Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Z racji tego że koryguję istniejącą obsadę w strone bardziej roślinożernej chciałbym coś niedużego i żółtego dołożyć do baniaka.

W tej chwili mam Yellowki ale z w.w. powodów będ musiały dostać eksmisję i tu moje pytanie.

Wszystkie z poniższych na zdjęciach maja ładne żółte samice, ale jak to jest w naturze nie wiem (w tej chwili mam saulosi których samice z wiekiem stają się coraz bardziej mniej żółte, a szukam czegoś zamiast Yellowka czyli poprzeczka wysoko)

Jak "w życiu" prezentują się poniższe gatunki:

1. Melanochromis interruptus

2. Melanochromis johannii

3. Metriaclima sp. "membe deep"

4. Pseudotropheus sp. "elongatus ornatus tanzania"

5. Pseudotropheus sp. "ndumbi gold"

Opublikowano

Interruptus i johanii mają ładną intensywną żółć, jak msobo magunga (które nota bene z odłowu widziałem i były pomarańczowe!), membe deep tylko na zdjęciach, ale pewnie jak saulosi. Samcie interruptusów mają delikatnie czasem prześwitujące na pysku pasy, ale nie ciemne, a jasne, takie przynajmniej widziałem, jednak ich to nie obrzydza, to nie jest tak jak u szarzejących z wiekiem saulosi.

Ornatus, samice żółte są chyba tylko z powodu braku w polskim języku nazwy tego koloru, co one mają, ale moim zdaniem trudno uznać je za ładne. Ale fakt, nie są szare :) Jednak chyba w Twoim przypadku odpadają.

Ndumbi nie widziałem, na zdjęciach wygląda OK.


Ja bym wziął z tego zestawu chyba interruptusa, bo i samiec wygląda okazale.

Opublikowano

Samiec johannii tez jest okazaly i piekny, mi podoba sie bardziej niz interuptus no ale rzecz gustu natomiast samice sa bardziej mandarynkowe niz jak w przypadku interuptusa czy saulosi zolte.

P.s wogole w jakim baniaku i z jakimi innymi gatunkami ma to plywac...

Opublikowano
  kisor napisał(a):
Ornatus, samice żółte są chyba tylko z powodu braku w polskim języku nazwy tego koloru, co one mają, ale moim zdaniem trudno uznać je za ładne

Kisior pozwolę się z tobą nie zgodzić -posiadam te ryby i samice są żółte.Dodatkowo jest to gatunek wszystkożerny ( z tego co pisałem z Harim ) można je spokojnie trzymać z roślinożercami .Ja mam je z zebrą gold kawanga i metrocilmą aurora.Ryby są karmione 3 * dziennie rano rośliny po południu wybarwiający wieczorem algi.Dodatkowo raz w tyg zwykle jest to sobota mrożonka lub granulat dla mięsożerców.

Opublikowano
  elozox napisał(a):
Samiec johannii tez jest okazaly i piekny, mi podoba sie bardziej niz interuptus no ale rzecz gustu natomiast samice sa bardziej mandarynkowe niz jak w przypadku interuptusa czy saulosi zolte.

P.s wogole w jakim baniaku i z jakimi innymi gatunkami ma to plywac...


Będzie baniak 300.

Będzie na pewno 1+2 trevka.

Co jeszcze się okaże.

Opublikowano
  shinuk napisał(a):

Kisior pozwolę się z tobą nie zgodzić -posiadam te ryby i samice są żółte.



Tak w ogóle, to kisor, nie kisior.

Widzisz, najwyraźniej różnie bywa z wybarwieniem, ja widziałem takie, jak tu http://vatoelvis.tripod.com/PsElongatus.html i tu http://www.safhl.net/davesfish/images/Pseudotropheus%20sp%20Elongatus%20Ornatus%20Tanzania%20Chuwa.jpg

Jak masz piękne żółciutkie, to pogratulować :)


Co do mandarynkowych johannii, to bardzo zależy od źródła i karmienia, bo powstało coś takiego jak johannii red, co przypuszczam jest tworem hodowli selektywnej, natomiast "zwykłe" jeziorowe johannii pewnie są po prostu żółte, jak żółte są w większości pyszczaki.

Można powiedzieć, że u mbuny czerwony kolor nie występuje, a ja mam z selektywnej hongi, których rodziców ze stada hodowlanego, karmionych codziennie cyklopem, artemią i spiruliną, jak zobaczyłem, to szczękę z podłogi 5 minut zbierałem - po prostu żywa, intensywna czerwień, góra i spód łba, płetwa grzbietowa, ciemne pionowe pasy. No szok, i najlepsze, że samice były identyczne, zobaczymy co z tego mi wyrośnie.


Wracając do wątku - stawiam nadal na interruptusa, przynajmniej tak nie oblatany, jak już johannii, samiec jest ciemniejszy i ewidentnie różni się od cyaneorhabdosa, co o johanniim nie zawsze można powiedzieć :)

Opublikowano

Ja mam narybek zolto-mandarynkowy w jeziorowych zdjeciach widzialem mandarynkowe nawet w ksiazce Ada sa tej barwy natomiast intereptusa wszystkie czysto zolciutkie i watpie zeby samice tych 2 tak zpokrewnionych gatunkow melanochromisa byly identycznie ubarwione bo poprostu byly by nierozpoznawalne i gatunek zakwalifikowano by jako 1 natomiast wieloletni chow krajowy moze powodowac to ze samiczki staja sie zolte a samce zamiast podluznych pasow maja bardziej kratke... Co do maingano samiec johanni powinien miec ciemniejszy granat.


NA zdjeciu jest johhanii interuptus maingano http://www.malawicarsten.dk/img/upload/IMG_5620.jpg

Opublikowano
  kisor napisał(a):

Tak w ogóle, to kisor, nie kisior.


wybacz za literówkę

co do ryb zwłaszcza z tego zdjęcia http://www.safhl.net/davesfish/images/Pseudotropheus%20sp%20Elongatus%20Ornatus%20Tanzania%20Chuwa.jpg

to jednak moje są bardziej wybarwione .Nie wiem czy to jest spowodowane .oświetleniem , może karmieniem (ja używam wybarwiającego hikari) .Jak będę w domu postaram się zrobić zdjęcia i wkleję do galerii ,będzie można porównać.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.