Skocz do zawartości

obsada roznych gatunkow ryb - zbiornik 450L


mikrus2201

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakładam zbiornik 450L. 

Chciałbym mieć różne gatunki Aulonocara oraz dołożyć do tego mbuna Saulesi . Teoretycznie Saulesi jest mięso zerny.  Drugie pytanie - samice w Aulonocara są szare, a mi zależy na zbiorniku kolorowym w kilku odmianach... czy mogę wpuścić same samce różnych gatunków bez samic ? - nie zależy mi na romnazaniu... Czy samce w tym  przypadku będą się wybarwialy? Jak w tej sytuacji wpłynęło by to na ich agresywnosc? 

Przede wszystkim zastanawia mnie to, że jak wpiszemy na youtube "malawi, cichlids" - jest mnóstwo filmów gdzie nie widać wogole szarych ryb tylko same kolorowe aulonocara w różnych odmianach dodatkowo pływające z mbuna i często również z większym odmianami Nimbochromis. .. 

Proszę o pomoc, rozwiązanie w/w problemu.

pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z jeziora - to rzeczywiście te ryby się tam pokazują razem, w końcu to miejsce w którym zamyka się łańcuch pokarmowy wielu z nich.

Pomimo tego, że 450 l to nie mały zbiornik i pozwala Ci na duży wybór ryb do obsady tego zbiornika, to jednak są pewne ograniczenia.

Aulonocara jest grupą ryb, najbardziej spokojnych wśród ryb z j. Malawi (z wyjątkiem paru sztucznych wytworów).

Połączenie ich z mbuną jest słabym pomysłem, ponieważ zostaną zdominowane przez ch. saulosi i nigdy nie pokażą całego swojego piękna.

Co do trzymania samych samców - jest to możliwe, my jednak jesteśmy miłośnikami tych ryb i nie wiem czy znajdziesz szeroki poklask na tym forum swojego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze uwagi równocześnie proszę o udzielenie informacji na poniższe pytania...


1. Czy mogę wpuścić same samce różnych gatunków bez samic ? - nie zależy mi na romnazaniu...

2. Czy samce w tym  przypadku będą się wybarwialy?

3. Jak w tej sytuacji wpłynęło by to na ich agresywnosc? 

Z  góry dziękuję

 

 

Pytanie do MORTIS.

" Ja od siebie tylko dodam, że oglądając filmy na YT widzisz amerykańskie wersje Dużo kolorowo i plastikowo "

Co mam przez to rozumieć ... jest to sztuczny twór? nie są to ryby z Malawi? Jak oni to robią, że mają kolorowe, różnogatunkowe ryby w akwarium? Jest to możliwe czy nie? 

Dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, yaro napisał:

Co do trzymania samych samców - jest to możliwe, my jednak jesteśmy miłośnikami tych ryb i nie wiem czy znajdziesz szeroki poklask na tym forum swojego pomysłu.

2.

Będą, jednak najpiękniejszych barw nie zobaczysz, w końcu samiec najpiękniej pokazuje się chcąc zaimponować samicy.

3.

Ryby z j. Malawi nie należą do łagodnych baranków, jednak na to pytanie odpowie Ci ten, kto miał możliwość obserwacji ryb w akwarium z samicami i tej samej ryby bez samic, bez empirycznego poznania, wszystko inne będzie tylko gdybaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mikrus2201 napisał:

Dzięki za Wasze uwagi równocześnie proszę o udzielenie informacji na poniższe pytania...


1. Czy mogę wpuścić same samce różnych gatunków bez samic ? - nie zależy mi na romnazaniu...

2. Czy samce w tym  przypadku będą się wybarwialy?

3. Jak w tej sytuacji wpłynęło by to na ich agresywnosc? 

Z  góry dziękuję

 

 

Pytanie do MORTIS.

" Ja od siebie tylko dodam, że oglądając filmy na YT widzisz amerykańskie wersje Dużo kolorowo i plastikowo "

Co mam przez to rozumieć ... jest to sztuczny twór? nie są to ryby z Malawi? Jak oni to robią, że mają kolorowe, różnogatunkowe ryby w akwarium? Jest to możliwe czy nie? 

Dziękuje za pomoc

Amerykanie lubią kolory, ważne by było kolorowo,  a nie dopasowują ryby do siebie żywieniowo, do wielkości zbiornika. Oczywiście są to ryby z Malawi ale czasem mieszane z Tanganiką. Spójrz jaki mają wystrój, w akwarium kilka kamieni co pasuje do Non Mbuna , a ryby z grupy Mbuna uwielbiają obierać rewiry, a nie mają takiej możliwości. W takim połączeniu ryb nie zaobserwujesz ich normalnego zachowania, jak walczą o rewir, jak go bronią, jak zmienia się dominacja , nie zobaczysz tańców gotowych. Dobierają duże ryby do małych zbiorników gdzie ryba musi zawracać na "trzy razy" aby zmienić położenie. Zastanów się jak karmić takie ryby, które są roślinożercami i pływają z mięsożercami, albo jedne szybko zachorują bo źle będą trawić pokarm albo drugie nie będą prawidłowo się rozwijać bo nie otrzymają odpowiedniej dawki mięsa w pokarmie. Jest też dużo ryb sztucznie stworzonych tj Fire Fish czy niektóre gatunki Auloncara, które są tworzone dla koloru.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj...

mikrus2201 masz fajny rozmiarowo zbiornik może przekonamy cię do odpowiednio dobranej obsady w haremach gdzie na jednego samca przypada kilka samic...Oczywiście ryby będą dobrane pod względem diety i temperamentu zachowania...

Można to pogodzić razem że będziesz miał kolorowo i prawidłowo dobraną obsadę a nie do czego się przymierzasz czyli same samce ;) 

Co ty na to?

Edytowane przez egon44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 EGON może masz rację więc zaproponujcie coś kolorowego . 

MORTIS tu chciałem podkreślić, że oczywiście nie planowałem wsadzić do mego zbiornika  Nimbochromis tylko podkreśliłem, że ogólnie w jednym zbiorniku są tak różne ryby i nawet zakładając , że zbiornik będzie np. 1000l czyli odpowiedni do większych ryb malawi to mimo wszystko pływają z Nimi razem aulonacary i mbuny różne...... 

POwiem tak, mi się to podoba ale podkreślam ,że niechcę nic robić nie zgodnie z etyką dlatego też zwróciłem się do Was z prośba o pomoc... 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mikrus2201 napisał:

 EGON może masz rację więc zaproponujcie coś kolorowego . 

Nie może tylko na pewno mam rację,z resztą koledzy to samo tobie zasugerują ;) 

Teraz ważne pytanie mianowicie do jakich gatunków ryb dobrej jakości masz dostęp?

Najlepiej napisz listę ryb a my pomożemy dobrać coś odpowiedniego do twojego litrażu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.