Skocz do zawartości

Skalniak 150x50x60


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Godzinę temu, pozner napisał:

 Gdybyś był klubowiczem, to może jakaś zniżka też by była. Są naszym partnerem.

Zniżka obowiązuje tylko na ryby, ale myślę, że jeśli byś dobrze pogadał to te 10% utargujesz, niemniej nie powołuj się na zniżkę klubową w negocjacjach baniaka, bo może to tylko zaszkodzić :)

  • Lubię to 1
Opublikowano (edytowane)

Heh :D pomysł jest przedni ale trzeba by było przebudować wszystko.  Wymiar naprawdę fajny już się robi.

W sumie jest jeszcze czas nikt mnie nie goni więc ....

Czekam na odpowiedź z wyceną szkła w tych nietypowych wymiarach, zobaczymy co tam wymyślą.

Tak przy okazji, jeśli ktoś miał by na zbyciu szkło o podobnych wymiarach to poproszę o info.

Więc szkiełko już jest :D trafiło mi się prawie idealne 150x50x60. Całość  można powiedzieć zestaw gotowy do uruchomienia. Filtr, oświetlenie, i cała potrzebna reszta. Jednak filtr jest o wiele za mały jest to unimax 250 i w zasadzie już zamówiłem chińczyka. Sunsun 340b. Jeśli coś źle kombinuję to proszę mnie poprawić lub nakierować na właściwy tor. Myślę też o falowniku Jebao RW8 jest sens ? Jest też jakieś "niestety" jako komplet muszę też zabrać ryby, 3szt Frontosa + jeszcze nie zidentyfikowana pielęgnica + jakieś sumy. Frontosy duże około 15cm. Co począć ? miałem całkiem inne plany :( może ktoś chętny na wymianę ?

Edytowane przez mariuszduch
Update
Opublikowano (edytowane)

Dzień dobry.

Tak jak napisałem powyżej mam już dwa filtry. Unimax 250 i sunsun 304b. Który proponowalibyście ? Jeden jako mechanik drugi jako biolog ?

A może tylko ten większy ?

Myślę że w piątek rozpocznie się akcja zalewania, w ciągu tygodnia transport całości. Postaram się wszystko w miarę możliwości relacjonować.

Zastanawiam się jeszcze nad ustawianiem skał. Mam pewien pomysł ale nie wiem za bardzo jak go zrealizować.

Edytowane przez mariuszduch
Opublikowano

Czasami nie grzeb w tym unimaxie250 bo tam masz to co cenne dla akwarysty - gotową biologię więc od razu wiesz na co przeznaczyć ten hw304B - jak Beee - znaczy u nas nie potrzebne ale koszt był - jak się da wywal tą lampę  UV bo nie wiem czy wody nie hamuje i uruchamiaj.

 

1 godzinę temu, mariuszduch napisał:

Zastanawiam się jeszcze nad ustawianiem skał. Mam pewien pomysł ale nie wiem za bardzo jak go zrealizować.

Zacznij od położenia podkładów na czystym dnie by kamienienie nie stały na szkle i realizuj ten nierealizowalny pomysł nawet jak chcesz by kamienie unosiły się w wodzie.

Opublikowano

Prawie czytasz mi w myślach.

Tak sobie wykombinowałem żeby z jednej strony ułożyć taki "stok" ku środkowi a dalej fajnie by było jakby od powierzchni schodziła pionowa skała prawie do dna.

Miałem już prawie pomysł ale jak pomyślałem co by się stało jak by się zerwała to aż gorąco mi się zrobiło :(

Co do filtrów to ten unimax trochę krótki na ten litraż.. chyba.

Opublikowano

Takie nie możliwe pomysł rozwiązujemy od ręki:lol:  proste sprawy biologii w akwarium  niestety miesiącami.:(

Zostaw ten Uni250 w spokoju i go włącz niech chodzi nawet w misce z wodą z akwarium - będzie biologiem a szukaj mechanika.

Co do wiszących kamieni  masz gotowca i absolutnie bezpiecznego w temacie Adama @troad poszukaj frazy zeppelin

tu

chyba Adaś mi przysłał tego zeppelina ale jeszcze nie rozpakowałem.

Opublikowano
8 godzin temu, mariuszduch napisał:

Tak jak napisałem powyżej mam już dwa filtry. Unimax 250 i sunsun 304b. Który proponowalibyście ? Jeden jako mechanik drugi jako biolog ?

A może tylko ten większy ?

Ja w 300l (120x50x50) sunsun 304(HW) mam jako biolog, bo szczerze to jako mechanik nie da rady. U mnie łamie taflę wody(taka jego rola).

Wcześniej z tym chinolkiem(którego nadal mam i nie narzekam) miałem mechanika wew. ( też chiny) 1000l/h i oba nie dawały rady.

Dopiero jak tego mechanika zmieniłem na  AQUAEL TURBO 2000 z prefiltrem eiheim i watą w środku to jest miodzio.

Opublikowano
17 godzin temu, deccorativo napisał:

Takie nie możliwe pomysł rozwiązujemy od ręki:lol:

Już jestem spokojniejszy :P To co mi podesłałeś to gruby projekt mój nawet się nie umywa.

Wczoraj klient w sklepie podsunął mi pomysł co do zwisających skał. Opowiadał jak to robił z korzeniami. Na wzdłużne wzmocnienia kładł w poprzek kawałek jakiejś płyty i do niej mocował wkrętami czy innym badziewiem korzeń.

Można było by wykorzystać ten pomysł jednak w przypadku skały może to być ryzykowny ruch.

Odnośnie filtracji,

17 godzin temu, deccorativo napisał:

Zostaw ten Uni250 w spokoju i go włącz niech chodzi nawet w misce z wodą z akwarium - będzie biologiem a szukaj mechanika.

Ten unimax ma przecież tylko 1000l przepływu i jest rekomendowany do 150-250l max akwariów.

Czytałem wiele pozytywnych opinii nt tego chińczyka. Nawet tu na forum ktoś testował i odczucia były pozytywne.

Jego max przepływ to 2000l/h zakładając że realnie jest tego połowa i zakładając że wydajność ponownie spadnie pod obciążeniem to chyba i tak jest lepiej niż unimax.

Tak sobie tylko tentegesuję w głowie..spróbuję i podzielę się doświadczeniami.

Dziś już stanie szkło, wczoraj nieszczęsne ryby trafiły do sklepu więc problem z głowy. Skałę też oddałem na przechowanie do zbiornika sklepowego. Mam tylko nadzieję że nie przywlokę żadnego syfu ze sklepu. W sobotę zalewanie i tu następna prośba o poradę. Brać dojżałą wodę ze sklepu ? tak myślałem żeby dolać ze 200l już gotowej wody. Jeśli źle kombinuję to mnie poprawcie.

Tak na marginesie może jest ktoś na forum z Legionowa lub najbliższych okolic ?

 

Opublikowano

Tak na marginesie to nie wiemy jakie wymiary ostatecznie będzie miał ten baniak - warto powstawiać i uzupełnić  dane w twoim profilu bo nie będę szukał w tylu twoich postach tego co mi potrzebne by radzić. - trzeba mi litrów i long baniak.

Ale już ci radzę.

Żadnej starej wody ze sklepowych i twoich innych baniaków. Stara woda nie ma nitryfikacji a tylko NO3,PO4 i patgeny które u zoologa nie są grożne bo są tam stale a u ciebie mogą zabić ryby. Pamiętaj jak przenosisz ryby to nawet tej wody z worka nie wlewamy do swojego akwariu a co tam aż 200l targać czegoś co jest bezwartościowe a nawet grożne.

Masz dojrzałą biologię w tym Uni250 on już jest biologiem  i przestań biadolić - do 1000l baniaka na biologa wystarcza kubełek co ma 2l złoża np lawy wulkanicznej albo takich 1600 i sika 300l/h  i nie trzeba więcej by sikał.  Ten HW304 już jest mechanikiem i przestań biadolić:D

Natomiast ten hw304B włącz odpowietrz zobacz czy nie cieknie i czy nie jest głośny bo tylko tego typu zastrzeżenia koledzy zgłaszają - żre 55W i sika pod 2000l/h i chwacit. Pisałem lampę UV wywal - zapewne ten zoolog ci ten model doradził;)

Wieszanie kamieni na sznurkach na poprzeczce  to słaby pomysł - robi się problem punktowego nacisku na szkło, albo jak płyta to zasłania lampy led i komplikuje pokrywę - co innego taki lekki moduł kamienia przyklejony do szyby bocznej czy tylnej.

Mariusz jeszcze jedna rada.

zakończ współpracę z tym zoologiem bo nie wyjdziesz na tym dobrze - wspomnisz kiedyś tą radę. Na prawdę jest mało zoologów gdzie właściciel jest obcykanym pasjonatem Malawi i nie wciska kitu za chorą kasę, ale znam taki jeden zoolog tylko daleko od Legionowa . Na forum Tanganiki też jest taka piękna kobieta pasjonatka co ma sklep zoologiczny.:D

 

  • Lubię to 1
Opublikowano
1 godzinę temu, deccorativo napisał:

żre 55W i sika pod 2000l/h

Oki o takie rady mi właśnie chodzi :) sam jakoś ostatnio nie mogę podjąć męskiej decyzji.

Ale teraz już jestem pewien co do setupu.

Zoolog niby zaufany ale fakt zbiorniki w sklepach to całkiem inny świat.

Dodając trochę "starej" wody myślałem o przyspieszeniu dojrzewania bo kiedyś czytałem na innym forum artykuł jakiegoś mądrego pana żeby absolutnie nie dolewać bakterii dostępnych w sklepie. Tylko w trakcie wpuścić jakieś dwie odporne ryby. Hmm sam się gubię.

Od mojej ostatniej przygody z Malawi minęło jakieś 15 lat, wyczuwam że wiele się zmieniło. Potem przygoda z morszczyzną ale to też inna bajka...

Wiszące kamienie ?? chyba powoli mi przechodzi ale gotowe moduły to faktycznie dobre rozwiązanie jednak mój zbiornik będzie dwustronny więc dziwnie by wyglądał taki moduł przyklejony do bocznej lub tylnej szyby. Wszystko będzie widoczne z 3 stron.

Jest jeszcze trochę czasu więc będę zasięgał rad w trakcie.

Na składzie mam kilka dolomitów, wapieni i lawy. Totalny miszmasz może coś z tego będzie a może nie ;)

1 godzinę temu, deccorativo napisał:

Pisałem lampę UV wywal

Może być mały problem ale spróbuję jakoś ją usunąć.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Od lewa do prawa fajny pomysł. Kiedyś próbowałem coś takiego zrobić i nie udało mi się. Okazało się że mam za krótki baniak do symulacji takiego wschodu i zachodu albo za mało dałem ledów. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
    • Odnoszę się tylko do akwarium 180cm Jak chcesz połączyć L. Perlmutta, który dorasta raptem do 11cm. Z mdokami, które w moim akwarium samce mają po 18cm? Jeżeli chcesz coś w jasnym żółtym , złotym ubarwieniu, to zamiast Labidochromisów, proponuję nimbochromis venustus. A z mdoki są bardzo problematyczne w utrzymaniu ich w zdrowiu, oczywiście moim zdaniem i piszę tutaj tylko o moim doświadczeniu z tymi rybami. Pierwszy raz kupiłem stado 12ryb, po krótkim czasie zostało kilka szt. Które przeżyły do max rozmiarów. Później postanowiłem odbudować stado. Kupiłem kolejne kilkanaście rybek i wpuściłem do akwarium przejściowego, aby tam podrosły - padały jak muchy i po pewnym czasie nie zostało z nich nic. Nie poddałem się i długo szukając kupiłem kolejne 8szt. Takich odchowanych 8cm. (Ryby z Holandii) Aby je wpuścić od razu do dużego akwarium. Po 2mc z 8szt. Zostało mi 3szt i pływają do dzisiaj z 5 starszymi dorosłymi mdokami. Nie wiem, może tylko u mnie, ale te ryby są bardzo wrażliwe. Aby uzupełnić niebieski kolor w akwarium - samce i samice niebieskie, kupiłem stado cyrtocara moori. Kolorem tułowia nie odbiegają od ndok, lepiej pływają, bo mają temperament i przede wszystkim -nie zdychają. W dużym akwarium aktualnie pływa 5szt. Takich około 12cm. Dokupiłem też 16szt małych rybek, takich 3cm. Które aktualnie pływają samodzielnie w przedszkolu 200l mają już około 5-6cm i dalej rosną, w dodatku ani jedna z 16szt nie padła. Podrosną do około 8cm i wpuszczę je do reszty obsady. Ogólnie ryby z gatunków non - mbuna wolno rosną, a już cyrtocara wybitnie wolno rośnie. Do 0.5cm miesięcznie. W dodatku nie każdemu, podoba się garb tłuszczowy na czole tych ryb. Mi akurat się podoba.
    • Zgadza się, ale ja miałem na myśli początkujący z naszym biotopem.
    • Zdecydowanie, 3 to za dużo do Twojego akwarium. Skoro piszesz, że wolałbyś mniejsze gatunki, a więcej osobników, to na pewno odpada Acei, również dlatego, że po prostu rośnie za duży na ten litraż. Do Saulosi dobrym towarzystwem w Twoim zbiorniku byłby np. Labidochromis Perlmutt, fajna i ciekawa rybka. Możesz spróbować też że wspomnianym przeze mnie Maingano.  Dwa gatunki po 10-12 sztuk maluchów i celować w dwa haremy, po jednym z każdego gatunku.
    • Dziękuję za rady, jeśli zostanę przy 2 gatunkach, po ile sztuk może zostać? Czy 3 to już za duża liczebność?  
    • @Bartek_De założyłem że jak ktoś miał do czynienia "latami" z akwarystyką to już nie jest początkujący 😉😃
    • Też mi się tak wydaje, może Maingano do towarzystwa Saulosi, jeśli pozostać przy niebieskim?
    • Najprawdopodobniej w tak małym akwarium i źle dobranej obsadzie ryba jest nękana ewentualnie odczuwa pogarszanie się parametrów wody .  Masz ryby z różnych biotopów. Co się zmieniło? Zmieniło się to , że ryby dorosły , zmieniły się też parametry wody bo nie wierzę aby Twoja filtracja była właściwa patrząc na ten filterek. Tak jak napisał @yaroryby dorosły w złych warunkach i  się po prostu męczą  bo zmieniły się parametry i ubyło im miejsca .  Poczytaj wskazany link i zastanów się czy na pewno chcesz tak trzymać ryby i z jakiego biotopu. Nie chcesz się zrazić to działaj .
    • Poczytałem , poobserowałem, wziąłem też pod uwagę ryby, które mam w swoich zbiornikach.  Z uwagi że posiadam zbiorniki, w których posiadam młode  rdzawe, maingano, perlmutty, cynotilapie zebroides cobue (100x50x50 do likwidacji jeśli postawie 180cm) oraz w 120x50x50 copadichromis trewavasae lupingu oraz yellowy. To ostatecznie u mnie będą 2 akwaria. 120x50x50 oraz w/w 180x50x50.   Z uwagi że w 120cm mam copadichromis trewavasae lupingu wraz z yellowem od ponad 2 lat pora na jakieś zmiany. Nie ukrywam że z yellowami jestem już od blisko 4 lat i mi się przejadły. Także widzę 2 rozwiązania: -OPCJA 1 W 120x50x50 Zostawić copadichromisa trewavasae lupingu F1 dopuścić np. Labidochromis perlmutt (pasuje pod kątem żywieniowym) w miejsce yellowa.   A w 180x50x50 zrobić mbuniaka np. ze stadkiem acei luwala lub itungi. Do tego dokupić sobie "szefa" protomelasa steveni taiwan reef oraz z 2 gatunki mbuny pośród ryb: cynotilapia, maingano , rdzawy lub kolejne marzenie (Metriaclima msobo lub Fainzilberi)    - OPCJA 2  W 120x50x50 zrobić typową mbunę pośród rdzawego maingano cynotilapii.   W 180x50x50 zakupić placidochromisa mdoke white lips + aulonocare i np. dorzucić pasującego żywieniowo Labidochromisa perlmutta czyli zrobić non mbuniaka ale... wtedy muszę też sprzedać copadichromisy z 300l.  
    • No dobrze ale co się zmieniło co się dzieje tej rybce   
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.