Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam... czy gąbka dla wstępnej filtracji mechanicznej powinna byc na spodzie czy na wierzchu filtra Tetra 1200?... obecnie mam na spodzie bo gdzies wyczytalem ze woda wpada do filtra i jest filtrowana od spodu w gore...ale nie jestem pewien stad moje pytanie... dzieki i pozdrawiam :)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @lukBB nie ukrywam, że taki jest plan 😉😃 już kiedyś nawet pisałem do @Bartek_De 🙂 Ale na razie jako priorytet potraktowałem zakup ryb. Nieco zdewastowało to budżet i lampa musi chwilę poczekać. 
    • Wrzuć ich zdjęcie to będzie łatwiej ocenić po ich wyglądzie. Ty może nie widzisz  jak one żerują a one mają się dobrze albo jest jak mówisz.  Napisz też na wszelki wypadek jak i czym je żywisz.  Postaraj się jednak najpierw wrzucić zdjęcie.
    • Ta, nawet do sterowania łazikiem Perseverance, ale to zależy jak Artur kodzik napisze🤣
    • Jeżeli mogę, to polecę Ci od chłopaków: @Bartek_De @aurban6. Lampy + sterownik do wszystkiego co tylko chcesz👍
    • Witam,   Palety pojechały spać - koniec z talerzami. Po obsadzie zostało akwa 300l (120/50/50) na sumpie, pompa 4000l obiegowa, całość do zaaranżowania. Kwestie aranżacji powiedzmy ogarniam - piach z Casto, kamienie ze składu lokalnego, itd, itd., ale mam zagwozdkę w temacie obsady. Może ktoś pomoże dobrać coś w miarę łagodnego, kolorowego i żeby cieszyło oko - akwa stoi pomiędzy salonem, a kuchnią, więc każdy zagląda.   Na znanym portalu zainteresowała mnie oferta użytkownika Kolcobrzuch-PL - Prosiłbym o pomoc w doborze obsady - totalnie nie jestem w temacie, a im więcej czytam tym mniej wiem - nie ciachałbym za tydzień pisać, że jeden "BMiarz" trzęsie mi baniakiem i co chwile wyławiam "zwłoki z Wisły".   Znalazłem też innego dostawcę, ale duże braki aktualnie https://rybypyszczaki.pl/123-ryby-pyszczaki-malawi   Może wy macie jakichś godnych dostawców z wysyłką lub z okolic Szczecina.   Jeszce raz dziękuje  
    • Witam. Mam problem z 2 pyszczakami yellow. Nic nie jedza(bynajmniej niezaobserwowalem) są momentami bardzo aktywne , pływają osobno po całym akwarium, w nocy chowają się, 1 przy deszczownicy między rurkę a szybę. 2gi za gabke prefiltra , między gąbka a szyba i tak potrafią dryfować po 2-3h i potem znowu rundki po całym akwarium. Parametry wody ok. Jest mnóstwo kryjówek. Czy to jakaś choroba??? Zmian ani na skórze ani przy skrzelach nie widzę, są bardzo ładnie wybarwione. 
    • Ja mam podobnie jak [mention=5646]jaras[/mention] (podłoga belki drewniane, płyta OSB czy jak to tam się nazywa, panele na to sklejka 18mm) ale stelaż mam zakotwiony na kotwy chemiczne do ściany. Akwarium stoi stabilnie, nic nie dyga, wydaje się że tylko katiusza może to ruszyć. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
    • @TomekT powiem Ci, że strasznie się wkurzyłem na siebie o ten lakier... mogłem zostawić samą farbę. Sam zobacz jak elegancko się kolory zgrywały: Jak to mówią "lepsze jest wrogiem dobrego". No ale teraz to już musztarda po obiedzie. Nauczka na przyszłość. Moduły już zaczęły "łapać" jakiś rdzawy nalot więc liczę, że w końcu będzie wyglądać bardziej naturalnie to wszystko.  Jeśli chodzi o filtrację to na razie mam dwie warstwy gąbki PPI30 o wymiarach 25x50x5cm i w komorze z falowniku jeszcze lekko ponad 2 litry kształtek K1 (oczywiście statycznych).  Cały moduł filtrujący, który jest z lewej strony pozostaje nieczynny. Zdecydowałem, że uruchomię go (o ile będzie w ogóle taka potrzeba) w przyszłości. Jeśli okaże się, że filtracja za jego pomocą nie jest potrzebna to będzie skuteczną maskownicą ewentualnego bloku absorbera albo kotnika albo co tam jeszcze się okaże. 
    • Ładna mi "mała aktualizacja"! 😂 Fajna głębia, 80 cm robi robotę. 👍 Też miałem problem z lakierem, który przy kontakcie z wodą zrobił się taki mleczny, ale nie w takim stopniu, jak u Ciebie. Uzbrój się też w większą cierpliwość (jakby jej było mało w tym hobby), powłoka z lakieru będzie się wolniej pokrywać nalotem - tak przynajmniej u siebie obserwuję. No, jestem bardzo ciekaw tej rybki: Na jaki układ warstw filtrujących w kaseciaku finalnie się zdecydowałeś? Zresztą, to i tak wyjdzie w praniu. Powodzenia, trzymam kciuki!
    • Mała aktualizacja projektu   Akwarium zalane 19.12.2024  Teraz sobie spokojnie dojrzewa. Cykl azotowy powoli się kręci. Wczoraj NO2 na poziomie 1mg/l (zaczęło już spadać), NO3 około 20mg/l. Baniak prezentuje się tak jak poniżej. 1. Przy normalnym oświetleniu: 2. Wieczorkiem: 3. Przy włączonej lampie, którą planuję 4 godzinki dziennie doświetlać valisnerię, żeby zwiększyć jej szanse na przeżycie   Niestety odnotowałem pewne niepowodzenie przy produkcji modułów. Wykonałem je ze styroduru, pomalowałem farbami i polakierowałem lakierem ECO bezbarwnym. Niestety lakier po zanurzeniu w wodzie zrobił się taki mleczny a nie przezroczysty przez co kompletnie nie widać kolorów modułów, które miały być w kolorze piaskowca...  Wykonywałem już w ten sposób moduł na tło w poprzednim akwarium, w którym dekoracja była z serpentynitu i tam aż tak kolorem się nie różnił. No ale pocieszam się, że pewnie za jakieś 2-3 miesiące wszystko wyrówna wszechobecny brunatny nalot   Obsada już zamówiona. Długo kombinowałem, walczyłem z olbrzymią chęcią posiadania jakichś predatorów wagi ciężkiej, ale jednak głos rozsądku wygrał z zapędami i nie zdecydowałem się na żadną sztukę z tych które chodziły mi po głowie (Aristochromis Chrystyi czy Buccochromis Nototaenia). Skład Dream Teamu będzie wyglądał tak: - Dimidiochromis Strigatus 1+2 - Nimbochromis Polystigma - 6szt. lub jeśli okaże się, że jednak da radę zakupić podrośnięte to 1+3 - Exochochromis Anagenys - 1+3 - Stigmatochromis Tolae - 1+3 Kaseciak na falowniku JVP 133 chodzi aż miło popatrzeć  Wskazania zużycia prądu przy tym kręciołku też cieszą oko   Teraz tylko cierpliwe oczekiwanie na "watahę" i trzymanie kciuków za przeżycie zieleniny   W planach mam jeszcze zakup innego oświetlenia, ale muszę trochę podleczyć budżet hobbysty  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.