Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Powoli przygotowuje się po 10 latach do postawienia swojego baniaka z pyszczakami. Zbiornik o wymiarach 160x60x60 cm (ok.530 l netto) na początek chciałbym postawić na ,,spokojną" obsadę:

toniowiec - Pseudotropheus acei

skalniak - cos z grupy: Cindongo sauosi, Iodotropheus spregerae, Labidochromis caeruleus (główny gatunek)

grzebacz - ? I tu mam problem, planuje któraś Alunocare ale nie są to ryby małe i tu moje pytanie.

Jakiego Grzebacza/Kopacza polecacie do takiego akwarium ?  postawić na Alunocare czy coś mniejszego ?

Edytowane przez rabczanin
Opublikowano

jabym postawił na aulonocare. nie miej do mnie nic złego, ale jeżeli nie chcesz tak dłużej ryby, to po prostu na początku możesz ją zkarłowacieć (nie wiem jak to odmienić)

 

  • Zmieszany 1
Opublikowano (edytowane)

jak jkupisz ją, gdy będzie miała rozmiar taki jaki chcesz, to wsadź ją do małego akwarium (np.120l) po kilku dniach lub tygodniach wsadź ją do akwarium prawidłowego. nie powinna już więcej rosnąć

Edytowane przez saulos
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
Opublikowano

ja miałek kiedyś pyszczaki yellow. które osiągają do 10 cm długości w 90l akwarium (powinny mieć 160l) i osiągnęły długość o ile się nie mylę około 6-7 cm

z większymi okazami, takimi jak aulonocara powinny być większe różnice wzrostowe

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.