Skocz do zawartości

Podobięństwo samiczek a krzyżówka


eljot

Rekomendowane odpowiedzi

To akurat bardzo kiepskie połączenie oba gatunki mają podobne niebieskie samice.

Jeżeli będziemy tak podchodzi to nie będziemy trzymać pyszczaków w ogóle. Samica Maisona jest podobna do Mpangi i większości samic z Malawi. Samica Msobo jest podobna do saulosi, red-reda itd. A msobo można trzymajć z redami. Samica callainos jest niebieska, samica acei i socolofi też jest niebieska, czy też nie możemy ich trzymać razem? Chyba popadamy ze skrajności w skrajność.

Ta obsada jest w wątku http://forum.klub-malawi.pl/obsady-zbiornikow-2013-t21076.html już tyle czasu i jakoś nikomu to nie przeszkadzało do dziś hmmm

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecałem, nie polecam i nie będę polecał łączenia redów z msobo czy saulosi, jak i dużo mniej podobnych socolofi z acei, lub też mapagi i maisona (te dodatkowo nie grzeszą urodą). To moja opinia bo hodowałem callainosy, wiem jak wyglądają ich samice i widziałem samice hary. Prócz problemów z ew. bastardyzacją dochodzi bardzo duża agresja wewnątrz-gatunkowa callainosów, również samic które mogą ją skierować na samice hary (co niebieskie to wróg).

Jest tyle gatunków w Malawii że, nie widzę potrzeby łączenia potencjalnie problematycznych ryb.

Tak dla zoobrazowania

Callainos

f-mc1246.jpg

Hara

Cynotilapia%20sp%20hara%20Gallireya%20femelle1%20800.jpg

Socolofi

f-mc272.jpg

Acei

f-mc963.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miałeś te dwa gatunki? Czy to tylko czyste przypuszczenia że mogą się krzyżować? Co do agresji to też nikt nic nie może powiedzieć.

Jeżeli uważasz że P socolofi i P acei i msobo do reda mogą się krzyżować, choć nie są do siebie podobne. To jedna nasuwa mi się myśl, że JAK PRZYJDZIE OCHOTA TO PIES KOTA WYCHROBOTA.

Dlaczego tak myślę? Ano dlatego że zakupiłem samiczkę Metriaclima sp zebra chilumba Luwino Reef, pływała u mnie jakieś 4 miesięcy. Pierwszego dnia po wpuszczeniu samczyk był bardzo zainteresowany nową "panną" ale tylko pierwszy dzień. Później samiczka unikała samczyka a on jak ją zobaczył to zaraz pogonił. I tak trwało to jakiś czas. Co się okazało że to nie była Luwino Reef tylko samiczka Maison Reef. Śmiem twierdzić że jednak ryby rozpoznają się wewnątrz gatunkowo po tym co zaobserwowałem.

Samiczka Maison Reef

1_M_sp_zebra_chilumba_Maison_Reef-_samiczka.JPG


Samiczka Luwino Reef

98nl.jpg

Wiem że to krótki okres obserwacji ale ta samiczka w innym akwa z samcem Maisona Reef po tygodniu wytarła się.

Kiedyś ktoś stwierdził że jak się ma nieodpowiednie haremy i braki samiczek w akwa to może dojść do bastardyzacji.

A teraz chciałbym usłyszeć kto miał taki przypadek i co z tego wyszło czy w ogóle coś wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bez sensu było wydzielanie tego tematu bo dotyczył konkretnej propozycji do konkretnego baniaka. Teraz nie wiem gdzie koledze odpowiedzieć ?

Sławek dużo większe prawdopodobieństwo bastardyzacji będzie u samic podobnych

Czy miałeś te dwa gatunki? Czy to tylko czyste przypuszczenia że mogą się krzyżować?
Nie miałem tych obu gatunków jak już wspominałem i IMHO krzyżówki to najmniejszy problem w tym połączeniu. Młode ryby wszystkie są niebieskie, a wiem co samiec callainosa robił z rywalami w 240l i jest duuże prawdopodobieństwo że, samiec hary miałby problem z wybarwieniem o samicach już pisałem.

Jeżeli uważasz że P socolofi i P acei i msobo do reda mogą się krzyżować, choć nie są do siebie podobne

Nigdzie tak nie napisałem, dla przypomnienia ;)

Nie polecałem, nie polecam i nie będę polecał łączenia redów z msobo czy saulosi, jak i dużo mniej podobnych socolofi z acei, lub też mapagi i maisona (te dodatkowo nie grzeszą urodą).

Głównym powodem nie łączenia redów z msobo czy saulosi jest; po pierwsze estetyka baniaka ( dublowanie kolorów ) a dopiero po drugie ew. krzyżówki. Co do socolofi z acei, lub też mapagi i maisona, to tu decyduje estetyka bo prawdopodobieństwo krzyżówek jest znikome (socolofi nie polecam wcale bo mi się wyjątkowo nie podobają;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze odpisz w Jego wątku, z resztą przeniosłem post do tamtego wątku. Uważam że obecny wątek może być ciekawy a nie bez sensu.

Widzisz estetyka dopiero teraz zawitała w tym temacie. Wcześniej pisaliśmy tylko o agresji i krzyżowaniu się. Sam dobrze wiesz że estetyka to kwestia gustu a o gustach się nie rozmawia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.