Skocz do zawartości

Start akwarium mleczna woda


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

tak to wygląda za pomocą filtra wewnętrznego 

ale tak czy siak widzę żę woda nie jest idealnie klarowna i problemem może być faktycznie późniejsze wpuszczenie ryb dno jest dość delikatne i mimo iż płukałem piasek zrobiłem to trochę niedbale ... liczę na to że z czasem też dno lekko się zamuli zwiąże i wewnętrzny filtr nie będzie miał tyle pracy co teraz musiał wykonać różnica na zdjęciach po 24h

 

IMG_4443.JPG

IMG_4444.JPG

IMG_4445.JPG

IMG_4448.JPG

  • Lubię to 1
Opublikowano (edytowane)

No poprawa jest :) 

Dobrze widzę że w puszce Aquaela masz watę?

Daj sobie tego mechanika niżej,tak aby gąbka była gdzieś 3-4 cm nad piaskiem.

Edytowane przez egon44
Opublikowano

watolinę gdzieś tam miałem pół worka na strychu :) dzięki za sugestię jutro tak zrobię jeszcze gdzieś wyczytałem że odnośnie tego piachu bo faktycznie jak go gdzieś zruszam to znów lekka mgiełka się pojawia to tez myślę aby jutro przemiąchać wszystko ponownie wymienić watolinę na nową i puścić znów filtrację. Ewentualnie jeszcze myślę że może po wypłacie wymienię gąbeczkę wraz z tym zbiornikiem na coś innego np to 

https://allegro.pl/aquael-filtr-wstepny-prefiltr-tuba-f-100-gąbka-i7224497855.html albo coś podobnego z eheima  https://allegro.pl/oferta/eheim-prefilter-filtr-wstepny-prefiltr-4004320-7721741098 chociaż nie wiem w czym się one by mogły różnić.

@egon44 a co masz na myśli jeśli chodzi o start na WA że mogę mieć problemy ? 

Opublikowano
32 minuty temu, Ertos napisał:

liczę na to że z czasem też dno lekko się zamuli zwiąże i wewnętrzny filtr nie będzie miał tyle pracy co teraz musiał wykonać

Na to nie licz, raczej przygotuj się na to, że codziennie będziesz miał inaczej ukształtowane dno:P

 

12 minut temu, Ertos napisał:

myślę aby jutro przemiąchać wszystko ponownie wymienić watolinę na nową i puścić znów filtrację.

filtrów nie wyłączaj, muszą chodzić 24h

  • Lubię to 1
Opublikowano

Według mnie @AndrzejGłuszycama rację. Zrób to raz a porządnie. Wężykiem spuszczaj piach i plucz go tyle czasu aż woda będzie klar. Wszelkie niedbalstwo i robienie na wariata właśnie tak się kończy. Miałem podobną sytuację więc wiem co mówię. Jeżeli jednak pójdziesz w filtrację to pamiętaj że bez podmian ani rusz. Rób je codziennie (nie startuj cyklu) i codziennie zmiana waty. Jak wystartujesz cykl to już tylko czas, czas i też się wyklaruje.

Opublikowano

@Bartek_De filtra zewnętrznego nie wyłącze jedynie ten wewnętrzny zobaczę stan watoliny i wymienię na kolejną porcje. 

 

Co do tego cholernego piasku to gdzieś na necie czytałem że ktoś miał podobny problem tylko że nie znajdę teraz tego linka historia zakończyła się w ten sposób że wsypał piasek w ogóle bez płukania mleko muł 3-4 dni i za każdym razem jak ruszał dno znów mleko w sumie tak jak i u mnie lecz ja płukałem z grubsza no i w sumie problem u tego jegomościa rozwiązał się sam po 2 miesiącach bez ingerencji lecz wspominał że jakby trochę dnem ruszał to by ten proces był szybszy oczywiście bez rybek. Piasku nie będę wyciągał trochę za dużo roboty, spróbuję tego sposobu jak tamten jegomość gdzieś na internecie opiszę tutaj operację jakie przeprowadzałem i ich efekt po 2 tyg bo za tyle myślę że zbiornik dojrzeje dla rybek a wtedy już koniec miąchania :)

 

@egon44 właśnie ten eheim jest naprawdę fajnie rozwiązany i jednak na niego się skuszę :)

  • Lubię to 1
Opublikowano

Zrób jak radzą @AndrzejGłuszyca i @Jerry_jerry zajmie Ci to góra jeden dzień i będziesz miał święty spokój w akwarystyce nie ma miejsca na bylejakość. Będziesz machał dnem i zmieniał watę w nieskończoność, a to czego nie wyłapie filtr osiądzie na kamieniach i będzie to nie ciekawie wyglądać i co wtedy zrobisz? Będziesz wyciągał i płukał kamienie? Bez sensu:confused:

Opublikowano (edytowane)

@Bartek_De pewnie w tym co radzą koledzy leżałoby rozwiązanie tej mętnej wody ale też chciałbym sprawdzić coś innego być może te rozwiązanie które chcę spróbować przy tym wewnętrznym mechaniku będzie dawało też dobry efekt bo w sumie czy był ktoś tutaj na forum kto próbował takiego podejścia do mętnej mlecznej wody ? jeśli przez dzień filtracji ten mały filterek doprowadził z moim odczuciu 2/10 do 8/10 to warto sprawdzić jak będzie wyglądała sprawa po paru dniach systematycznych mieszań dna + czyszczenie filterka co 2-3 dni , ryb jeszcze nie mam zbiornik jest w fazie kiełkowania jeśli nie będzie widać efektów np że za każdym razem z zamieszaniem woda będzie bardzo mętna to wtedy wyciągnę ten piach.

Przed chwilą właśnie wymieniałem watolinę i ją przepłukałem w wiaderku muł który zebrał był dość okazały może z pół łyżeczki pyłu  ... Zamieszałem zbiornik i nadal obecnie jest przezroczysty ale oceniłbym go na 5/10 filtr puszczony dodam na wieczór zdjęcie jak będzie ciemno dokładnie po 23 aby było z parę godzin filtracji :) 

Edytowane przez Ertos

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.