Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jakiś czas temu zrobiłem sobie kubeł(opis był zamieszczony wcześniej).

Wszystko było dobrze do czasu :(

Mam jóż go dosyć.Trzy razy zalał mi pokój,na szczęście nie mocno bo żonka była w domu i w porę zareagowała.

Bez przerwy się zapowietrza i po czasie cieknie.Jak uszczelnię w jednym miejscu to cieknie w drugim.Mam poprostu dość!!!!!

Chodzi tylko w dzień. Na noc i rano gdy idę do pracy muszę go wyłączać bo strach .

W związku z tym problemem mam do Was pytanie :?:

Jak długo pociągnie mi akwa z tak pracującym z przerwami kubłem :?:

Mam zamiar kupić kubeł ale to jeszczę potrwa.

Nie mam pomysłu co robić.Poradzcie coś :?


Pozdrawiam :!:

Opublikowano

widac kubelek zostal zle wykonany technicznie.

zmien go jak najszybciej. kubel powinien chodzic caly czas, aby bakterie nitryfikacyjne mogly zasiedlic cale wypelnienie filtra.

jak sam pisales woda nie krazy przez noc co nie jest dobre

Opublikowano

jezeli kubeł pracuje tylko w dzień to marnujesz tylko prąd,własciwie robi tylko za mechanika.bakterie nie maja zadnych szans na zasiedlenie i przeżycie przy tak długich przerwach w pracy urządzenia. jak tak dalej pójdzie to pojawi cie sie w akwa amoniak i azotyny a wtedy ryby zaczną padać jak muchy.

Opublikowano

Hmm ile kosztuje zrobienie takiego filtra? z 50zł?

Ostatnio przeglądałem portal aukcyjny i już za 100zł można kupić coś małego słabego? albo coś używanego dobrego.Więc sądzę iż nie warto się w to bawić.

Opublikowano

zrobienie czegoś własnymi rękami to nie tylko przelicznik ile to kosztuje - jeżeli nie wiesz o czym piszę spróbuj coś zrobić samemu i wtedy zrozumiesz. Niestety czasami DIY nie wychodzi i mamy z tym problem, ale i awarii ulegają kubełki fabrycznie nowe.

Opublikowano

Ostatnio przeglądałem portal aukcyjny i już za 100zł można kupić coś małego słabego



no wlasnie. a za 100 zl przy odrobinie sprytu mozesz zrobic 10 litrowy kubel DIY z pompa 2000 l/h.

jak widzisz ani to male ani slabe :)

Opublikowano
jezeli kubeł pracuje tylko w dzień to marnujesz tylko prąd,własciwie robi tylko za mechanika.bakterie nie maja zadnych szans na zasiedlenie i przeżycie przy tak długich przerwach w pracy urządzenia. .


akórat w tym przypadku kiedy ma on dużą pojemność wodną [bo on chyba z jakieś beczki lub wiadra jest czy coś podobnego] to i jakieś bakterje sie tam mu zasiedłiły i jakos sobie przezyja ale nie bedzie to na 100% optymalny rozwój i ich działanie bo nie namnoży się ich tyle ile by mogło przy normalnym działaniu a w dodatku jest to taki taniec na linie bo się zdarzy że przerwa dłuższa w funkcjnowaniu się zrobi albo podczas pracy w dzień będzie woda słabiej natleniona i potem wystapi deficyt tlenu i sru ... wszysko szlag trafi, zresztą i teraz nie ma pewnosci czy podczas przerw w pracy nie achodzą w nim procesy gnilne i czy oprócz filtrowania nie zanieczyszcza wody w inny sposób




Jak długo pociągnie mi akwa z tak pracującym z przerwami kubłem :?:


może Ci pociagnąć jeszce trochę jak będziesz miał szczęście ale równie dobrze mozesz mieć katastrofe ekologiczna w akwa w 24 godziny

Opublikowano
zrobienie czegoś własnymi rękami to nie tylko przelicznik ile to kosztuje - jeżeli nie wiesz o czym piszę spróbuj coś zrobić samemu i wtedy zrozumiesz. Niestety czasami DIY nie wychodzi i mamy z tym problem, ale i awarii ulegają kubełki fabrycznie nowe.

Zgodzę się co do własnej roboty....radość z wykonanej roboty bezcenna :D

Próbowałem zrobić samemu też kubełek....lecz po przeanalizowaniu+ i - ...jeśli bym miał kupować wszystko co jest potrzebne do tego filtra se odpuściłem dołożyłem drugie tyle i kupiłem gotowy....



no wlasnie. a za 100 zl przy odrobinie sprytu mozesz zrobic 10 litrowy kubel DIY z pompa 2000 l/h.

jak widzisz ani to male ani slabe :)


Możliwe....lecz jeśli to ma się psuć tak jak koledze to wolę już kupić bądź nowy bądź używany.

Opublikowano

nie polecam budowy czegoś co stoi pod akwa i zostało zbudowane samodzielnie z różnych rzeczy dostępnych w domu... poza sumpem :P




wow łał ja cie

nie wierzę w to co czytam :D

pierwszy Bob Budowniczy KM mówi takie rzeczy :)

a ja dalej mówię że DIY ponad wszystko - liczy się dokładność i pewne umiejętności majsterkowicza, a do sumpa ktorego wymieniasz dodam ostatnio pokazywany na forum filtr FBF, ja mam hydroponikę, mechaniki na narurowch, pewnie jeszcze paru gości się znajdzie co są zadowoleni z różnych pomysłów - np automatycznej podmianki wody itp.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witam, ja od początku krótkiej przygody z cyrkulatorami miałem Eheim stream On 6500+. Najpierw w 300l a później w500l. Regulacja jest uboga ale szczerze mówiąc w niczym mi to nie przeszkadzało. Jeśli wycelujesz nieco bardziej w górę czy w dół to już zmienisz ogólny prąd wody. Obecnie mam w 500l podobnego Eheima 9500+ i jedzie na maksa. Woda pięknie się rusza, żadnej pralki. Ryby oczywiście duże i w ogóle ich to nie rusza. Wycelowany trochę w górę mocno natlenia wodę. Także tafla wody jest u mnie brutalnie poruszona.  Miałem dwa mniejsze tunze i chyba miałem pecha. Jeden wibrował po tygodniu i go oddałem a drugi wytrzymał z pół roku i był bardzo głośny. Też się go pozbyłem.  Ogólnie woda lekko płynie, ryby mają subtelny ruch, kupy wszystkie płyną idealnie do zasysu. Eheimy używam piąty rok jakoś.  Oczywiście jak jest całkowita cisza w salonie, ryby nie chlupia a za oknem nie jedzie Harley Davidson to słychać delikatnie cyrkulator.  Kiedyś w modelu 6500 padł wirnik, tzn był głośny i tuż przed końcem 3 letniej gwarancji dostałem nowy cyrkulator. Oczywiście żeby woda się ruszała kupiłem tanio nowy 9500 i tak został. A 6500 czeka w pudełku. Ryby mówią że wolą 9500 😁  
    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.