa...

Po ustabilizowaniu życiowym, ogarnięciu nowego kąta, przyszedł czas na powrót do korzeni. Chciałem stworzyć akwarium opartym na rybach z jeziora Malawi, sam już nie pamiętam dlaczego „one” po prostu tak miało być :) Początek nie był łatwy, poznałem stronę klub-malawi.pl gdzie otrzymałem dużo lektury na temat tego fascynującego biotopu i przy okazji zostałem obnażony z mojej niewiedzy. :D ( a myślałem, że ze mnie „taki akwarysta” ).

Na szczęście przyszedł do mnie z pomocą; przepraszam to ja przyszedłem z wołaniem o pomoc do kolegi marcin73m którego akwarium stało się dla mnie inspiracją. Chciałbym koledze teraz oficjalnie bardzo podziękować za pomoc włożoną w tworzeniu mojego baniaka. Wielkie dzięki Marcin! :) Dobry chłop z Ciebie :D .

A teraz konkrety:

Akwarium: 240 l – Diversa

Biolog – JBL e901

Mechanik – Aquael circulator 2000

Grzałka – Aquael comfort zone 250W

Oświetlenie: 1 x T8 Power GLO Hagena ( w przyszłości wymiana na pasek ledowy )

Tło: czarne spienione PCV

Dekoracja: 40 kg zielonego serpentynitu, anubias i nurzańce.

Parametry wody:

Wykonane testami kropelkowymi JBL, woda dojrzewała 4 tygodnie.

NO3 - 1

NO2 - <0,025

pH - 8

NH4 < 0,05

Obsada:

Ryby pochodzą z hodowli, z Groty Augustów, ryby odebrane osobiście, są w świetnej kondycji. Z czasem do redukcji.

10 x Saulosi

10 x Maingano

Para gratisowych ryb, których nazwa mi wypadła z głowy, ale lada moment wrzucę je do identyfikacji.

Ogólnie wygląd zbiornika nie spełnia jeszcze moich oczekiwań. Po ujawnieniu się okrzemek zamówiłem ślimaki Military Helmet które zamarzły mi w podróży i niedługo jak się ociepli i samochody zaczną do mnie dojeżdżać :-) będę zamawiał je na nowo tym razem przesyłką pks. W przyszłości będę robił tło ze styroduru bo ze spienionego PCV do końca zadowolony nie jestem. Czas pokaże, oby zapału tylko nie zabrakło.:-)

Pozdrawiam Serdecznie!

1_akwa.jpg

Witamy na forum KM !

Sam zbiorniczek bardzo ładnie urządzony , a obsada składa ręce do oklasków. Wrzucaj zdjęcia do identyfikacji w galerii, jak damy rade to pomożemy.

Wyjątkowo uzupełniłem za ciebie dane pod zdjęciem w galerii ;-)

Dario1906

YoYoYo kolego witamy w świecie ludzi nie do końca normalnych. Zbiorniczek super obsada elegancka. Powodzonka

Wyjątkowo uzupełniłem za ciebie dane pod zdjęciem w galerii ;-)

A na mnie to krzyczał przed kilkoma chwilami, a dodałem tylko inne zdjęcie swojego opisanego już zbiornika... :P Wracając do tematu, zbiornik naprawdę ekstra, tylko pozazdrościć ;)

spiochu
Początek nie był łatwy, poznałem stronę klub-malawi.pl gdzie otrzymałem dużo lektury na temat tego fascynującego biotopu i przy okazji zostałem obnażony z mojej niewiedzy. :D ( a myślałem, że ze mnie „taki akwarysta” ).

Hehehe, witam w klubie ;)

Fajny zbiornik :)

Wysłane z telefonu

A na mnie to krzyczał przed kilkoma chwilami, a dodałem tylko inne zdjęcie swojego opisanego już zbiornika...

Matki TY jesteś klubowicz to nie wybaczalne brak opisu ;-) No ale tu kolega nowy i takie cudeńko zrobił , obsada rewelka i wsio zrobił tylko czytając bez zadawania pytań, to wiesz wyjątkowo uzupełniłem dane. No nie mogłem się powstrzymać żeby nie udzielić pomocnej dłoni. No ale kolejne nie podpisane zdjęcie będzie gonione listem gończym ;-)

Matik TY jesteś klubowicz to nie wybaczalne brak opisu ;-)

Wiem Stasiu, wiem ;) Ten brak opisu to z rozpędu, a koledze za taki start jak najbardziej należy się ulgowe podejście tu i tam... :)

-- dołączony post:

Ogólnie wygląd zbiornika nie spełnia jeszcze moich oczekiwań. Po ujawnieniu się okrzemek zamówiłem ślimaki Military Helmet które zamarzły mi w podróży i niedługo jak się ociepli i samochody zaczną do mnie dojeżdżać :-) będę zamawiał je na nowo tym razem przesyłką pks. W przyszłości będę robił tło ze styroduru bo ze spienionego PCV do końca zadowolony nie jestem.

Ja bym się zastanowił nad tymi ślimakami, bo jak Ci na miejsce okrzemka przyjdzie porządany, zielony glon to baniak będzie się prezentował po prostu cudnie ;) tło też moim zdaniem dobrze robi robotę głębi, no ale to Tobie ma się oczywiście podobać najbardziej :)