Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Jaka świetlówka najlepiej oddaje barwę światła słonecznego? Chodzi mi o barwę słońca raczej wczesnoporanną lub popołudniową (cieplejszą) a nie w samo południe (mniej ciepla) Mam możliwość zamontowania tylko 1 świetlówki. Którą polecacie? Z góry dziekuję :)

Opublikowano

złośliwiec ;)


Podałem w taki sposób, o co mi chodzi, bo przecież jest spora różnica między światłem w danej porze dnia :) Sera Tropical Sun jest ok, czy nie bardzo?

Opublikowano

Jest bardzo. Kolega wyżej słusznie zauważył, że kolory każdy inaczej widzi i podał całkiem przydatnego linka.Może ta sugestia była bardzo zawoalowana ale chyba o to szło?

Jednemu lampa A się podoba, drugi powie że za niebieska czy coś takiego. Jeśli wybór rury jest trudny, bo sprzedawca napisze że "doskonale imituje światło dzienne" przy 6500k i przy 10000k :)

sprawdź jaki ma dana rurka wskaźnik Ra, obejrzyj rozkład widma w tabelce z informacją o niej itd.

Opublikowano

Popatrz na ta sztukę, jak w nazwie Hagena Sun-Glo.Stosunkowo jasna świetlówka akwarystyczna świecąca pełnym spektrum światła słonecznego.

SUN GLO naturalne ciepłe białe światło szeroki zakres widma moc standardowa szczególnie polecana do akwariów standardowych i o faunie mieszanej Jest to szczególna pozycja w gamie produktów firmy HAGEN, gdyż odtwarza ona pełne widmo światła słonecznego. Generuje światło o ciepłej, białej barwie podobne do dziennego. Standardowa świetlówka polecana do akwariów, w których flora nie odgrywa najważniejszej roli, lub też w kombinacji z innymi świetlówkami w celu stymulacji wzdłużnego wzrostu roślin łodygowych. Świetlówki SUN-GLO powinno się umieszczać głównie w tylnej części pokrywy akwarium tak, aby rośliny rosnące były jak najwyższe. Przykładowe kombinacje świetlówek SUN-GLO + AQUA-GLO = sprzyja wzrostowi roślin SUN-GLO + POWER-GLO + LIFE-GLO= kombinacja optymalna, wyważone proporcje widma, zauważalny przyrost ilości światła. SUN GLO + FLORA-GLO = wspomaga wzdłużny rozrost roślin w tle i uwypukla kolorystykę ryb (czerwony)


Mam taka w kotniku (100L) i jest naprawdę przyjemnie wyglądające światło.


http://www.zoologiczny.sklep.pl/Hagen_S ... 4_50___315


http://www.zoo-sklep.pl/index.php?p1232 ... -dl-89-5cm

Opublikowano
Czyli która śietlówka lepiej odda barwę światła słonecznego i ma mniejszą temp. barwową? Sera Tropical Sun czy Hagen Sun Glo?

Sera Tropic Sun 4700K

Hagen Sun-Glo 4200K


Obie dają żółte, ciepłe światło(IMHO nieciekawe).

Opublikowano

To może tak - jest jakaś świetlówka, któr daje barwę podobną do tej? (tak, wiem, na zdj. jest reflektor, ale to dość niepraktyczne)

http://galeria.klub-malawi.pl/details.php?image_id=8625&sessionid=10095154c44aeb970a13731f60523a3d

No i poleci ktoś świetlówki o ładnej barwie, która nie będzie 'surowa' i ponura? Mam zamiar kupić pseudotropheus saulosi, do tego wapienie lub łupek filitowy. (sorry za głuuupie pytania ;) )

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • U mnie ryby zaczęły pływać po całym akwarium po wywaleniu falownika o wcale nie za dużej mocy. Mija rok od tej decyzji i minusów nie widzę.
    • Wczoraj nie robiłem badań , a w dzisiejszych azotyny spadły do poziomu 0.4-0.5 coś takiego, amoniak po codziennym sypaniu pokarmu cały czas 0, a azotany wzrosły z 10mg/l do jakichś 15mg/l. Także chyba powoli domyka się cykl. 
    • Chciałem się z Wami podzielić pewnym istotnym spostrzeżeniem. Często pada pytanie, jakie ryby wybrać, żeby mieć wypełnioną całą toń, a nie tylko ryby przy dnie. Po moich obserwacjach i testach doszedłem do wniosku, że gatunek ma drugorzędne znaczenie.  Oczywiście Yellow czy Maingano będą trzymać się bardziej w skałach, ale na rozkład w pionie ma wpływ coś innego - karma. Gdy karmiłem pokarmem pływającym we wczesnych latach, ryby pływały w całej toni. Później przerzuciłem się na Naturefood, który jest tonący i ryby przykleiły mi się do dna. Gdy się zorientowałem, to w ostatnim roku zacząłem karmić znów pływającym/wolno tonącym i ryby znów mi się ładnie podniosły.
    • Moje akwarium ma już 8 lat. W międzyczasie uratowałem jedną pielęgnicę z poza Malawi od niechybnej śmierci, więc teraz ciut różnorodniej. Za to moje pysie mają wolną rękę co do aranżacji, więc wyżarły wszystkie rośliny i zbudowały ogromną zaspę po lewej
    • W domu mam 22,5 st. W akwarium 26st. (z grzałką 200W w środku). Grzałka będzie mi potrzebna do podmian, bo leje wodę z sieci i przy podmianie temperatura spada do 21 stopni. Nie chcę fundować rybom taniej huśtawki.
    • Hej  Ile masz stopniu w domu? Może się okazać, że grzałka jest zbędna. Ja mam teraz w akwarium temp. 24.9 bez grzałki akwarium ponad 1000l. W domu 23. U mnie wodę grzeję pomka w kasecie oraz oświetlenie LED 
    • Jeśli ktoś tak jak ja się zastanawiał, to w grzałce JBL e500 są króćce 3/4”  Można ją spiąć z osmozą za pomocą złączki 3/4gw na 3/8.
    • Adekwatnie do działań. Od zera ok. 2 miesiące. Szybciej  przy użyciu np brudu z gąbki z dojrzałego akwarium; startery w butelkach to ściema. Jeśli nie dodajesz karmy, to brak źródła NH4+. Brak rozrostu populacji życia bazującej na pierwszym etapie nitryfikacji oraz brak rozrostu bakterii heterotroficznych. Jeśli chcesz jak najlepiej: dodawaj codziennie karmę (1/5 docelowego karmienia, do wlotu); możesz dodać 1 ml nawozu wieloskładnikowego dla roślin doniczkowych, jeśli masz pod ręką; wyrzuć bioceramax i naturemax i zastąp gąbkami. Spokojnie czekaj, aż NH4+/ azotyny będą zero ( może być zakwit wody; trzeba przeczekać).Po wszystkim podmiana wody normalizująca azotany i możesz wpuszczać ryby.
    • Witam, nie jestem pewien czy wszystko jest w porządku z moim cyklem azotowym w akwarium. Od 3 tygodni amoniak w moim akwarium wynosi 0mg/l, azotyny 1mg/l, azotany 10mg/l, ph > 8. Co prawda w moim akwarium pojawiły się dwa nieduże skupiska zielenić, które mogłyby zjadać nadmiar pojawiających się azotanów z przerobu azotynów. Stąd moje pytanie czy wszystko się dzieje prawidłowo czy jednak coś schrzaniłem ?   Poniżej specyfikacja mojego akwarium Posiadam akwarium 375 l ( wody realnie 250 litrów ). Filtr ultramax bt (2x gąbka 20 ppi, 1x gąbka 30 ppi, 1x bioceramax, 1x naturemax). Przepływ na filtrze realny 600l/h. Do tego falownik 5000l/h poruszający taflą wody. Akwarium zalane 30 stycznia, zatem dziś jest dokładnie 4 tydzień od zalania. Woda 27 stopni, stosowałem przez prawie 3 tygodnie seachem stability(wlałem 1,5 butelki przez ten okres, czyli jakieś 500ml). Na 3 dni w ubiegły weekend wyciągnięte media filtracyjne z filtra do akwarium z powodu awarii filtra (woda z chwilowo założonego filtra wewnętrznego i falownika wtedy skierowana była na media filtracyjne które były przy tafli wody) . Pokarmu przez ten czas wsypałem 5 razy ( 2 spore szczypty , 3 małe , ostatni raz tak naprawdę wsypałem pokarm jakieś 2,5 - 3 tygodni temu , była to duża szczypta, 3 dni temu wsypałem malutką szczyptę pokarmu ). Zrobiłem podmianę wody dokładnie 2 tygodnie po starcie akwarium ze względu na to że amoniak bardzo podskoczył , a wyczytałem że duże stężenie amoniaku wstrzymuje procesy rozwojowe bakterii, które rozkładają azotyny.  Z góry dziękuję za odpowiedzi!  
    • W zasadzie po bardzo krótkiej żywotności tego tematu można go uznać za zamknięty 😅 Dotarł do mnie kompletny brak sensu w tym projekcie. Takie akwarium musiałoby kosztować chyba z 1500zł żeby opłacało się rozważać jego realizację.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.