Skocz do zawartości

PREFILTR NARUROWY DO KUBEŁKA - PYTANIA.


karold

Rekomendowane odpowiedzi

Demo_user! Witaj na forum! Zastanów się raczej nie nad pompą do ciepłej wody uzytkowej lecz nad zwykłą pompą do centralnego ogrzewania. Pompy do ciepłej wody uzytkowej są wykonane na ogół z brązu lub czegoś co ma w sobie elementy miedzi. Pompy do CO raczej są albo z nierdzewki, albo z żeliwa. Tak przynajmniej mnie informowano w sklepach jak szukałem odpowiedniej pompy dla siebie. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pompy cwu maja atest PZH - wiesz dlaczego? bo nie reagują z wodą w taki sposób jak CO

dziś większość z pomp CWU to pompy z tworzyw stucznych

jednak za pompą CO przemawia nie to że jest lepsza do akwarium, bo uważam że jest wręcz gorsza, a to że jest zdecydowanie tańsza

pompy CWU są dużo dużo droższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może! Szczerze mówiąc odrzuciłem pompy CWU zaraz po tym jak dowiedziałem się, że korpus lub obudowa zawiera miedź, choć były sugestie, że taka pompa może być dobra do akwarium. Nie słyszałem jeszcze wówczas o pompach z tworzyw. A propos atestów PZH - to nie byłbym takim optymistą. Wiele rzeczy ma atest PZH do kontaktu z wodą pitną. Miedziane rury do instalacji w domach pewnie też taki mają, a pomino to raczej nikt w akwarystyce ich nie stosuje z oczywistych względów i to nie tylko dlatego, że to miedź. Kasa to kolejny ważki argument przeciw :D Ale jak dla kogoś nie sprawia to kłopotu to czemu nie :mrgreen: A może ma ktoś u siebie system na pompie CWU ciekawe jak się to sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was panowie , mogli byście mi pomóc w znalezieniu opisu budowy takiego filterka? a co do włókniny owaty czy jak tam ją zwiecie to pochwalę się że mam zakład Tapicerski i dysponują takową z tym że ja stosuje grubość 1cm ale to nie jest problem bo można swobodnie dać 3-4 warstwy ale mam też możliwość sprowadzenia grubszej . Patrzyłem na link do aukcji allegro z owata i porażka! ja płacę za owatę 100 (1cm grubości ) 1,60zł za mb czyli kawałek 100x160 a owata 2cmgr. to koszt 2,5 - 3zł za mb więc jesli macie taka potrzebę to proszę o kontakt, owatę kupuje w balach po 50mb więc cena hurtowa i bez marży ale musimy się wspomagać więc tak też robię a za pomoc w znalezieniu opisu budowy prefiltra będe wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uczcie dziada jak harchać :)

jest pompka o symbolu R2X 20-18 która ma korpus ze stali nierdzewnej. jest trochę droga dla zwykłego śmiertelnika :) ja kupię ją w cenie grundfosa. jeżeli chodzi o mosiądz i podobne stopy które zawierają będę zmuszony użyć systemu wirsbo który kształtki ma z tworzywa PPSU :) system też do tanich nie należy. nienawidzę klejonki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uczcie dziada jak harchać :)

jest pompka o symbolu R2X 20-18 która ma korpus ze stali nierdzewnej. jest trochę droga dla zwykłego śmiertelnika :) ja kupię ją w cenie grundfosa. jeżeli chodzi o mosiądz i podobne stopy które zawierają będę zmuszony użyć systemu wirsbo który kształtki ma z tworzywa PPSU :) system też do tanich nie należy. nienawidzę klejonki :/


hmmm staram się i staram, ale nie wyczytałem... co Ty właściwie budujesz?? :P

i nie będę wredny, jak poproszę Cię o wklejanie następnym razem linków do np systemu "wirsbo", czy "wybranej pompy" - bo tak jak większość w tym dziale wie o czym mówię pisząc pompa UP3000, tak ja bym chętnie pomógł, ale googlowanie za każdym nowym wynalazkiem jest męczące :P (i nie odbierz mnie jako ataku - naprawdę chętnie pomogę)


Olewka:

może to Ci pomoże - nie jest to do końca to o co pytasz, ale zawsze coś - i jest to dokumentacja foto-only - może się kiedyś szarpnę na opis na serwis :wink:

http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?f=25&t=4056&start=15


a btw - panowie - skończyłem moją filtrację :P

"dział DIY" teraz umrze - budujcie coś :P:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wirsbo to stara nazwa systemu uponora Q&E niechce zmieniać fora akwa na forum hydrauliczne :P

Jak by co to mogę zawsze służyć radą na temat połączeń i różnego rodzaju kształtek i przydatnej armatury w akwa. Właśnie przemyślałem to wszystko przymierzam się do zrobienia takiego filtra na rurowego na pompie od C.O 25/60 ale mam zamiar założyć nie jeden filtr a 2 lub 3 wszystko zależne od miejsca w szafce :) jak wybuduję to dam fotki cały opis co z czym i dla czego i w jakiej cenie :)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wziołem sie za montaż prefiltra narurkowego tylko nie bardzo wiem jak ma się wysokość zamontowania do wydajności kubełka . w akwa mam Atmana 203 i kubełek JHW 1400l/h, kubeł stoi tuż pod akwa i zamontowanie prefiltra było by na poziomie dna akwa a dno prefiltra było by około 10 cm poniżej wierzchołka kubła i nie wiem czy tak może być? jeśli nie to mogę prefiltr podnieść do góry bo i tak będzie zabudowany więc wizualnie spoko ale chcę przed montażem doweidzieć jak ma się to technicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wilku napisał(a):

Do tej pory używałem wkładu sznurkowego, dziś zmieniłem na watolinę - może to coś zmieni.


Ja teraz spowrotem testuję wkład sznurkowy, który będę odwijał przy czyszczeniu. Zobaczymy jak długo potrzyma na jednym wkładzie. Moje ryby tak syfią że potrzebowałem troszkę lepszego oczyszczania mechanicznego co skutkuje bardzej krystaliczną wodą w akwa.



Jak informowałem, brałem się za testowanie wkładu sznurkowego z opcją odwijania zabrudzonej długości sznurka. Wkład odwijałem 3 razy i mnie zawiódł. Zaczął na końcu stawiać takie opory że sobie darowałem :?

Moje wnioski:

Jeżeli wkład sznurkowy zastosujemy na mocniejszej pompie to może i pociągnie dość długo z opcją odwijania.

Podczas eksploatacji dostrzegłem że, zabrudzenia docierają dość głęboko we wkład powodując jego zatykanie, co uwidacznia się nie dużym wzrostem przepuszczalności po odwinięciu zabrudzonej części sznurka.

Wróciłem do watoliny (włókniny) i narazie tak pozostanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej @hilux, malowałem emaliami akrylowymi Altaxu z atestem do zabawek, ale przedtem pokryłem piankę zaprawą cementową. Sama pomalowana pianka faktycznie wyglądałaby kijowo, nie mówiąc już o degradacji w wodzie.
    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
    • Witaj Jest to obudowa/korpus Obudowa GW-E-L2 Tutaj masz linki do zestawu jaki kupowałem: https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-l2-p-1390.html https://sklep.osmoza.pl/przewod-czarny-14-gw-14-bk-p-630.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14p14-p-1595.html https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp14gz14-p-1461.html https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-zp14p14-p-1445.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14gz14-p-166.html 2 korpusy oraz mini hyroponikę napędza pompka Hydor PICO Evolution 250
    • Hej @Vrzechu, to zdaje się są obudowy liniowe jak tutaj, pewnie wielu z nas przez tę stronę kupowało korpusy filtrów do budowy ustrojstw do podmianek. 😉
    • Cześć Bastian! ✋ Gdzie zakupiłeś pojemniki na żywicę? Jak to się fachowo nazywa?  
    • Witam Dość dawno mnie nie było ale nie za dużo się działo, no może po za małą zmianą obsady. Placidochromis phenochilus Mdoka  8 szt. wielkość od 4-12 cm Placidochromis phenochilus 1 szt. Tanzania Lupingu 6 cm Labidochromis caeruleus 12 szt. (chyba) wielkość od 4-10 cm Lethrinops sp. GOLD Harbour Island 1+1 wielkość 9-10 cm Nimbochromis venustus 3 szt. wielkość 4-6 cm Placidochromis sp. "Johnstoni Solo" 5 szt. wielkość 4-6 cm Nimbochromis livingstonii  1 szt. wielkość  12-14 cm Jeśli chodzi o ceramikę to w zbiorniku jest: Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 2kg Maxspect Nano-Tech Clear Cube 8szt. Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Block 2szt. Uzupełniłem dwa rodzaje żywicy Purolite A520E oraz PA202 Nowe gąbki oraz włóknina oraz mała zmiana aranżacji VWZA7425.MOV  
    • Cześć. Olek  z Gliwic. Dopiero zakładam akwarium. Zbiornik 375L już kupiony...tyle i aż tyle pozdrawiam 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.