Skocz do zawartości

Start akwarium


Damian27

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym proponował EHEIM PROFESSIONEL 4+ 600 2275 FILTR ZEWN.240-600l o wydajności 1250 l/h

PREFILTR HW-603A zewnętrzny kubełkowy 2,7L SUNSUN

OBSERWUJ

Aqua Nova NWM 13000 / Jebao / Jecod RW-15 Falownik i na tym kończy się mój budżet na założenie akwarium 

Edytowane przez Damian27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sprinciu napisał:

2. bark sterownika

Do czego ten sterownik ma służyć??

11 minut temu, Sprinciu napisał:

Licz 2x prefiltr do Eheim 2080 bo ma 2 zasysy,

Nie wiem czy zauważyłeś, że kolega napisał, że ma 1200 budżetu

Edytowane przez Slawek-meszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damian27postawił bym na coś co zwą kasieciakiem. Choć jest to całkiem podobna filtracja jaką posiadam. Moja filtracja jest oparta na filtrze Hamburg. Jest to prostota wykonania a efekt oczekiwany. Nie wiem ja się zapatrujesz aby to było w środku akawa. Ja mam pudełko do tego zrobione z czarnego PCV i tło z czarnego PCV i wcale nie rzuca się w oczy.

Widzę, że też liczysz koszty bo pisałeś o wodzie czyli podmianach. Taki filtr jak kaseciak czy hamburg to tak naprawdę duża oszczędność co do watów. U mnie tj na poziomie 36W cała filtracja.

Nie wiemy tak naprawdę czego oczekujesz. Może coś napisz czy to mają być kubełki czy .....

Mając taki budżet 12000 zł to chyba wszstko by rozwiązało, już nawet z rybami a to nie będzie także tanie.😀

Edytowane przez Slawek-meszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Damian27 napisał:

 

OBSERWUJ

Aqua Nova NWM 13000 / Jebao / Jecod RW-15 Falownik i na tym kończy się mój budżet na założenie akwarium 

 

Wydajesz prawie 400 zł a naprawdę sterowanie jest zbędne. Lepiej kup lepszy filtr bo ten Sun Sun ma tylko 1250 l/h co nadaje do do 300l jak do zapełnisz i założysz prefiltr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slawek-meszek Napisałem wcześniej o Eheim 2080, a kolega potem napisał o Eheim 2275 na co powiedziałem że to za mało i że jeśli Eheim to musi być 2080 + 2x HW/LW

Jeśli chodzi o sterownik to po to aby nie pompował na pełnej mocy. Ja mam Jebao SOW-8 i działa na 40% w dzień, 10% w nocy i 100% przez 1h przed czyszczeniem filtrów. Do tego dzięki temu że jest to sterownik a nie ręczne ustawianie posiada on również czujnik zmierzchu dzięki czemu nie muszę się fatygować i pamiętać aby zmniejszać moc na noc, podobnie jak z oświetleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.