Skocz do zawartości

Zbyt wolny wzrost ryb.


Xime

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuję wszystkim za cenne rady.

Korzystając z okazji, że są podane w temacie wszystkie parametry, chciałem podpytać jeszcze czy mieliście przypadki u siebie tzw "pazernej ryby" nie znającej umiaru . 1 demasoni potrafi napchać się tak, że wygląda jak taka mała "rozdymka" - czasem mniej czasem więcej. Najciekawsze jest to, że nawet jak przesadzi to je dalej glony i kopie w dnie. Braku apetytu nigdy u niej nie zaobserwowałem, ciągnących odchodów również. Nawet po zaniechaniu 1 tylko karmienia wraca do swoich normalnych rozmiarów. Czy taka ryba jest "niebezpieczna" dla otoczenia, bo może w końcu złapać bloat, pozarażać inne i powinienem ją odłowić, a może niech sobie żyje i się obżera jak dotychczas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pazerne ryby zdarzają się bardzo często w obsadzie. Jeśli są karmione granulkami, to bardzo łatwo mogą przesadzić i kończy się to wtedy problemami, a w najgorszym przypadku śmiercią. W tym przypadku rozwiązaniem jest podawanie karmy tak, aby ograniczyć trochę jedzenie tego demasoni. Podam może przykład z własnego doświadczenia:

W moim zbiornuku pływają młode Melanochromis chipokae, które są bardzo żarłoczne i dorosłe lepidiadaptesy, które zresztą też, ale potrzebują dużo więcej karmy niż ta młodzież. Gdybym karmił ryby w takiej ilości, aby te duże lepidiadaptesy sobie pojadły do porządku, to skończyło by się to katastrofą dla tych młodych. Karmię tak, aby te młode wyglądały w sam raz, a duże Melanochromisy i inne niejadki dokarmiam z ręki. 

Możesz sam znaleźć jakiś inny, skuteczny sposób, jeśli ten mój wydaje się być niezbyt trafiony. 

Bloatem się nie przejmuj. Jeśli się pewnego dnia za bardzo spasie, to źle skończy, ale nie wpłynie to na resztę ryb. Na bloat ma wpływ wiele innych czynników. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj im żyć , dużo nas łączy , oprócz obsady ( mam socolofi , rdzawe i yellow ) też mam 240 , ryby ( 31 sztuk ) z fish magic kupione w marcu 2017 , na tą chwilę 26 sztuk , przez 8 miesięcy karmione pokarmem z fish magic 2 razy dziennie ( nie przekarmiam ) od początku roku urozmaiciłem trochę pokarm , dodałem tropikala i HS aqua ( OSI ) oraz mięsny O.S.I. HS Aqua Cichlid pellets daje to raz w tygodniu , ryby rosną wg. mnie wolno i nie równo , ale są piękne i zdrowe , a to najważniejsze , masz fajne akwarium i ryby , ciesz się tym :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.