Skocz do zawartości

Start po raz trzeci


Jeb_us

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Jeb_us napisał:

i przymocuje do wzmocnienia ewentualnie jakoś jeszcze punktowo na środku

Jak masz możliwość to nie montuj na sztywno klejem kaseciaka do wzmocnia i do szyby. Czasem będziesz musiał coś wyjąć ze środka, ułożyć, wyczyścić. Lepiej celować w konstrukcję którą będziesz mógł w całości odmontować od akwarium w celu wykonania prac serwisowych. To ułatwia życie :)

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może z innej beczki - jak taki ładny zabudowany, to może go dociążyć kamieniami, czy czymś od spodu, żeby stabilnie stał i wtedy nie będzie trzeba go tak mocno mocować. Pierwotnie myślałem, że takie cudo może nawet na środku akwa stać na upartego.

Można też na silikon wkleić na szybę jakieś uchwyty/opaski, do których potem będziesz mogł sobie montować i demontować ten filtr, a nawet zatopić w silikonie nierdzewne nakrętki w kilku punktach i przykręcić filtr. Silikon sam w sobie zamortyzuje drgania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Falcowski napisał:

A może z innej beczki - jak taki ładny zabudowany, to może go dociążyć kamieniami, czy czymś od spodu, żeby stabilnie stał i wtedy nie będzie trzeba go tak mocno mocować. Pierwotnie myślałem, że takie cudo może nawet na środku akwa stać na uparteg

Co do położenia go żeby stał na podłożu problem jest że musi mieć prześwit by zasysał wodę. Co do silikonu to jest ostateczność . 

Teraz dociążenie go kamieniami rozważałem podczas wykonywania , i stwierdziłem że masa kaseciaka z tłem i pompka powinna być odpowiednia przy użyciu właśnie magnesów bądź przyssawek , dodatkowym zabezpieczeniem jest właśnie punktowe przyklejenie na środku soudal fix all 

Tak ja to widze , jeszcze co do dociążania to myślałem żeby porostu włożyć kamienie od środka tła do kaseciaka  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak Andrzeju to są właśnie te , a mocne pierońsko ;) , w sumie tak jak napisałem wyżej przygotuje obydwie opcje i zobaczymy co trzyma ale myślę że magnesy dadzą rade. Te bez dumy to neodymowe również i przyznam że gumowe do środka a te z dziurka na zewnątrz.

Pomiędzy szkło, a magnes zewnętrzny pójdzie 3 mm spienione PVC które zostało z budowy kaseciaka sprawdziłem jak działa na 9 mam prawie nie traci na mocy w moim odczuciu 🤔

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz już wszystko przygotowane , pocięte trzeba przykleić do tyłu myślę że magnesy wygrają są naprawdę mocne prze stół co ma blat 2cm potrafi dalej mocno przyciągać , 

Ale przykleje również przyczepy dla przyssawek , w razie ...

Dodatkowo w zbiorniku wylądowały 3 bryły lawy by zaszczepić biologię 

Kolejna rzecz która miała miejsce to zamówiłem 2 gatunki już mianowicie 

WF Melanohromis dialeptos masinje 2/4 i 10x pseudotropheus elegans itungi QGB (quality German breed) beda dostarczone na początku czerwca ;)

IMG_20190615_132051.thumb.jpg.3bf97f95310e81097a7bcbabd5eb998d.jpgIMG_20190615_131909.thumb.jpg.e3de1784a862d17f8215abb8c31ebcb8.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jeb_us napisał:

ale stawiam na magsy 

ja też. Tym bardziej ,że przyssawki co jakiś czas będą do wymiany ze względu na utratę ich właściwości.  Na oko te magnesy wydają się małe. Ale ich siła zależy od ich parametrów,.

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.