Skocz do zawartości

obsada roznych gatunkow ryb - zbiornik 450L


mikrus2201

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie. Napisze ogólnie  do wszystkich.... 

Bardzo Wam dziękuję za pomoc początkującej osobie.... duża pomoc. 

Przeczytałem Wasze opinie/ sugestie i szczerze powiem, że troooszke się dowiedziałem ale faktycznie doświadczenia niemam... ale jak to kolega powiedział posledzikujemy ☺.

1. Doradźcie mi proszę hodowle ryb malawi godna polecenia. 

2. Postaram się dziś zrobic listę ryb które naprawdę mi się podobają. ..

3. Rozumiem! ze jeżeli upre się na samce oczywiście dobierając wielkość ryb do zbiornika bez naciągania faktów to nie uznacie mnie za Haniballa.... ale spróbuję dobrać parami. ... I wrzucę dla Was do podglądu listę ryb chętnie posłucham Waszej opinii. 

4. Ile proponujecie ryb w akwarium 450L ?

Pozdrawiam 

Czyli Tan-Mal uważasz ze ma najlepszej jakości ryby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mikrus2201 napisał:

Postaram się dziś zrobic listę ryb które naprawdę mi się podobają. ..

Lista ryb jak najbardziej wskazana ;) 

Godzinę temu, mikrus2201 napisał:

3.Rozumiem! ze jeżeli upre się na samce oczywiście dobierając wielkość ryb do zbiornika bez naciągania faktów to nie uznacie mnie za Haniballa.... ale spróbuję dobrać parami. ...

Swoją droga ryby dobiera się w haremach a nie w parach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem ryb z Tan -Mal ale swoją wypowiedź oparłem na wpisach innych forumowiczów,którzy posiadają ryby z tej hodowli i uważają ,że są dobrej jakości. Nigdy nie było zastrzeżeń.

5 minut temu, egon44 napisał:

 

Swoją droga ryby dobiera się w haremach a nie w parach...

Jak widzisz Andrzeju kolega dąży do posiadania samców i już tu chyba nie robi różnicy czy będzie para czy sam samiec. Ale to już nie moja bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mortis napisał:

Jak widzisz Andrzeju kolega dąży do posiadania samców i już tu chyba nie robi różnicy czy będzie para czy sam samiec. Ale to już nie moja bajka.

Rozumiem doskonale,ale zawsze można kolegę naprowadzić na dobry tor ;) choć czarno to widzę,ale kto wie :P  

Ostateczna decyzja i tak będzie należeć do niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam listę ryb które mi się podobają. .. Prosze o pomoc w skompletowaniu. ...

1. Aulonocara fire fish o.b.

2. Saulesi 

3. LABIDOCHROMIS 

4. Placidochromis Mdoka White Lips 

5. Aulonocara baenschi 

6. Pseudotropheus 

7. Chisumulae 

8. Blue Regal Peacock Aulonocara 

9. Aulonocara JACOBFREIBERGI 

10. Widziałem jeszcze coś w stylu Nimbochromis ale ona była pomarańczowa i miała plamki... Niemoglem znaleźć co to za odmiana. ..

11. Aulonocara marmalade bi colour o.b.

Ogólnie to założenie miałem takie ze tylko saulesi dobieramy harem a inne odmiany same samce.... 

Pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki Labidochromis i jaki pseudotropheus, kolego pisz pełne nazwy bo tu nikt jasnowidz nie jest,_eby wiedzieć o jakie ryby ci chodzi. Widzę że Aulonocar to w większości podobają Ci się odmiany sztuczne a sprawdziłaś czy są dostępne czy tylko tak sobie z internetu spisałeś. Poprawna nazwa to Saulosi nie Saulesi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odbieraj tego że się czepiam. Nie ma takiej ryby Saulesi jest Chindongo Saulosi. Ryb takich jak Labidochromis czy Pseudotropheus jest kilkanaście odmian np:

Labidochromis Hongi , Labidochromis Caeruleus , Labidochromis Perlmutt 

Pseudotropheus elongatus Mphanga , Pseudotropheus Polit , Pseudotropheus Acei i wiele innych

Przejżyj sobie tą stronę http://www.onzemalawicichliden.eu/Bestanden vissendatabase eng/vissendatabase eng.html

Edytowane przez Mortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mortis napisał:
12 godzin temu, egon44 napisał:

 

Jak widzisz Andrzeju kolega dąży do posiadania samców i już tu chyba nie robi różnicy czy będzie para czy sam samiec

Jest taka drobna różnica, że lepiej już mieć same samce niż parę mbuniaków. Jedna samica zostanie zamęczona przez samca amorami i notorycznym noszeniem ikry, nie trzeba tego pisać, że taka samica będzie wyeksploatowana ponad miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również radzę koledze poczytać o rybach które chce hodować.

Akwarystyka jest taką dziedziną życia, że zajmujemy się żywymi stworzeniami, większość błędów niestety kończy się śmiercią naszych podopiecznych, a nie wiem czy o to Ci chodzi.
 

Po pierwsze więc dobro naszych ryb, po drugie szkoda zainwestowanych pieniędzy po trzecie szkoda Twojego zapału, bo niestety często jest tak, że jak na początku człowiek przeżywa same rozczarowania, to potem nie ma ochoty na kontynuowanie tego hobby, uznając że jest trudne, niewdzięczne itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.