Skocz do zawartości

Wlot i wylot filtra kubełkowego obok filtru wewnętrznego w Juwel Rio 240


rzekson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
Planuję zakupić moje pierwsze akwarium i postawić na murek widoczny na zdjęciu.  Maksymalnie zmieszczę 120cm + wielkość filtra kubełkowego, więc po przejrzeniu zbiorników padło aktualnie na Juwel Rio 240l, ale ten zestaw ma wbudowany filtr wewnętrzny, który zajmuje sporo miejsca.

Jako iż akwarium ma być postawione wzdłuż, estetyczniej by było żeby rurki z filtra kubełkowego nie były ciągnięte po całej długości. 

Stąd pytanie, czy ustawienie wlotu i wylotu z filtra kubełkowego na tej samej ścianie bocznej co filtr wewnętrzny ma sens? Patrząc na zdjęcie ze strony Juwela zastanawiam się czy ma szanse to prawidłowo funkcjonować, bo wydaje się, że będzie dość duży ścisk na tej ścianie.

Kamienie bym ustawił bardziej na środku, ewentualnie dodać jakiś cyrkulator czy inne urządzenie nawet po drugiej stronie akwarium, bo kable trochę lepiej wyglądają niż rurki.

Czy lepiej zrezygnować z Juwela i wybrać jakiś inny zbiornik bez tego wewnętrznego filtru?

 

Dziękuję za każdą poradę. Jeśli temat już był, to przepraszam, ale nie mogłem znaleźć podobnego problemu.

 

Pozdrawiam,

Krystian

8b7cd01e-471f-4a61-a504-8ee377ea52a1.jpeg

download (1).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlot filtra kubełkowego można umieścić w w filtrze Juwela. Filtr Juwela można też zdemontować są instrukcje na naszym forum.

Wszystkie wloty i wyloty mogą być w jednym miejscu ewentualnie może być potrzebny dodatkowy cyrkulator.

Możesz także pokusić się o filtr kasetowy/panelowy na krótszej ścince zbiornika co znacznie poprawi estetykę całości, ograniczy ilość kabli i wyeliminuje węże.

Edytowane przez suricade
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jeśli kubełek miałby stać między ścianą, a szybą zbiornika, będzie wyglądało to podobnie, jak obecnie ta czarna donica - moim zdaniem nieestetycznie. Rób, jak pisał @yaro, wówczas akwarium będzie w większym stopniu spełniało rolę dekoracyjną i rozdzielającą części pomieszczenia.

Jeśli masz możliwości i chęci, bez większego trudu zrobisz moduł filtracyjny na boczną szybę, tę przy ścianie (masa pomysłów opisana tu na forum). Albo zamów gotowy, wykonawca z pewnością zrobi Ci go np. pod kolorystykę kamieni, które wybierzesz.

Powodzenia!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile masz jeszcze miejsca w prawo, bo jeżeli znalazło by się jeszcze kilkadziesiąt cm, to zerwał bym blat, zrobił po prawej niewielką szafkę na kubełek, pociągnął blat po całości i akwarium było by jeszcze dłuższe, wtedy przewiercił bym otwory w dnie w szafce podłączył bym kubeł, estetycznie,  żadnych kabli, włącznie z tymi do sprzętu, ale to już podroży Ci inwestycję, a nie wiem ile chcesz wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, yaro napisał(a):

Nie wiem ile masz jeszcze miejsca w prawo, bo jeżeli znalazło by się jeszcze kilkadziesiąt cm, to zerwał bym blat, zrobił po prawej niewielką szafkę na kubełek, pociągnął blat po całości i akwarium było by jeszcze dłuższe, wtedy przewiercił bym otwory w dnie w szafce podłączył bym kubeł, estetycznie,  żadnych kabli, włącznie z tymi do sprzętu, ale to już podroży Ci inwestycję, a nie wiem ile chcesz wydawać.

Dobry pomysł - albo szafkę zrobić tak czy inaczej, by wydłużyć zbiornik, ale przeznaczyć ją na graty, karmę, itd., a pozostać przy filtracji w module na szybie przy ścianie. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Dzięki bardzo za naprawdę pomocne odpowiedzi!

Niestety po prawej stronie nie mam miejsca, bo jest przejście z kuchni aktualnie na tyle szerokie, że można swodobnie przechodzić. Ale wszystkie podane przez Was rozwiązania dały mi dużo do myślenia i jeszcze przemyślę wszystko na spokojnie przed zakupem zbiornika żeby wybrać najlepsze rozwiązanie.

 

Pozdrawiam Klubowiczów :)

Edytowane przez rzekson
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.