Skocz do zawartości

Filtr węglowy kranówa


Wiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie mam pojęcia gdzie to wrzucić więc w razie "W" proszę o przeniesienie w odpowiedni dział.

Czy da się zakupić w całości sam korpus 10" lub 20" z wkładem węglowym, od razu pojedyńczy itd.

Bo nie wiem czy oddzielnie brać, znaczy nie umiem dobrać odpowiedniego korpusa do wkładu węglowego.

Chciałbym przepuszczać przez niego kranówkę do akwarium na podmiany itd.

Ktoś na forum wrzucał tu kiedyś korpusy 10" z jakiegoś sklepu po mega fajnej cenie, za grosze były, na pewno taniej jak te 30zł za korpus z allegro.

Wziąłbym wtedy korpus z węglem i jeden dla złoża filtracyjnego do akwa.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FILTR WODY korpus 10 cal filtra wody gwint 3/4 cal (5574482694) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img04.allegroimg.pl/photos/400x300/55/74/48/26/5574482694@@AMEPARAM@@04@@AMEPARAM@@55/74/48/26@@AMEPARAM@@5574482694



-- dołączony post:

FILTR WODY wkład 10" sedymentacyjno - węglowy (6095135764) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img12.allegroimg.pl/photos/400x300/60/95/13/57/6095135764@@AMEPARAM@@12@@AMEPARAM@@60/95/13/57@@AMEPARAM@@6095135764



tu masz wkład sedymentacyjno - węglowy. Jest o tyle lepszy od węglowego (spiekanego aktywowanego) bo oprócz uzdatniania czyści też mechanicznie. Starcza na 4 000 litrów lub 6 miesiecy. W Leroy Merlin są takie same od tego samego producenta ale trochę droższe.

On jest idealny do tego korpusu co wyżej.

-- dołączony post:

FILTR WKŁAD BLOK WĘGLOWY OSMOZA NAJTANIEJ 230 (6076418563) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img08.allegroimg.pl/photos/400x300/60/76/41/85/6076418563@@AMEPARAM@@08@@AMEPARAM@@60/76/41/85@@AMEPARAM@@6076418563



A to jest to o co pytałeś. Też jest w Leroy Merlin i chyba po 17 zł. Starcza na 10 000 litrów lub 6 miesięcy. Sprawdzaliśmy z Mortisem i okazuje się ,że są od tego samego producenta

co te same sprzedawane w Leroy Merlin tylko nie są pakowane w kartony. Dlatego Karol kupił sobie chyba trzy na zapas.

-- dołączony post:

..ja obecnie używam ten drugi. On tez idealnie pasuje do pokazanego korpusu.
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to to. Dokładnie o to chodziło.

Mam jeszcze tylko jedno pytanie, nikt nie pisze o przepływie przez węgiel.

W opisie jest np. Max 6l/min. Tylko wtedy wydajność oczyszczania jest chyba mniejsza jak np. 1l/min.

Więc puszczacie na to pełna moc czy jakoś bardziej trzeba to skonfigurować.

Wiadomo w całym filtrze RO jest membrana j przepływ jest litr czy kilka na godzinę i wtedy węgiel ma dłuższy czas styku z wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to już nie mam pytań :P skoro się sprawdza to spróbuje podobnie u siebie - u mnie dużego ciśnienia nie ma bo kamienica... Do RO musiałem boosta dokupić bo ledwie co kapało gdzie u innych te krople szybciej leciały.


To dziękuje Andrzeju za pomoc. Teraz tylko poczekam na paczki i wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast leję bardzo wolno, około litra na minutę, przecież nie trzymam w ręce tego węża nad baniakiem, woda się napuszcza a ja się zajmuję innymi czynnościami, tylko trzeba być czujnym żeby się nie zorientować o przelaniu jak już się robi mokro w skarpety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast leję bardzo wolno, około litra na minutę, przecież nie trzymam w ręce tego węża nad baniakiem, woda się napuszcza a ja się zajmuję innymi czynnościami,


...ja rozumiem ,że dbasz o wodę i słusznie. Ale gdybym miał tak pomału wlewać to wolałbym "wiaderkowanie". Przy małej ilości wody wiele czasu to nie zajmuje..ale przy dużej np 100 litrów podmienianej wody to jest prawie 2 godziny wlewania.. No to ja nie będę niewolnikiem prac akwariowych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że żona tego nie przeczyta :)

Robię prace przy baniaku, czyszczę gąbkę, zlewam wodę, potem to samo w drugim małym, rozkładam węże i odpalam kranówę na wolne ciurkanie, woda się nalewa a ja mam czas przed kompem :) bo oficjalnie to zajmuję się baniakiem. Normalnie jak siądę do kompa, to dziwnym trafem zaraz jestem potrzebny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.