Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Oj kolego, jak dla mnie to robisz na przekór. Od 4 rybek gabka nie bedzie 'zagowniona' a jeśli będzie, to eheim tych gowienek nie rozpusci. Te ' plastikowe tandety' sa jakościowo podobne do deogich marek typu eheim. A cd eheima, to może i za viologie odpowie, le na.99% będziesz miał gowienka na srodku akwa. Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. A ja odczuwam, ze ty chcesz wystawic filtr na widok. Wedlug mnie powinieneś trochę poczekać i pomyslec.bo stracisz kasę.małe akwa, szkoda miejsca na fiktry, w dodatku 2.

Opublikowano
Nie jest priorytetem w mniejszych akwa jak moje. Tym bardziej, że dla bakterii to rybka, czy będą pracowały w filtrze wewnętrznym, czy w zewnętrznym, a skoro będę ich miał na matrixie tyle co w zewnętrznym kubełku 3L czy większym ze zwykłą ceramiką, to gdzie widzisz różnicę?


Ano tutaj ze zew. nie bedzie "walil "tak po oczach, szczegolnie w tak malym akwa.



Tym, że markowy ma większe prawdopodobieństwo, że będzie efektywniejszy, cichszy, z lepszym wirnikiem i przede wszystkim poza mechaniką będzie miał dużo miejsca na wkład biologiczny. To tak poza kwestiami estetycznymi i jakości materiałów/wykonania.



EHEIM jest made in germany, przynajmniej ten model filtra, który kupuję. Jednak mógłby być nawet made in china to nie jest istotne. Ważne jest to kto to robi i jaką to ma jakość. Chińskie filtry w większości mają wirniki metalowo-plastykowe i głośne to moje główne uprzedzenie, mają również słabo zagospodarowaną przestrzeń i tandetne materiały.



Miales czy tylko teoretyzujesz, ja ma juz do kilku lat i jest bezproblemowy i smiem twierdzic ze nie ustepuje niczym markowym filtrom ktore tez posiadam:p



Na pewno będą wyglądać bardziej estetycznie od zagównionej gąbki nadzianej na pompę jakiegoś aquela, czy innego szuta ;) Podkreślam po raz kolejny - nie jestem zainteresowany nawracaniem na filtry zewnętrzne, więc oszczędź sobie uszczypliwości nie ja pierwszy i nie ja ostatni zakładam takie akwa z biotopem malawi i nie jeden taki biotop z powodzeniem utrzymuje, więc mógłbyś się wypowiadać mniej autorytatywnie :) Póki co zakładam, bazując na przytaczanym wcześniej teście i poradach kilku osób, że sprawdzą się filtry z matrixem i substratem pro o wydajności biologii tej samej co znacznie większe zewnętrzne kubły ze zwykłą ceramiką. Jeśli będzie tragedia oznaczać to będzie, że matrix i substrat pro to ściema, jak również wspomniany test, który go zachwala. Wówczas do akwa dołączę zewnętrznego hydora, ale to ostateczność przy tak małym baniaku.



Gabki nigdy nie mialem i nie mam, tak dla twojej informacji.

Nawracac nikt cie nie nawraca, a co do utrzymywania akawarium z powodzeniem to chyba troche stwierdzenia na wyrost, przynajmniej w twoim przypadku.Jak wszyscy wiemy masz duze problemy z parametrami wody i nie nazwalbym akwarium prowadzonym z powodzeniem w ktorym wystepuje NO2

Opublikowano

Miales czy tylko teoretyzujesz, ja ma juz do kilku lat i jest bezproblemowy i smiem twierdzic ze nie ustepuje niczym markowym filtrom ktore tez posiadam:p


Miałem kilka filtrów, w większości chińskie i polskie. Z każdym było coś nie tak, wszystkie słabo pracowały i miały wykonanie godne ruskiej zabawki sprzed 20 lat. Ich wybór można uzasadnić wyłacznie ekonomią, fakt są tanie jak barszcz w porównaniu do markowych, ale jest to okupione kosztem jakości. Być może gadam na wyrost, ale cóż uprzedziłem się po moich doświadczeniach.




Nawracac nikt cie nie nawraca, a co do utrzymywania akawarium z powodzeniem to chyba troche stwierdzenia na wyrost, przynajmniej w twoim przypadku.Jak wszyscy wiemy masz duze problemy z parametrami wody i nie nazwalbym akwarium prowadzonym z powodzeniem w ktorym wystepuje NO2


Widać mało po necie szukałeś udanych baniaków opartych na wewnętrznej filtracji. Zaś co do NO2 trudno, żeby go nie było przy starcie akwa, a wszyscy również wiedzą, że moje akwa ma dopiero 2tyg :lol:

Opublikowano

Aquamike, bzdury opowiadasz o chińskich filtrach - widać po wypowiedzi że nigdy ich nie używałeś...

hw-303 i 304 z którymi miałem styczność, żaden nie miał słabo zaplanowanej przestrzeni, tandetnych materiałów, nie był głośny, nie przeciekał... filtry bez zarzutu :P


brzmisz jakbyś pisał na zlecenie firmy eheim :P

jeśli tak to skieruj swoją energię na inne forum, bo tu biopower za 200zł furory nie zrobi :P

Opublikowano

@makok

Tak bo wymienione przez Ciebie modele to są wszystkie chińskie filtry lol...

Pisałem o doświadczeniach z chinolami wewnętrznymi. Jasne, że zdarzą się lepsze modele, tak samo jak aqua szut 750N ma dobry wirnik, ale to nieliczne wyjątki. Generalnie markowe są lepsze, choć można się zastanawiać nad ich relacją cena/jakość. A tak w ogóle to nie jest temat o zewnętrznych, prosze nie wprowadzajmy w błąd ludzi tu zaglądających.

Opublikowano

wobraź sobie że są to chińskie filtry i nie nie pisałem o wewnętrznych... wewnętrznych filtrów nie stosuje bo mi gwałcą zmysł estetyki :P

Opublikowano

A ja bym prosił moderatora o rozważenie ewentualności zamknięcia tego tematu bo ta dyskusja zmierza do nikąd i po prostu nic nie wnosi.


Nie bierz AquaMike tego tak bardzo do siebie, ale cyklicznie co jakiś czas na tym forum pojawia się osoba, która próbuje obalić utarte schematy poparte dobrze funkcjonującymi, a co najważniejsze sprawdzonymi rozwiązaniami.


pozdrawiam

  • Dziękuję 2
Opublikowano

To jest temat o filtrach wewnętrznych, w zamierzeniu ma to być kompendium rozwiązań, które efektywnością zbliżają się do filtracji zewnętrznej lub w niektórych przypadkach mogą ją zastąpić przy odpowiednim wkładzie biologicznym oraz umiarkowanej obsadzie ryb, lub też być jej uzupełnieniem. Szukamy więc filtrów z dobrym wirnikiem, które prócz standardowej filtracji mechanicznej posiadają jak najwięcej miejsca do kolonizacji bakterii nitryfikacyjnych. Oczywiście zaraz posypały się gromy od kilku osób, którym nie mieści się w głowie akwa bez filtra zewn. ale nie o to w tym temacie powinno chodzić. Przytoczyłem kilka filtrów, które z tego co się wywiedziałem są jednymi z lepszych, bez względu na stosunek cena/jakość. Fajnie by było jakby teraz inni zaczęli dawać swoje propozycje i pisac dlaczego ich zdaniem dany filtr wewn. jest godny polecenia.

Opublikowano

To jest raczej temat pt. "jak wydać dużo pieniędzy na coś co i tak się docelowo nie sprawdzi", a te "kilka osób", o których piszesz to osoby, które "zęby zjadły" na akwarystyce (również i w temacie filtracji) i rekomendują to co się dobrze sprawdza.


Fajnie by było jakby teraz inni zaczęli dawać swoje propozycje i pisac dlaczego ich zdaniem dany filtr wewn. jest godny uwagi.


Na 5 długich stron wątku nikt nie dał propozycji, która byłaby zgodna z Twoimi oczekiwaniami. Argumenty, które należy uznać za racjonalne i logiczne nie przyjmujesz do wiadomości, więc nie za bardzo wiadomo o czym tu dłużej dyskutować.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
    • Mniej niż 18 , tak naprawdę bałbym się zalewać już to akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.