Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Sorry tu masz rację :) kierowałem się tym żeby nie zakładać  nowego tematu ale Racja :) 

 

a co do Obsady to czy do takich Saulosi powiecmy mogę dać  cos na dno jakieś  kiryski , bocje itp.  ?

Edytowane przez AndrzejWalb
Opublikowano
Godzinę temu, raperek napisał:

muszę zobaczyć co proponują Sklepy w mojej okolicy jeszcze :) 

W okolicy Grodziska Maz. ? to nie musisz sprawdzać bo ja Ci powiem, że nic nie oferują ile masz sklepów w okolicy ? :)

Najbliżej coś sensownego możesz znaleźć w Discusie na pradze, ale akurat Saulosi lepiej kupić z jakiejś Hodowli, np. u naszych klubowych partnerów. Ryby przyjeżdżają pociągiem przesyłką konduktorską lub PKS. To chyba najsensowniejszy sposób pozyskania ładnych nie skundlonych ryb w przyzwoitej cenie.

Opublikowano

hmmmm , w Jankach mam  sklep  KAKDU tam trochę jest , widziałem tez ostatnio w Auchan na Modlińskiej sporo pyszczaków . pojeżdżę i zerknę  ale to jeszcze jest czas póki co musze założyć zbiornik :)

 

 

Opublikowano

Nie kupuj nic w żadnym Kakadu ani tego typu zoologach! Jeśli chcesz być pewny jakości ryb i mieć ładne okazy to tylko hodowle polecane na forum. Niech Cię nie zwiedzie "hodowla", dużo drożej niż w kakadu nie będzie. Do Diskusa możesz się wybrać, ale byłem w zeszłym tygodniu i Saulosi były po pierwsze Coral, czyli sztuczne, po drugie były średnio ładne, ale generalnie sklep godny polecenia.

Opublikowano

Mi nie chodzi o cenę tylko bardziej o czas na odbiór ponieważ mam tylko chwile w weekendy . a znasz jakieś hodowle w okolicy powiecmy do 100-150km żebym mógł podjechać  i odebrać osobiście w weekend  ?

Opublikowano

No tak jak kolega napisał, z tym że też nie ma sensu jechać do @fish_magic , ponieważ ryby pięknie spakowane przyjeżdżają PKS'em na dworzec Wawa-Zachodnia, gdzie nawet nie będąc zmotoryzowany dotrzesz bez problemu z Grodziska w kilkanaście minut. Ja odbierałem swoje ryby jakoś w sobotę o 22, więc nawet nie płaciłem za parking, bo siedziałem sobie w aucie i czekałem na przyjazd autobusu, potem szybkie myk myk i byłem z powrotem w aucie z rybami :).
Wygodniej niż iść do sklepu :)

  • Dziękuję 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
    • @jaras z tego co czytałem to na najszybszy wzrost nastawiona jest właśnie Futura. Nie mniej ten Bronze kompletnie nie pasuje tym moim bydlakom. A nie zauważasz u siebie problemu z małym rozmiarem Futury? U mnie np. zauważyłem że ryby zaczęły mieć takie dziwne kupy (jakby przerywane bąblami gazu lub bardzo cienkie) i czytałem gdzieś że ryby takich rozmiarów powinny dostawać już większe "kawały" jedzenia. Nie wiem ile w tym prawdy ale jak kilka dni pod rząd karmię mrożoną stynką to problem znika. 
    • Po namyśle, ja  nie będę kombinował i zostanę przy aller aqua futura. U siebie mam właśnie ten, pomieszany z chipsami Malawi tropical oraz spiruliną. Z tymi innymi pokarmami aller aqua trzeba uważać, bo są to pasze, nastawione na szybki przyrost masy ciała ryb w krótkim czasie. Dlatego ha nie będę ryzykował innych pokarmów z tej serii. 
    • Fajny kaseciak, czekamy na recenzję po uruchomieniu.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.