Skocz do zawartości

yellow trzyma ikre w pyszczku??


adamus48

Rekomendowane odpowiedzi

mialem to samo 5 dni temu mloda yellow byla w kotniku przez 4 dni i nic, wypuszczala male i znowu do pyska. wpuscilem ja do akwa ogolnego(240) wytrzymala dzien i wypuscila wszystkie bylo ich 0k 15szt. i to bylo najfajniejsze gdyz akurat wtedy karmilem ochotka ,rybki mam jakos od maja a akwa zmienilem na 240 10 grudnia. i teraz niewiem jak je wylowic, ale tak juz chyba zostanie ,moja rada taka jezeli wiesz dokladnie ile yellow juz inkubuje sprobuj ja przytrzymac w kotniku przez pare dni, wsadz tam jakies male kamyczki by rybka czula sie jakos ok, i uwazaj by ci nie wyskoczyla moja zrobila to 2 razy dlatego kotnik wsadzilem w kawalek ponczochy :lol: a po 2 nie mozesz trzymac ryby zbyt dlugo ,gdyz po wpuszczeniu jej do ogolnego pozostale ryby moga jej tak lekko mowiac nie rozpoznac ( zbyt dluga nieobecnosc jakiejs ryby powoduje zmiany w hierarchi akwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj dwa tygodnie i wtedy ja przeloz do kotnika, nie daj sie zmylic jak zobaczysz male w pysku to nie panikuj ze juz zaraz wypusci ja tak zrobilem za pierwszym razem ze swoja samiczka Red Red i bidula plywala chyba z 8 dni w oddzielnym akwa a pozniej miala problemy z dolaczeniem do stada. Wiec odczekaj dwa tygonie i wtedy odlow to rybka szybko wypusci wlasnie ja po 13 dniach odlowilem swoja druga samiczke i mam nadzieje ze teraz na dniach wypusci male.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rybka jest młoda kupiłem ja 3 miesiace temu w sklepie zoologicznym,kotnik jest docyc mały okolo 20x10 cm , a i samiec ciagle za nia pływa i ja podszczypuje, a nie wydaje mi sie zeby to były młode rybki(zadnej jeszcze nie widziałem), a to ze rybka trzyma je w pyszczku zauwazylem dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest mloda albo to jej pierwsza inkubacja, moze poprostu nie donosic moze wypluc ,lub sama zjesc jako niedoswiadczona mama a samcem sie nie przejmuj w koncu mu minie moja samiczka jak wypuscila jednego polknela,ale po chwili wyplula i teraz wszystko plywa w ogolnym niewiem czy cos przezyje , mam juz pelna obsade dlatego w przyszlosci rzygnuje z kotnika czysta natura ( najsmniejsze jest to ze malawi mam od kwietnia2008 a dopiero teraz pierwsza udana inkubacja ,jakiejs samicy natomiast glonojadow mam juz ok 40 takich ok 3 cm w 240l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w prokreacji uczestniczył samiec yellow to jest zapłodniona. Ile dni inkubuje Twoja ryba w jakim jest wieku w jak dużym kotniku ? Od tego zależą odpowiedzi na twoje pytania.

Mam pytanie czy w zaplodnieniu moze uczestniczyc samiec innego gatunku ? jak wyzej samica yellow i nieznany samiec? Jestem nowy wiec proszę o wyrozumialosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młode samice potrafią wypuścić młode okolo 15 dnia, trzymanie ryby w takim małym kotniku przez długi czas jest bez sensu, dlatego samice należy odławiać gdy zachodzi już bezpośrednie ryzyko wypuszczenia młodych w ogólnym ( chyba że nie chce sie miec młodych wtedy nie robi się nic ;) ) ... żeby samica nie wciągała młodych do pyska wystarczy kilka płaskich łupków na dnie pod którymi maluchy się ukryją ... pusty pysk i nerowowe zachowanie to sygnał ze trzeba ją wpuścić do ogólnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady, teraz mam problem z 2 samicami red red które inkubuja w tym samym czasie , ojcem jest red blue ,i gdzie w oklicach gorzowa mozna dostac harem saulosi


Jak samiczki sa Red Red a ojcem Red blue to lepiej nie odlawiaj samic bo to bedzie juz mieszany gatunek niech takie niewiadomo co lepiej na pokarm pojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.