Skocz do zawartości

Dieta małych Chindongo Saulosi (ok.2-4cm)


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie,

Wiem, że tematów jak karmić swoje ryby na forum jest mega dużo, ale tym razem chciałem was spytać o powiedzmy spersonalizowaną dietę w moim wypadku. Rybki są jeszcze małe i mają średnio ok. 3cm ale zdarzają się mniejsze i ciut większe. Jest ich 21 teraz.

Moje pytanie jest odnośnie karmienia pokarmami, które mam na stanie tj. 

Bardzo drobne granulki:

  • Naturefood Premium Cichlid Plant-S (roślinny)
  • Naturefood Premium Cichlid-S (mięsny)
  • Naturefood Premium Color plus-S (wybarwiający)

(w tych pokarmach na etykiecie jest napisane, żeby dawać połowę dawki w porównaniu do innych pokarmów zatem zapewne są bardzo pożywne)

Płatki:

  • HsAqua (OSI) Cichlid Flakes (płatki)
  • HsAqua (OSI) Spirulina Flakes (płatki)

Tabsy:

  • chyba spirulina w tabsach przyklejanych na szybę, dostałem w prezencie od hodowcy

 

Pytanie brzmi jak rozdzielić te pokarmy i czy wszystkie się nadają. Jeśli tak to najważniejsze pytanie chyba: ile tego na raz i ile razy dziennie? Bo totalnie nie mam wyczucia ile to jest za dużo.

Dla przykładu tutaj fotki ile mniej więcej sypię im granulek i płatków przy jednym karmieniu. I robię tak 2 razy na dzień, ale po rybach oczywiście widać jakby były nienajedzone i wiecznie czekały na pokarm. Tabsa dam z raz na tydzień tak ćwiartkę tej tabletki i jedzą to dobrych parę minut.

IMG_2631.thumb.JPG.73eb2564e4c5b84d9a37786f43fa0336.JPG

IMG_8295.thumb.JPG.b45de540c9a5daff3a3aafa595160bf1.JPG

 

Czekam na wasze opinie  😁

Opublikowano

Witaj!

Pokarmy które posiadasz jak najbardziej nadają się dla saulosi które posiadasz.

Również nimi karmiłem swoje saulosi jak były młode.

Co do samego dawkowania,to trudno po zdjęciu ocenić czy dawka pokarmu granulowanego jest ok,ale ja robiłem tak że w trzy palce brałem pokarm i sypałem go po długości zbiornika,tak aby wszystkie ryby coś skubnęły.Sypiąc go w jedno miejsce szybsze,silniejsze ryby skubną więcej,a słabsze mogą nic nie skubnąć.Jeśli ryby zjadły pokarm w przeciągu kilkunastu sekund to podawałem jeszcze jedną dawkę,ale o połowę mniejszą niż poprzednią.I to wszystko :) 

Młode ryby sugerowałbym karmić 2-3 razy dziennie.

Pokarmy płatkowane podawałbym wieczorem.

Pokarmy granulowane rano i w południe.

Masz jeszcze jakieś pytania,to śmiało pytaj a postaram się pomóc :) 

  • Dziękuję 1
Opublikowano

@blindman pokarmy masz bardzo dobre i już dostałeś wskazówki jak je podawać i jak dobrać odpowiednią ilość pokarmu.

Nie zgodzę się tylko z tym żeby pokarmy płatkowane podawać wieczorem a granulowane rano i w południe, gdyż nie ma to znaczenia.

Istotne jest to żeby pokarmy mięsne jako łatwiej strawne podawać wieczorem a roślinne w ciągu dnia ale jak dasz roślinny wieczorem to też nic się nie dzieje.

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej @Vrzechu, gąbka niebieska ma moim zdaniem lepsze właściwości obserwowania stopnia zabrudzenia, i tyle. 😉 Czasami jest przecież tak, że sprzedawca pisze, że nie ma koloru niebieskiego, a jest czarny lub na odwrót. Na chłopski rozum nie ma to znaczenia, ale może się mylę. 🤔
    • Cześć wszystkim ✋ Natknąłem się już parę razy na opinię, że gąbka filtracyjna do akwarium powinna być niebieska bo ma niby lepsze właściwości filtrujące niż gąbka czarna. Wydają mi się te opinie bez sensu biorąc pod uwagę, że jak kupuję gąbkę powiedzmy PPI 30 czy to niebieską czy czarną to za filtrację odpowiada właśnie jej gradacja. Wolę się jednak upewnić czy tylko mi te opinie wydają się nielogiczne czy faktycznie lepiej kupić gąbkę niebieską. 
    • Witam,  Niestety chyba jedna z moich 10 Saulosi ma Bloat (reszta rybek zachowuje się normalnie).  Zamówiłem leki ale cały czas czekam na dostawę.  Rybka już spuchła i leży na boku (czasem pływa jak ją któraś ryba zaczepi) ... czy powinienem ja wyciągnąć z akwarium? (Jutro kurier przywiezie leki). Nie wiem czy nie jest już za późno. 
    • Dzięki, ale do dawnej formy już raczej nie wrócę. W piątek byłem prywatnie na badaniach na alergeny, i za miesiąc mają być wyniki. To się okażę co z otoczenia mnie uczula. 
    • No i świetnie, oby każdy akwarysta miał takie wsparcie najbliższych. 😂 Jeśli ktoś z rodziny ma długie ręce, to nawet nie myśl o wysokości zbiornika 60 cm, tylko od razu 70. 😀
    • W sumie to mnie długo namawiać nie trzeba było, rodziny też bo się okazało że zawsze chcieli moi rodzice mieć większe akwarium . Tapatalkowane.
    • To w takiej sytuacji tym bardziej będziemy namawiać na duże akwarium. 😜 Tym bardziej, że będzie to również rodzinne zaangażowanie, z tego co Kolega pisze. 
    • Znaczy, (mogłem w sumie to powiedzieć od razu) jakiś już baniak z "malawi" jest, tyle że bardzo mały (100l) więc jedynie saulosi w nim pływa (zresztą już jedna samica ma narybek). Jakieś doświadczenie jest, co prawda bardziej ojca niż moje, ale wiem że w razie co to mnie nakieruje. Mam tak samo zamiar kupić książkę od Tan-Mal'a, więc też się nią pewnie doedukuje chociaż trochę. Czytałem do tej pory książkę "Back to Nature: Guide to Malawi cichlids", co prawda książka już trochę lat ma ale podstawy się raczej nie zmieniają. Też fakt faktem kto powiedział że nie mogę mieć 3 akwarii, w tym jednego u siebie (chociaż musiałbym się nakombinować aby znaleźć na nie miejsce). Tapatalkowane.
    • Do 240l trzech gatunków bym nie pchał, ale to samo mi przyszło do głowy - pierwszy baniak (w tym taki po długiej przerwie) jest zawsze poligonem doświadczalnym. Zasady biologii w środku się nie zmieniają, więc przynajmniej ryby nie płacą życiem za eksperymenty ogarniętego akwarysty, ale technika i kreatywność idą do przodu jak głupie. Przykład: tło. Osiem lat temu wypalałem acetonem styropian do pomalowania plakatówkami i wsadzenia za szkło żeby było wrażenie głębii, pięć lat temu robiłem tło z czarnego spienionego pvc, a dzisiaj praktycznie każdy ma wewnętrzne strukturalne.  Na miejscu kolegi @Radiowski kupiłbym przechodzone 240 350l (tylko kilka centrymetrów różnicy w rozmiarze, a spora w litrażu) i zaczął od niego we własnym pokoju, a w międzyczasie zbierał finans i doświadczenie na coś co będzie gniotło jajca w salonie.  
    • Poprawione. W sumie to sam mogłeś zmienić. Edytując pierwszy post, autor ma możliwość zmiany tytułu, ale trzeba to zrobić w ciągu 24 godzin od publikacji, potem już tylko moderator.
  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.