Skocz do zawartości

Dainichi Veggie FF a demasoni


arbitro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Po kilku latach przerwy zamierzam wrócić do demasoni, kupując stadko 20 szt. Chciałbym oprzeć codzienną dietę na Dainichi Veggie FX oraz na Spirulinie Super Forte Tropicala (oczywiście wzbogacaną co jakiś czas pokarmami uzupełniającymi). Ponieważ z poprzednich doświadczeń wiem, że te ryby wyjątkowo nie wybaczają pomyłek w żywieniu prosiłbym o potwierdzenie, czy w/w pokarm dainichi może być im podawany tak często. Jest on co prawda sklasyfikowany jako roślinny, ale zawiera również składniki mięsne oraz wybarwiające (cyklopa-eeze i kryla antarktycznego). Nie stosowałem go do tej pory, a teraz nadarza się możliwość bo jest obecnie łatwo dostępny (m.in. na allegro) a jak już wspomniałem doświadczyłem wcześniej wrażliwości na dietę demonków.

Rozumiem, że dla młodych ryb wchodzi w grę w rozmiar baby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim dawalem jako glowny pokarm i polecam NF premium cichlid Plant w rozmiarze s + spirulina jbl 40% z zawartoscia czosnku,chociaz tropikala 36% tez jest ok.

Do tego uzupelniajacy 2 razy w tygodniu NF color Plus i nic wiecej nie potrzeba.

Demony byly zdrowe ,pieknie wybarwione .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej możesz. Praktycznie kazdy pokarm roślinny zawiera troszkę mięsa i odwrotnie. Dlatego też gdy jako uzupełniacz miesny zastopsujesz karmę sucjhą to tez w jej skąłdzie znajdziesz elementy roślinne. Czytym mięchem są mrożonki i ona musza być już traktowane z najwyższą ostrożnoscią przy pielęgnowanym przez ciebie gatunku a cięzkie mięcho typu własnie kryl ( co innego przetwożony stanowiacy jakiś tam procent a co innego rozmrożony ) zupełnie nie podawane bo bardzo obciąża rybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo harisimi, kupa lat :D No w zasadzie teraz to powinien chyba powiedzieć czołem szefie ;)


Może moje pytania mogą wydać się nazbyt trywialne, ale czytając opisy producentów odniosłem wrażenie, że Dainichi Veggie FX ma jednak nieco więcej elementów mięsnych niż Veggie Deluxe czy też NF Premium Cichlid Plant, stąd chciałem się upewnić, czy spokojnie mogę ten pokarm podawać codziennie demasnkom.

W zboironiku będą też pływać msobo dlatego oprócz na wskroś roślinnego pokarmu spiruliny super forte tropicala (jakoś bardziej mnie przekonała do siebie, niż produkt Jbla), chciałem podawać regularnie jeszcze coś z niewielkim dodatkiem mięska, dlatego wybór padł właśnie na Dainichi Veggie FX.


Przez ostatnie 4-5 lat pływały u mnie mięsożercy w postaci aulonek i yellow, więc podobnych dylematów nie miałem :) Niemniej wracając po latach do wybitnych roślinożerców, wolałem dmuchać na zimne przed wprowadzeniem zupełnie dla mnie nowego pokarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pływają Demonki z Msobo (+ inne) i licząc karmienie dwa razy dziennie przez 6 dni w tygodniu to wychodzi 12 razy - z tego podstawa 6 razy mieszanka 50% na 50% NF Premium Plant z Dainichi Veggie FX, 3 razy OSI Spirulina i 3 razy mieszanka 50% na 50% NF Premium Color Plus z Dainichi Color FX.


Przy takiej diecie wszystkie rybki mam "uśmiechnięte".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo harisimi, kupa lat :D No w zasadzie teraz to powinien chyba powiedzieć czołem szefie ;)


Witaj ;) nie taka znowu kupa jakoś tak tu myszkowałem jak nawet mnie nie było :P a co do szefa to cóż, jakoś mimo moich 120 kg wyniesiono mnie na piedestał :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.