Skocz do zawartości

Wkłady Ceramiczne Eheim 2217 Classic


peteX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czytam forum od kilku miesięcy. Mam akwarium 240l z poprzedniego ogólniaka, skały zakupione. Niedługo planuje start zbiornika. Mam Eheima 2217 z gąbkami. Ma on pracować jako filtr biologiczny. Zamierzam zastosować prefiltr Eheima na wlot który tu polecacie. Jako mechanika, zakupie Aquela 1500. Co do obsady jeszcze nie wiem, myślałem o samych saolusi, jednak dopiero pojadę do Pana z Żor o którym pisaliście na forum, zobaczymy co mi poleci.

1.Ile litrów ceramiki do niego polecacie?

2. Czy stosować gąbki 1-2 szt na dole i 1 na górze

3. Jaka ceramika? Czy AQUEL Bioceramax 600 lub 1200 jest ok?

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, peteX napisał:

Witam,

Czytam forum od kilku miesięcy. Mam akwarium 240l z poprzedniego ogólniaka, skały zakupione. Niedługo planuje start zbiornika. Mam Eheima 2217 z gąbkami. Ma on pracować jako filtr biologiczny. Zamierzam zastosować prefiltr Eheima na wlot który tu polecacie. Jako mechanika, zakupie Aquela 1500. Co do obsady jeszcze nie wiem, myślałem o samych saolusi, jednak dopiero pojadę do Pana z Żor o którym pisaliście na forum, zobaczymy co mi poleci.

1.Ile litrów ceramiki do niego polecacie?

2. Czy stosować gąbki 1-2 szt na dole i 1 na górze

3. Jaka ceramika? Czy AQUEL Bioceramax 600 lub 1200 jest ok?

Z góry dziękuje za pomoc.

Ad.1 moim zdaniem zupełnie wystarczą 3 litry ( lub aż 3 litry bo na ten temat pewnie będą różne zdania), kolejne 3 wypełnisz gąbkami

Ad.2 dwie lub 3 sztuki na dole, z tym że najpierw ( od dołu) rzadkie ( pewnie będą dostarczone z filtrem ), potem jedna bardziej gęsta i ewentualnie wąski pasek włókniny. Na to wszystko ceramika

Ad3. w tej samej cenie jest ceramika Koreańskiej produkcji " Neo media Hard" , dedykowana do "Malawi", o dużo większej powierzchni porów, które będą zasiedlać bakterie. Ceramikę sprawdziłem i z czystym sercem polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to dobrze by było żebyś miał prefiltr. Albo wewnątrz jeśli chcesz moczyć ręce w akwarium, albo dodatkowy mały kubełek np Sunsun HW lub LW 603 w wersji A

Osobiście posiadam troche innego eheima ale pracuje on u mnie w połączeniu z LW 603 A i czyszczę prefiltr raz na 2-3 tygodnie a kubełek mam nieotwirany narazie od prawie 4 miesięcy

Ja bym pchał jak najwięcej ceramiki (tak zrobiłem u siebie) większa powierzchnia filtracji nie zaszkodzi (poza jedynie możliwością obniżenia przepływu ogólnego) a może tylko pomóc w walce z niechcianymi związkami azotu w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim akwa miałem na samych gąbkach jednak to był ogólniak z gupikami, inesa, mieczykami i olbrzymia ilością roślin na ziemi i w zupełności wystarczał. Czysciłem go raptem 2 razy przez 3 lata. Jednak naczytałem się tutaj, że pyszczaki to inny temat. @Sprinciutak jako prefiltr będzie prefiltr eheima. Znalezione obrazy dla zapytania: prefiltr eheim

Zobaczymy jak się będzie to sprawować, ponieważ czytałem tutaj na forum, że podobno w tym modelu się zapowietrza. Coś w tym jest faktycznie bo kiedyś założyłem jakąs gąbke z fan mini i trzeba było Ją płukać co 2 tygodnie, a w filtrze gromadziły się pęcherzyki. 

@tuptastak właśnie myślałem, na samej górze miałem mikrowłóknine eheima z zestawu która ma zabezpieczać pompę. Pytanie jeszcze do Was czy jest sens kupować tą ceramikę z Aquela BIOCERAMAX 1200/1600 czy w zupelności wystacza ceramika z allegro po 7 zł /litr. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ceramikę w kwestii reklamy i opisu fajnie zapowiada się ta ceramika o której wspomniał @tuptas sam mam w planie taką zastosować moim nowym zbiorniku z krewetkami.

Tutaj masz link do tej ceramiki:

https://www.aquario.pl/media-filtracyjne/8666-neo-media-hard-1l-wklad-ceramiczny-podwyzszajacy-ph.html

Jeśli chodzi o prefiltr Eheim to kilka osób z takiego korzysta tu na forum, z tego co pamiętam to chyba nawet gdzieś były testy czyszczenia po równym czasie użytkowania i chyba najoptymalniej było wymieniać co 7 dni w opcji stosowania z watą

Jeśli jeszcze go nie masz to zastanów się jeszcze nad HW/LW bo nie będziesz musiał czyścić tak często to raz, nie będziesz moczył niepotrzebnie rąk w awkarium i stresował ryb to dwa a trzy to zawsze będzie mniej sprzętu w akwarium. Jak to wygląda połączone z Eheimem u mnie przedstawię na poniższym foto:

IMG_20200105_093617.thumb.jpg.dbf05dadd504029857442df661cc6d41.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem, ale może się przydać do AC1500 zamiast gąbki. Jest to dobra opcja ponieważ w szafce mam mnóstwo miejsca. To co posłałeś wygląda ok i cena również super.  3 litry w 240 tej ceramiki to nie przesada? Kubełek ma chyba netto 4,8 litra. 

Kurde natchnąłeś mnie do zmiany węża wylotowego na czarny, :) będzie się zlewać z czarnym tłem ze spienionego PCV

Edytowane przez peteX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Tak. Prawidłowa nazwa to Cyrtocara moorii. Na zdjęciach nie ma żadnej maylandii (obecnie metriaclima), wszystko poza Acei (dwa samce) to non mbuna. Według mnie wszystkie oprócz Fire fisha to różne odmiany A. stuartgranti sam zobacz ile tego jest https://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Aulonocara/Aulonocara stuartgranti/index.html https://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Aulonocara/Aulonocara sp. 'stuartgranti maleri'/index.html Równie dobrze mogą to być krzyżówki, bo Aulonocary bardzo chętnie się krzyżują, a wtedy nie dojdziesz z tym do ładu.
    • Na jednym ze zdjęć dwa samce acei. Samice mają mniej zaostrzone płetwy grzbietowe. Na zdjęciu z Fire Fisch to nie jest Red Red, ma za bardzo szpiczastą łepetynę  Reszta poza acei non mbuna  czyli nie moja bajka i nie podpowiem
    • Witam wszystkich chętnych do pomocy. Zakładam, że dla większości moje zagadki będą oczywiste ale, że wątpliwości są to zapytam tu ekspertów.    Przejąłem akwarium z dojrzałymi pyszczkami a mimo to mam trudności z identyfikacją gatunku. No. Czy żółto płetwę to Acei i to samiec i samica? Granatowe to Stuartgranti i to też samiec i samica czy jeden to Stuartgranti a drugi to hansbaenschi i oba samce? Ten z plamkami to młody delfini? Ostatnie to parka firefish czy zebra red? Wszystkie nie wybarwione to maylandia czy to różnice rybki i jak podrosną to się wybarwia? 
    • No racja Sławek 🫣 Zapomniałem już 🙂 W dodatku pseudotropheus chialosi jest bardzo ładną rybą. Zarówno samice, jak i samce są urokliwe. Ten gatunek też polecam wziąć pod rozwagę koledze @123frytki do swojej wymarzonej obsady.
    • Nigdy nie mów nigdy.😄 Braliśmy kiedyś chailosi. 
    • Brak czasu. Akwarium żyje własnym życiem. Uzupełniam tylko karmnik i ścieram kurze.... Jeden zgon - chyba samiec saulosi - zakładam, że agresja, bo bez zapowiedzi... 20240518_144029.mp4   20240518_144120.mp4   20240518_143922.mp4        
    • Ok. Rozumiem. Ja z kolei od Darka nigdy nie kupiłem ryb. Bo gdy chciałem, to był problem z wysyłką. Teraz wiem, że już się to zmieniło. Bo też wysyła ryby kurierem UPS... Każdy na swoich ulubionych sprzedawców ryb. Ja brałem już ryby od kilku i moim faworytem jest Jacek 
    • Nie wiem czy to temat w tym miejscu, ale trzy przykłady: - miałem rdzawe od Jacka i od Darka, jakość bez porównania i tempo wzrostu, ale to może być oczywiście przypadek - sauolsi te od Jacka to jakieś gizmo, a Darek wolał 10 lat nie sprzedawać zanim znowu nie trafił na jakościowo 'dobre' stado - powiedzmy, że udało się mi poznać układy Darek, Jacek, Adrian z Chełmka. Mam wrażenie, że Jacek byleby nie polecić kogoś innego i nie dać kontaktu do kogoś innego weźmie rybę od kogokolwiek innego byle klient miał wszystko. Dwóch innych panów podejście jest zupełnie inne Darek to też specyficzna osoba. Jego podejście do niektórych gatunków, których oficjalnie nie ma w ofercie, a sprzedaje je na rynki zagraniczne. Jednak co IMO najważniejsze nigdy nie odmówił mi rozmowy czy porady. Można na niego liczyć jeśli chodzi o pomoc, nie ważne czy kupiłeś u niego ryby. To o czymś świadczy, nawet jeśli to jest jego forma marketingu. Oczywiście to jest tylko moje zdanie i moje doświadczenia. Nie mam na celu nikogo oczernić, nie czerpię z tego żadnych korzyści, a jako wolny człowiek uważam, że mam prawo do swojej opinii. 
    • @ziemniak rozwiń proszę dlaczego innych ryb od Pana Jacka już byś nie wziął? Ja teraz 100% obsady mam od Jacka i jestem zadowolony. W dodatku powiem, że p. Jacek to prawdziwy fachowiec i też nie jest " wciskaczem" aby tylko sprzedać. Kupiłem od niego wczoraj stado pewnych ryb. Ustalimy cenę na 400zł, po pół godzinie Jacek zadzwonił - przepraszam pomyliłem się 330zł. I to są hodowcy - mający pasję.
    • Ja mam crabro od Jacka z Żor. Jestem zadowolony, ale chyba innych ryb od niego bym nie wziął. Resztę ryb mam od Darka z Żor. Darek ma więcej gatunków w ofercie niż na stronie. Warto też z nim skonsultować obsadę już na miejscu. Absolutnie nie jest to człowiek, który będzie wciskał. Podejdzie indywidualnie i będzie studził zapędy. W ofercie ma świetne kropki typu: Maylandia estherae OB Minos Reef lub kulfony. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.