Skocz do zawartości

[120x40x50] Na żołto i na niebiesko - no prawie :)


Xime

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, bakus_44 napisał:

Fajnie, że Ci się jeszcze samice msobo nie wytłukły :)

Gdybyś mnie nie poratował dodatkowymi samicami w odpowiednim momencie, to pewnie by skończyła się już moja przygoda z tym gatunkiem, także czuj się ojcem chrzestnym aktualnego stanu :).

Szczerze, to boję się odławiać już jakąkolwiek samicę, bo to się je z nowymi bardziej zaciekłymi walkami o hierarchię.

Samiec też robi dobrą robotę, ten akurat nie jest wariat i z rozwagą rozgania batalie pań, zanim wejdą w bardziej "krwawą" fazę, nie mecząc ich - nawet podczas tarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, egon44 napisał:

Czym oświetlasz zbiornik? 

Dalej masz moduły Led 9000k? 

Cały czas świecę Fluval Power 18000K, 24W z odbłyśnikiem.

Nie używałem ledów na dłuższą metę, żadne kombinacje białych nie przekonały mnie, a w RGB ani mixy Power Led z driverami jeszcze się nie bawiłem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć,

być może będzie to ostatni wpis kronikarski dla potomnych, bo mieszkanko wciąż się kurczy, a nie zanosi się na razie na większe i zostanie na moje hobby max 50x50 cm ... Prawdopodobnie już widzieliście wcześniej ogłoszenia sprzedażowe, także parę fotek, mimo braku czasu, chcąc - nie chcąc, udało się cyknąć.

Co tu dużo gadać, baniak w końcu przeżywa chyba swój najlepszy czas, wszystko dotarte i cieszy oko w aktualnej konfiguracji - strach ingerować. Lekko ponad pół roczna zielenina robi już konkretną robotę. Po miesiącu bez czyszczenia gąbek w narurowcu NO3 nie dochodzi nawet do 20. Po czyszczeniu utrzymuje się 2 tyg na poziomie około 10. O żółtych przebarwieniach i jakichkolwiek "smrodkach" przy połowie pokrywy siatkowej na lato już dawno zapomniałem, jak i o używaniu purolite, absorberów po4 czy nawet węgla również.

Szkoda się z tym wszystkim rozstawać, ale są rzeczy ważne i ważniejsze. Może przyszły właściciel jeszcze będzie miał parę lat z tego widoku radość :).

Poniżej kilka fotek oddających aktualny stan:

Mroczne klimaty : T5 24W bez odbłyśnika:

DSC_0049_5M.thumb.jpg.4b65000c6590568271a095315cf944c0.jpg

DSC_0064_5m.thumb.jpg.f4a77b0422a3ad3eec58e9e5f86b3d49.jpg

DSC_0063_5M.thumb.jpg.eb463cb8e8068c8a40ca1d9de1e7e75d.jpg

I szaleństwo odpaliłem stare 2x T8 30W i T5 24w z odbłyśnikiem - Ryby po prostu eksplodują kolorem, ale czy reszta wygląda równie atrakcyjnie ? Hmmm ..... kwestia gustu.

2x30W_and_24W.thumb.jpg.a20e46de2458159ac8d3a42d5000ad77.jpg

No i na deser kwietnik nad baniakiem:

IMAG1310.thumb.jpg.ba14c69dfda413d1a6beb376c7074492.jpg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.