Skocz do zawartości

Start akwarium


Damian27

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Damian27 napisał:

Źle się zrozumieliśmy @Mrózbudżet 5000 tys zł chce przeznaczyć na akwarium pokrywę z oświetleniem i szafkę + cała filtracja a kamienie nie wliczają się w ten budżet.

Spoko 😉 Po prostu tak zrozumiałem i od razu pisałem żebyś przypadkiem nie zrobił błędu - od tego jest to forum żeby sobie pomagać 😉 Widziałem już w Malawi kamienie za kilka stów nadające się do morszczaka i posadzenia na nich ukwiałów 😋

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Damian27 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie do wszystkich czy 1200 zł wystarczy na filtrację mechaniczną i biologiczną ?

Patrząc tak po internecie zauważyłem że wszedł na rynek nowy filtr Aquael ultramax 2000 z prefiltrem  czy ktoś ma taki filtr i może wyrazić o nim opinię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Eheim to model proffesionel 3 2080 + do tego proponuje 2 prefiltry LW 603, i nie zależnie od tego który filtr kupisz jeszcze falownik np Jebao SOW-8 o wydajności do 8000l/h

Oczywiście Eheim jest dużo droższy, ale po pierwsze w zestawie masz Eheimowskie dobrze złoża filtracyjne do filtracji biologicznej, a do tego wykonanie Eheima jest na najwyższym poziomie, i tu nawet JBL zostaje w tyle o pozostałych nie wspominając. Np Aquael o którego pytasz jest naprawde słabo wykonany.

@Bartek_De Nic nie stoi na przeszkodzie żeby w jednej z szyb nakrywkowych uciąć narożnik i tamtędy wpuścić okablowanie i rurki które dalej będą szły z tyłu akwarium tak jak w przypadku przepustów.

Edytowane przez Sprinciu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.