Skocz do zawartości

Woda w 450l


cyganeczka

Rekomendowane odpowiedzi

Może gadam głupoty i niech mnie ktoś poprawi ale jak dla mnie 80 litrów z 450 przy azotanach 50 to dosyć mało. To niecałe 20 procent. Idąc dalej to o 20 procent zbiłaś azotany czyli do 40 a jeżeli na dzień dzisiejszy masz poziom 12,5 to według mnie super i tylko się cieszyć, że jeszcze żywica się nie zapchała.
Poczekaj parę dni i sama zobaczysz do ilu spadnie i jak długo stały poziom będzie Ci się utrzymywać.

Tak. 20% zrobiłam tak mi podpowiedziano. 450 to brutto. Wiec tyle zrobiłam tylko 80. Może powinnam znów podmienić trochę ? Ale jeśli w kranie mam No3-20. To tylko przez ustrojstwo. Pytanie tylko kiedy zrobić podmiankę? Wczoraj korzystając z tego przepłukalam gąbki w wodzie z akwarium.
Wiec może powinnam poczekać do soboty chociaż ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cyganeczka napisał:

450 to brutto. Ale jeśli w kranie mam No3-20.

Fakt, że 450 to brutto. Nie wiem ile masz w rzeczywistości ale z liczeniem wszystkiego na 450 litrów to mój błąd. Przepraszam. Według mnie nawet jak w kranie masz 20 a w akwarium 50 to lepiej podmienić wodą lepszą więcej niż mniej i zostawić wszystko żywicy. No nic. Na razie nic nie ruszaj tylko poczekaj tak jak pisałem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to z fotki wynika, że stężenie NO3 masz na poziomie 12,5 mg/l, a to jest bardzo dobry wynik. Klarowność wody w porównaniu do poprzedniego zdjęcia również się wyraźnie poprawiła, a zatem Purolite działa.

Każdy akwarysta może stawiać przed sobą określone cele, ale moim skromnym zdaniem akwarystyka nie polega na biciu rekordów w zbijaniu NO3. Pamiętaj o współczynniku Redfielda i o tym, że gdy zbijasz na maksa poziom azotanów mogą się pojawić problemy z cyjanobakteriami. Tak z ciekawości, czy mierzysz PO4 ?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to z fotki wynika, że stężenie NO3 masz na poziomie 12,5 mg/l, a to jest bardzo dobry wynik. Klarowność wody w porównaniu do poprzedniego zdjęcia również się wyraźnie poprawiła, a zatem Purolite działa.
Każdy akwarysta może stawiać przed sobą określone cele, ale moim skromnym zdaniem akwarystyka nie polega na biciu rekordów w zbijaniu NO3. Pamiętaj o współczynniku Redfielda i o tym, że gdy zbijasz na maksa poziom azotanów mogą się pojawić problemy z cyjanobakteriami. Tak z ciekawości, czy mierzysz PO4 ?
 

Nie robię nic na sile. Czytałam, ze innym spada w ciągu 4 godzin. Dlatego albo duże stężenie No3 wpłynęło na mój wynik albo złe zrobiłam. Oczywiście, ze się cieszę , ze maleje. Czytałam o no4 i sinicach.
Nie miałam testu ale jadę kupić akurat z innymi brakującymi zlaczkami do ustrojstwa.
Może przeoczyłam ten test albo nie było wcześniej. Ale nie ma problemu. W razie drastycznego spadku to wodę w kranie mam20 No3.
Dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że przed odpaleniem Purolite w filtrze nie sprawdziłaś stężenia NO3 w wodzie akwariowej bo miałabyś punkt odniesienia, ale jeśli poprzednio wykonany test wykazał, że stężenie NO3 w wodzie akwariowej kolorem odpowiada 50 mg/l, a w kranie masz NO3 na poziomie 20 mg/l, to dzisiejszy pomiar potwierdza działanie Purolite. Zbijanie NO3 do jednocyfrowych wartości obarczone jest ryzykiem i na Twoim cieszyłbym się z takiego wyniku jak masz i jeśli NO3 nie będzie się podnosiło to na pewno ryby będą szczęśliwe. Test na stężenie PO4 od czasu do czasu też warto wykonać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że przed odpaleniem Purolite w filtrze nie sprawdziłaś stężenia NO3 w wodzie akwariowej bo miałabyś punkt odniesienia, ale jeśli poprzednio wykonany test wykazał, że stężenie NO3 w wodzie akwariowej kolorem odpowiada 50 mg/l, a w kranie masz NO3 na poziomie 20 mg/l, to dzisiejszy pomiar potwierdza działanie Purolite. Zbijanie NO3 do jednocyfrowych wartości obarczone jest ryzykiem i na Twoim cieszyłbym się z takiego wyniku jak masz i jeśli NO3 nie będzie się podnosiło to na pewno ryby będą szczęśliwe. Test na stężenie PO4 od czasu do czasu też warto wykonać.

Myślałam, ze testu sprzed 2-3 dni nie muszę powtarzać jak zrobiłam podmianę. Ale na pewno wahał się w tych granicach.

Czy mam dodać jeszcze microbe lift Aqua balans? Czy nie potrzeba już tych bakterii? A jeśli producent zaleca co tydzień ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cyganeczka napisał:

Czy mam dodać jeszcze microbe lift Aqua balans? Czy nie potrzeba już tych bakterii? A jeśli producent zaleca co tydzień ?

Wprawdzie nie przebrnąłem przez 17 stron tego wątku, ale na podstawie kilku ostatnich stron wpisów wnioskuję, że Twoją intencją jest zbicie stężenia NO3. Zakładam, że nie masz problemów z NH3/NH4 oraz NO2, a zatem  proces intryfikacji przebiega właściwie. W tej sytuacji daruj sobie jakiekolwiek specyfiki. Co najwyżej możesz zaaplikować węgiel, ale oczywiście sobie a nie do akwarium - tak profilaktycznie na wstrzymanie ;-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dziwne, że w ciągu zaledwie kilku dni tak bardzo Ci podskoczyło NO3. Albo mocno przekarmiasz ryby, albo test jest trefny. Może na początek warto byłoby rozważyć zakup testu JBL lub Salifert. Jeśli potwierdzi się takie stężenie to proponuję podmianki co drugi dzień po 30%. Ogranicz również karmienie. Gdy zejdziesz z azotanami do poziomu 10-20 mg/l to umieść w filtrze zregenerowany Purolite.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.